header imageheader imageheader image
{Rynek}
Papier, drewno, szkło i metal - wystawa polsko-japońska w Łodzi
Autor: Rudiok, Data: 24.10.2005, 15:47:47, Źródło: Wirtualna Łódź
RudiokPapier, drewno, szkło i metal - wystawa polsko-japońska w Łodzi20 października w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282) otwarto wystawę "Współogród co-garden" będącą owocem współpracy artystów polskich i japońskich.

W wystawie bierze udział 4 artystów z Polski - Jolanta Rudzka-Habisiak, Grażyna Brylewska, Jolanta Wagner i Marek Wagner oraz 4 artystów z Japonii - Kyoko Kumai, Naomi Kobayashi, Satoru Shoji, Tomoko Ishida. Artyści zbudowali wspólny ogród, działając bez żadnych ograniczeń formalnych i materiałowych. Prezentowane tkaniny oraz instalacje, wykonane przy użyciu papieru, drewna, szkła i metalu tworzą metaforyczne wyobrażenie ogrodu jako miejsca niezwykłego, ukazującego potęgę i piękno natury.

- Każdy z nas nosi w sobie marzenie o ogrodzie, nawet jeśli jest nieuświadomione - powiedziała prof. Grażyna Brylewska, pomysłodawca wystawy, która przedstawiła swoje prace m.in. „Ogród różany” i „Kwiaty”.

Wystawa była już prezentowana w krakowskim Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. W Łodzi będzie można ją oglądać do końca tego roku.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS