header imageheader imageheader image
{Rynek}
Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
Autor: Crossboy, Data: 10.08.2011, 12:48:40, Źródło: Macross World, Youtube, Oficjalna witryna Macrossa F i Kadokawy.
Crossboy20 października – taką datę wyznaczył Bandai na wydanie Macross F Sayonara no Tsubasa, który ostatecznie kończy historię rozpoczętą w pierwszym filmie kinowym Macross Frontier. Tak jak w przypadku tej produkcji i tym razem tytuł zostanie wydany z grą na PS3, który nosi nazwę „Macross Last Frontier”. Poniżej można obejrzeć reklamówkę zestawu „Macross F Sayonara no Tsubasa Hybrid Pack”, który zostanie wypuszczony w trzech wersjach: odpowiednio za 7140 jenów (wersja Blu-Ray), 6090 jenów (DVD), 10500 jenów (rozszerzona wersja Blu-Ray o dodatki). UWAGA! TRAILER ZAWIERA SPOILERY! Nie zdradza on może zakończenia i wielkich szczegółów, dotyczujących fabuły, ale może zmniejszyć przyjemność oglądania. Część filmowa trailera trwa ok. 1,5 minuty i pokazano dużo urywków z różnych momentów filmu. Proszę mieć to na uwadze.Przy rozważaniu kupna zestawu pragnę też przypomnieć o ograniczaniach regionalnych, wynikających z nośnika Blu-ray.

Sam film, sądząć po przeczytanych przeze mnie przeciekach, prezentuje się lepiej od serialu TV oraz pierwszej części kinowej. Zbytnio nie spoilerując, zaprezentowane zostaną atrakcyjniejsze mechy, muzyka będzie nieco bardziej różnorodna, pojawią związki ze starszymi Macrossami (w tym jeden szczególny fragment, który może cieszyć :), nie mówiąc o ciekawszym zakończeniu niż w poprzednich tworach z Frontierem w nazwie. Zostanie użyty pewien motyw, który po raz pierwszy pojawił się w data bookach na początku lat 90.

Poza płatnymi perełkami pojawiło się też darmowe widowisko, które było wyświetlane w dniach 24-30 lipca na PS3 w wirtualnym świecie PlayStation Home. Chodzi o koncert Macross Frontier Super Live, w którym użytkownicy platformy mogli zasiąść na amfiteatrze, znanym z pierwszego filmu kinowego i posłuchać występu Sheryl Nome i Ranka Lee. Całe zajście jest zarejestrowane poniżej:W ostatnim tygodniach rynek japoński zaszczyciło kilka innych produktów, związanych z franszczyzną. 26 czerwca wydano dwie książki, związane z Macross R – The Ride (której bohaterką jest m.in. panna Zielonaska). Pierwszą było wydanie zbiorcze nowelki - Macross The Ride Upper Volume za 1260 jenów (384 strony, format B6). Drugą - Macross the Ride Visual Book vol. 1 z ilustracjami myśliwców, bohaterów itd. w cenie 924 nominału japońskiego (80 stron, A4). Jednocześnie wiadomo już, że cała historia składać się będzie z 12 rozdziałów, z którym pierwsze sześć jest właśnie w pierwszym wydaniu zbiorczym.

Okładki:


macross

macross


Nieco gorzej wygląda sytuacja z mangami, a dokładniej magazynem, który je zamieszczał. Ofiarą braku zapowiadanych nowych animowanych produkcji z uniwersum padł Macross Ace. Numer, który miał wyjść 26 czerwca nie wyszedł, a niedługo potem, ogłoszono zakończenie wydawania tytułu.

Na jego łamach ukazywały się Super Dimension Fortress Macross THE FIRST, Macross Plus: Tac Name, Macross 7th Chord, Macross F: Secret Visions. Dwie pierwsze jednak nie zostają przerwane, tylko przenoszą się do nowego wydawnictwa Kadokawy – Newtype Ace (pierwszy numer – 10 września). „Misją” pisma będzie zamieszczanie mangowych adaptacji/spinoffów popularnych anime.

Koniec czeka za to pozostałe serie. Upublikowane już rozdziały Macross 7th Chord docelowo mają zostać wydane zbiorczo razem z tomem Macross Plus: Tac Name we wrześniu.

25 czerwca był datą premiery trzeciego tomu Super Dimension Fortress Macross THE FIRST:

macross

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Macross.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 5 dodaj

[1] Re: Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
DH707 [*.ssp.dialog.net.pl], 10.08.2011, 16:38:21, oceny: +1 -1
DH707No nareszcie jakieś info bo do dziś nie ma JAK zobaczyć ten film :/// Już znam wszystkie skriny i inne co tylko możliwe @_@
Can't wait... chociaż jakieś durnowate motywy wpletli w ten film. Śpiewanie Sheryl do probówki na przykład - komedia jakaś :P
[2] Re: Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 10.08.2011, 17:09:54, oceny: +0 -0
Już pierwszy film kinowy czyli Macross Frontier ~Itsuwari no Utahime~ był doskonały więc żeby tylko drugi nie był gorszy.

To chyba najlepsze wizualnie/animacyjnie anime jakie powstało. Już seria TV Macross F pod względem animacji to bardzo wysoki poziom (jedynie chwilami kreska szwankowała), a film był wyraźnie ładniejszy.

Poza tym w Utahime to nawet charaktery postaci były fajniejsze niż w serii TV. Usunęli wszystko to co było najgorsze w serii TV, a szczególnie znacznie zmienili charakter Sheryl, która w filmie była dużo fajniejsza niż w serii.
Jednym słowem dosłownie wszystko zmienili na plus i zapewne podobnie będzie w II filmie.
[3] Re: Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
BalooCTW [*.dynamic.chello.pl], 11.08.2011, 18:29:53, odpowiedź na #2, oceny: +2 -0
Serial nie jest zły, film też nie. Jednak do klasycznego filmu z 1982 nadal im daleko.
[4] Re: Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 12.08.2011, 02:15:06, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
Nie wiem jak wypadają fabuła i charaktery postaci w tych starych Macrossach.

Dlatego głównie pisałem o doskonałej stronie wizualnej i muzyce.
[5] Re: Zwiastun wydania Blu-Ray drugiego filmu Macross F. Nowości na rynku prasowym i konsolowym.
BalooCTW [*.dynamic.chello.pl], 14.08.2011, 19:58:24, odpowiedź na #4, oceny: +2 -0
Jeśli chodzi o postacie moim zdaniem lepiej. Wizualnie DYRL jest rewelacyjny. Tak samo muzycznie, o ile lubi się klimaty lat 80.
Powered by WashuOS