header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Pechowi turyści ściągaja na siebie gniew Tokio
Autor: semi, Data: 14.03.2004, 22:59:35, Źródło: Japan Times
Dwóch młodych japońskich podróżników, wędrujących po południowym Iraku, ściągnęło na siebie gniew czołowych polityków japońskich po tym, jak zostali tymczasowo zatrzymani i przesłuchani przez lokalną policję.

Władze irackie, nie wspominając o japońskim rządzie, są niezwykle wyczulone na ewentualne zamachy terrorystyczne w miejscowości Samawah, gdzie stacjonują japońskie oddziały. Mieszkańcy miasta zostali zobowiązani przez miejscową policję do informowania w razie pojawienia się w mieście nieznajomych, by uprzedzić ewentualną działalność terrorystów.

Początkowo wiadomości o dwóch zatrzymanych Japończykach zelektryzowały rząd japoński, dlatego odetchnięto z ulgą, gdy potwierdzono, że zostali wypuszczeni. Okazało się, że mężczyźni, w wieku 20-30 lat, dostali się do Samawah po pobycie w Jordanie i Bagdadzie.

"Nie uważam, żeby Irak był dobrym miejscem na wycieczki" stwierdził wyraźnie zdenerwowany sekretarz gabinetu, Yasuo Fukuda, na konferencji prasowej.

"Skoro są dorośli, powinni zachowywać się tak, by nie sprawiać kłopotu innym" powiedział dziennikarzom spytany o wypadek premier Junichiro Koizumi.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS