header imageheader imageheader image
{Rynek}
Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
CrossboyRok 2012 to szczególny czas dla Macrossa. Nie tylko jest to okres wielkich jubileuszy (sierpien - 25-lecie Macross Flashback 2012, wrzesień - 15-lecie Macross Dynamite 7, 3 października 2012 - 30-lecie całego uniwersum), ale też ostatnia data oryginalnej historii, znanej z Super Dimension Fortress Macross. Taki rok trzeba uczcić i Big West wraz z innymi wydawcami wzieło sobie to do serca. 22 września na imprezie "Macross 30th Anniversary! Memorial Stage ‘Because I Want to Tell You. Happy Anniversary!!", odbywająj się na targach Tokyo Game Show 2012, pojawił trailer nadchodzącego filmu Macross FB7. Podczas zwiastunu słychać utwór "Virgin Story", śpiewany przez najdłużej istniejący fikcyjny zespół Fire Bomber (skład: Yoshiki Fukuyama, Chie Kajiura) oraz cover "Totsugeki Love Heart", wykonywany przez Sheryl Nome.Plakat Macross FB7
Macross FB7 będzie "crossoverem" serialów Macross 7 (1994) i Macross Frontier (2007). Akcja ma miejsce w 2059 roku, podczas wojny z Vajra. Głównym bohaterem będą Ozma Lee, jego siostra Ranka oraz Sheryl Nome. Podczas lotu w kosmosie mają spotkać na swojej drodze tajemniczą istotę, która podzieli się z nimi opowieścią o innej kolonii.

Obraz zadebiutuje na ekranach 17 kin japońskich 20 października. Bedzie trwać 90 minut, na którą złożą się zremasterowane sceny z Macrossa 7 i nowa animacja Macross Frontier. Całość ma być “kompletnie nową formą rozrywki”, “rockową hybrydą anime”, składającą się z dwóch części świata Macross.

Nad projektem pracują osoby, związane z obydwoma seriami. Animacja powstaje w Satelight, jednak reżyserem i scenarzystą jest Tetsuro Amino, reżyser oryginalnego Macross 7. Asystentem został Takao Abo (Macross Frontier), a dytektorem animacji Osamu Horiuchi (Full Metal Panic!). Postaci zaprojektują Risa Ebata i Yûichi Takahashi, które już wcześniej uczestniczyli przy tworzeniu Macross Frontier. Wśród głosów pojawią aktorzy znani z tej ostatniej serii.

Wybór takich, a nie innych serii jest dość prosty. Macross 7 był niegdyś najbardziej dochodową produkcją z uniwersum. Startująca w tym samym roku, co Macross Plus, produkcja doczekała się 49-odcinkowego serialu TV, dwóch serii OVA, miniserialu, filmu kinowego, tony soundtracków, dram, mang, a na fali jej popularności powstały oddzialne tytuły jak gry Macross VF-X, Macross M3. Najnowsza seria - Macross Frontier, co prawda nie ma takiego dorobku, ale także doczekała się ciepłego przyjęcia i ciągle jest rozbudowana o kolejne komponenty. Ostatni film z tej ery - Macross Sayonara no Tsubasa - została uznany za najlepszy film kinowy roku 2011 przez Animation Kobe.

Sale kinowe to niejedyne miejsce, gdzie 30-lecie będzie świętowane. W sam jubileusz, w dniach 3-8 października, na stadionie Tokyo Dome będzie wystawiany musical Macross Musicaltare.

Będzie to kompletnie nowa historia, opowiadająca o obchodach 30-lecia startu z Ziemi floty kolonizacyjnej Macross 29. Aktualnie (w 2062 roku ;) zmaga ona się z kryzysem ekonomicznym, który doprowadza do radykalizacji poglądów politycznych i społecznych Zentradi. Głównym bohaterami będą Ash Anderson (Shion Tsuchiya), Sakura Crawford (Kanae Yoshii), Vigo Walgria (Takuya Kikuchi), których posunięcia "o być, albo nie być" konfliktu.Podczas musicalu, aktorzy zaśpiewają covery piosenek, znanych z Macrossa. Kilka utworów z prób można posłuchać na tej tej stronie.

Dla ciekawostki warto wspomnieć, że tym samym statku znajduje się alter-ego firmy Big West Advertising, czyli współwłaścicieli Macrossa. Postacie, mające swoje odpowiedniki w realnym świecie, odpowiadają za przygotowanie obchodów Macrossa 29 i prezentują dyskusję na ten temat na stronie macross30.com (zmieniając rok daty z 2012 na 2062 rok :).

7 października japoński Animax wyemituje specjalne wydanie programu Studio Musix, poświęcone muzyce z Macrossa. Gościami będą: Yoshiki Fukuyama (Nekki Basara, Macross 7), Chie Kajiura (Mylene Jenius, M7), Megumi Nakajima (Ranka Lee, Macross Frontier), a audycję poprowadzi May'n (Sheryl Nome, MF). Z Los Angeles wypowiadać się bedzię Mari Iijima (Lynn Minmay z SDF Macross). Piosenkarze spotkali się, aby porozmawiać o uniwersum, a także zaśpiewać kilka z utworów.Ze względu na jubileusz stacja wyemituje także wszystkie filmy i OVA-ki Macrossa w przeciągu dwóch miesięcy.

Namco Bandai Games nie zapomniała także o grach. Na wcześniej wspomnianych targach Tokyo Game Show 2012 ogłoszono nowy tytuł na 2013 rok - Macross 30. Na razie niewiadomo na jaką platformę gra miałaby wyjść, ale zapowiada się obiecująco. Na jej potrzeby stworzono zupełnie nową animację, dialogi oraz opowieść. Czołową postacią gry ma być Lynn Minmay, która ma spotkać bohaterów innych serii Macross. Główny motyw muzyczny zaśpiewa Haruka Chisuga - zwyciężczyni muzycznej części konkursu Miss Macross, który odbywał się od kwietnia do sierpnia (część aktorską wygrała Yuki Katagi i otrzymała epizodyczną rolę w Macross Musicalture).
Screeny:
Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3
Obrazek 4
Obrazek 5
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie dengeki.com
Haruka Chisuga:
Podobizna
Można więc powiedzieć, że "kultura znowu zwyciężyła" w pierwszym dniu Tokyo Game Show. Niech dowodem będzie przypadek 24-letniego fana Keita Wady.

MUZYKA
24 października wychodzi płyta singlowa z piosenkami Macrossa FB7. Tracklista prezentuje się następująca:
1. Sheryl, Ranka, Fire Bomber – Nyan Nyan FIRE!~Totsugeki Planet Explosion
2. Fire Bomber – Virgin Story
3. Nyan Nyan FIRE!~Totsugeki Planet Explosion (wersja instrumentalna)
4. Virgin Story (wersja instrumentalna)
Okładka:
Cover
Spot promocyjny z piosenką Virgin Story:


WYDANIA BLU-RAY
Jubileusz był także dobrą okazją do wydania starszych produkcji Macrossa na nośniku Blu-ray. Wyszły/wyjdą w sumie 3 zestawy. 25 Maja pojawiła się seria Super Dimension Fortress Macross.

W skład zestawu weszły:
1. Książeczka zawierająca:
- wywiady z twórcami anime
- przedprodukcyjne rysunki projektów mechów/bohaterów, z czasów, gdy serial miał roboczą nazwę “Genocidas” i “Megaload/Megaroad”)
2. Pudełko ilustrowane przez Haruhiko Mikimoto (twórca projektów postaci, autor aktualnie wydawanej mangi Super Dimension Fortress Macross: THE FIRST)

3. Bonusowa płyta z 100-minutowych materiałem:
- “Macross Special”, czyli oryginalny 2-odcinkowy pilot serialu, z czasów pierwszej emisji
- pierwsza wersja 11 odcinka z 1982 roku
- jubileuszowy Special, z okazji 30-lecia Macrossa, nadany na kanale Family Gekijō
- sceny z gry automatowej Fever Macross
- promocyjne wideo z gry “Super Dimension Fortress Macross”, wydanej kilka lat temu na PS2
- openingi i endingi: bez napisów, w wersji Macross Special oraz Super Deformed
- stare reklamy itd.
4. Replika książki “Macross Perfect Memory” z 1983 roku, zawierającej:
- skrypt pierwszego odcinka
- scenopis obrazkowy openingu oraz odcinków 1, 27

5. Kolekcja ilustracji z okładek wydań DVD, Laser Dysków, pudełek modeli itd.
Cena zestawu to w przeliczeniu na polskie pieniądze ponad 2000 złotych (!)
Bonusowa animacja powstała dla gry Fever Macross26 lipca wyszedł zestaw Macross Do You Remember Love Hybrid Pack, składający się z
- zremasterowanego ponownie filmu kinowego "Do You Remember Love?
- gry Macross: My Boyfriend is Pilot 2012
- OAV-ki Macross: Flashback 2012 w 1987 roku
- dokumentu “Początek Macrossa: Kawamori spotyka Miyatakę”
- dokumentu “Do You Remember Love: Flashback 2012″
- animacji ze starszych gier, powstałych na podstawie DYRL
- Do You Remember the Taste? (stare spoty promocyjne filmu)
- galerię rysunków
- kolorowej broszurki
- małej repliki broszury z czasów premiery filmu
- kolekcji mini plakatów
- kolekcji szkiców projektów
- pudełka ilustrowane przez Tenjin Hidetakę (odpowiedzialny za rysowanie mechów zaprojektowanych przez Shoji Kawamoriego dla Macross Zero, Macross Frontier, Genesis of Aquarion, Aquarion Evol)
- archiwalnych fragmentów magazynów anime z lat 80
- kolekcji filmowych klatek
- kodu do ściągnięcia gry Macross: Do You Remember Love?, powstałej dawno temu na Segę SaturnNadciągają też dwa zestawy z animacją Macross 7
Complete Fire 1 wyjdzie 26 października i znajdą się w nim odcinki 1-29 + 60-minutowe bonus, złożony z:
- telewizyjnego programu “Macross Full Speed Ahead!”
- pierwszych odcinków zabawnego miniserialu “Macross 7 Plus“
- muzycznych video dla piosenki Try Again (w wersji akustycznej) i Holy Lonely Night (wersja live)
- openingu i endingu bez napisów
Na materiał audio składać się będą:
- komentarze na temat serii
- pierwsza cześć “Macross Festival ’95″
- “Macross 7 Fire Bomber Galaxy network Vol. 0″
- “Macross Dynamite 7 Fire Bomber Galaxy Fun Net.”

Complete Fire 2 pojawi się w sklepach 21 grudnia. W tym woluminie znajdą się odcinki 30-59, film kinowy “Macross The Galaxy is Calling Me”, 4-odcinkowa seria Macross Dynamite 7 oraz kolejne 60-minut bonusu, czyli:
- pozostałe odcinki Macross 7 Plus
- kolekcja reklam tv
- “Fire Movie Karaoke”
- “Macross 25th Anniversary Live Digest”
- 2. opening i 2. ending Macross 7 oraz intro Macross Dynamite 7 bez napisów
- trailer filmu kinowego
- druga część “Macross Festival ’95″
- opening dla gry Macross M3 z Segi Dreamcast
- komentarze na temat serii


MANGI:
Od 9 czerwca na japońskim rynku znajduje się 4 tom mangi “Super Dimension Fortress Macross THE FIRST” autorstwa Haruhiko Mikimoto. Po raz pierwszy na okładce wydania zbiorczego tej serii nie ma postaci Lynn Minmay (na dwóch tomach pojawiła się samodzielnie, na trzecim razem z Hikaru Ichijyo). Aktualnie prym wiedzie Misa Hayase.
Misa Hayase Okładka

Wydawnictwo Kadokawa Shoten upublikował również zbiorcze wydanie serii Macross 7th Chord, która ukazywała się na łamach magazynu Macrossa Ace. Ze względu na upadek pisma historia została zawieszona i nigdy nie była wznowiona. W wydanym 10 sierpnia tomie, poza już istniejącymi rozdziałami, pojawiło się 38-stronicowe zakończenie opowieści. Akcja miała miejsce w 2053 roku i skupiała się na następcach Fire Bomber ze statku Macross 7, rekrutowanych przez Maximiliana Jeniusa. Główną bohaterką była (kolejna) fanka Nekki Basary – Mio, córka Deathmetalowca. Sterowała odrzutowcem VF-9 Cutlass za pomocą specjalnego wbudowanego pianina. Cena woluminu: 651 jenów.
Macross 7th Chord

Na łamach magazynu Newtype Ace od sierpnia wydawana jest nowa manga pt. Macross FF (Macross Fortissimo). Seria dotyczy wydarzeń między pierwszym, a drugim filmem kinowym.

Kontynuowana jest również manga Super Dimension Fortress Macross THE FIRST, rysowana od stycznia 2009 roku przez Haruhiko Mikimoto.

Serwis udostępniający japońskie komiksy za opłatą, Jmanga.com oferuje 3 mangi dla zachodnich fanów.

Do klasyki należy manga Macross 7 Trash, która była wydawana w Japonii w latach 1994-2001 (8 tomów). Autorem serii jest wcześniej wspomniany Haruhiko Mikimoto, twórca projektów postaci dla SDF Macross, Macross: Do You Remember Love?, Flashback 2012 i Macross II. To dotychczas najpopularniejszy komiks z uniwersum – doczekał się publikacji w wielu zachodnich krajach.

Historia dzieje w 2046 roku na statku kolonizatorskim City 7, podczas konfliktu z rasą Protodeviln (wydarzenia są dość równoległe do serialu telewizyjnego Macross 7). Głównym bohaterem mangi jest Shiba Midou, gwiazda futurystycznego sportu “T-Crush”. Sławę nie tylko zawdzięcza swoim osiągnięciom w tej dyscyplinie, ale także niewyjaśnionym pogłoskom. Istnieje bodaj plotka o tym, że jest nieślubnym synem Maximiliana Jeniusa, kapitana jednostki Battle 7, która broni kolonii. Shiba miał po nim odziedziczyć talent i choć ich pokrewieństwo nigdy nie zostało potwierdzone, to media z chęcią przy każdej o okazji do sprawy wracają. Sam bohater czuję pewną niechęć do domniemanego ojca, ale stara się żyć dalej beztroskim życiem. Jego los zmienia się, gdy ratuje przed Protodeviln byłą oficer floty – Maharę Fabrio. Wkrótce kobieta przyjmuje rolę kapitana w jego drużynie sportowej – dyscyplina okazuje się mieć skrywany przed zawodnikami tajemniczy cel.
Macross 7 Trash
Innym tytułem, jaki oferuje serwis JManga, jest mangowa adaptacja Macross Frontier rysunku Hayato Aoki z magazynu Shonen Ace. Komiks doczekał się 5 tomów i całkiem sztywno trzyma się historii znanej z serialu telewizyjnego. Moim zdaniem na plus można jednak zaliczy nieco lepszą narracje i wrażenie sympatyczniejszych charakterów postaci.
Macross Frontier
Na deser przygotowano jednotomową opowiastkę o Sheryl Nome i Rance Lee, zatytułowaną Macross Frontier: Hold Me Tight to the End of the Galaxy (Sorahiko Mizushima). Fabuła opowiada o zmaganiach gwiazd pop, zarówno na scenie, jak i w życiu osobistym (Alto ). Wszystko w humorystycznym klimacie moe (co zresztą widać już po okładce).
Macross Frontier: Hold Me

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 13 dodaj

[1] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 23.09.2012, 15:07:35, oceny: +2 -0
GrisznakDo autora: grafiki zostawiłem w formie linków, ich wrzucenie w postaci obrazków mogłoby uczynić z tego newsa koszmar każdego wolniejszego łącza.
Niemniej, gratuluję dogłębnego podejścia do tematu
[4] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Crossboy [109.197.186.*], 23.09.2012, 17:19:45, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
CrossboyPrzesadzasz, strona przypadkowego forum ma więcej grafiki i streamów niż mój news. Poza tym nie nazwałbym tego koszmarem łącza, tylko starych pieców. Coś o tym wiem, bo pisałem to info z trzydziestoma otwartymi oknami źródłowymi w jednej przeglądarce...

Powiedz raczej, że nie chciało ci się edytować ;p
[5] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 23.09.2012, 17:32:30, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
GrisznakMożliwe, niemniej, dbajmy o wszystkich użytkowników. Mi podczas wczytywania tej strony FF już się lekko się mulił, a jakby dorzucić obrazki, to nie wykluczam, że by zawisł.
[7] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Crossboy [109.197.186.*], 23.09.2012, 17:36:32, odpowiedź na #5, oceny: +4 -1
CrossboyRadzę więc zmienić przeglądarkę. Firefox to aktualnie najmniej stabilna przeglądarka. To smutne, co się stało z tym programem w kilka lat.
[10] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Ekspert [193.200.150.*], 24.09.2012, 11:44:41, odpowiedź na #7, oceny: +0 -1
A kiedy ostatnio korzystałeś z FF? Piętnastka jest bardzo stabilna i bez dodatków zżera bardzo mało pamięci i nie obciąża zbytnio procka. W niczym nie ustępuje google-shitowi czy Operze, a dzięki dodatkom je przewyższa.
[11] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Crossboy [109.197.186.*], 24.09.2012, 12:34:25, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
CrossboyTylko, że mnie nie interesuje stabilna wersja Firefoxa bez dodatków. Z programu zrezygnowałem kilka miesięcy temu, ale tnął mi się od ponad dwóch lat. Aktualnie korzystam z chińskiego Maxtona 3.

No to jeszcze kilka uwag do Grisznaka ;p Jak nie chce ci się zmieniać linków na obrazki to proszę bardzo. Ale mógłbyś przynajmniej wyrównać jakoś te linki do środka, zrobić odstępy. Przez twój brak korekty, news wygląda jak chlew. Następnym razem zostaw info do sprawdzenia komuś bardziej kompetetnemu, jeśli nie masz ochoty ich sprawdzać czy edytować.

Na anime.com.pl jest nawet kategoria "Macross" (nie dostępna w polu obrazek), ale tego też nie chciało się sprawdzić ;p
[2] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Kamey [*.olsztyn.vectranet.pl], 23.09.2012, 16:38:09, oceny: +6 -0
Post o animu którego nie napisał Grisznak?! Niesłychane!
[3] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 23.09.2012, 16:46:57, oceny: +7 -2
Newsy na acepie hardo.
[6] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
marcinm [*.kopnet.pl], 23.09.2012, 17:36:15, oceny: +0 -0
marcinm俺の歌を、聴け!

yay!
[9] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Modrzew_niezalogowany [88.220.106.*], 24.09.2012, 10:38:42, odpowiedź na #6, oceny: +3 -1
nie to kanji na 'kike', mam stare 4kyuu to wiem lepiej
[12] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
marcinm [*.kopnet.pl], 24.09.2012, 18:57:22, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
marcinmSzacun :p.

聞きます jest dla mięczaków.

俺の歌を訊けえええええ!!
[8] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
HΛЯPΛGŌN [*.152.136.122.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 23.09.2012, 22:41:13, oceny: +0 -2
HΛЯPΛGŌNTak jak Frontier tak i teraz - zbyt cukierkowo jak na Macrossa.
[13] Re: Zwiastuny filmu kinowego Macross FB7, musicalu Macross Musicalture i gry Macross 30.
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 25.09.2012, 00:31:31, oceny: +0 -0
LeviathanJa sie pytam gdzie jest Fire Bomber... chce zobaczyc Basare i reszte zespolu 13 lat po pokonaniu Protodeviln...

Miast tego dostane jakis poltoragodzinny film, gdzie najpewniej Frontierzy beda ogladac stare teledyski najprawdopodobniej ze zbiorow Ozmy, by stworzyc jakas bron, ktora pewnie chcieliby by zadzialala na Vajra tak jak dzialal na Protodeviln czy Zentraedi...

Ehh... co sie dizeje z tym universum... TAKA OKAZJA... 3 dekada... mam wrazenie, ze jakby chcieli to mogliby wiecej z tego wyciagnac... no ale pewnie na 35 rocznice zrobia nowy serial tak jak to bylo 5 lat temu z Frontierem...

Troche szkoda, ze tylko tyle daja, ale i tak obejrze by zobaczyc czym nas racza...
Powered by WashuOS