header imageheader imageheader image

Język japoński - spotkanie

Początek:Czwartek, 10.12.2009, 19:00
Strona WWW:www.wydawnictwo.hanami.pl/wydarzenia.php
Miasto:Warszawa
Lokalizacja:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów, ul. Radosna 11
Język japoński

Językiem japońskim włada około 130 milionów ludzi. Mówi się o nim, że jest niesłychanie trudny, jednakże nie jest to do końca prawdą. Japońszczyzna, z racji odmiennej budowy gramatycznej zdań (czasownik na końcu), wymaga od użytkownika przestawienia się na inny sposób myślenia, a co za tym idzie nastręcza nam problemów niespotkanych przy nauce większości języków europejskich. Również pismo bywa czynnikiem odstraszającym osoby od nauki. Jest ono połączeniem: dwóch rodzimych alfabetów: hiragany i katakany, znaków pochodzenia chińskiego ukrywających się pod nazwą kanji oraz cyfr i liter alfabetu łacińskiego. Podczas spotkania prowadzący przedstawi podstawowe informacje o języku japońskim, jak również obali obiegowe mity związane z japońszczyzną.

Spotkanie prowadzi Radosław Bolałek - magister zarządzania i japonistyki. Prowadzi działalność naukową w zakresie promocji regionalnej, a także komiksu. Jeśli chodzi o drugą dziedzinę, to nie ogranicza swojego udziału jedynie działalności stricte uniwersyteckiej, ale również prowadzi akcje o charakterze popularyzatorskim – organizacja licznych spotkań i imprez związanych z komiksem (w tym Bałtyckiego Festiwalu Komiksu) oraz wystaw (Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści w Polsce oraz Komiks polski – część wystawy Komiksy świata na otwarcie Manga Museum w Kioto).

W trakcie spotkań będzie również czynne stoisko Hanami (książki i komiksy w promocyjnych cenach).

WSTĘP WOLNY

Dodaj do:

Lista obecności

4 użytkowników tam było: AragornPL, Keito, Mizuyashi, nitiryan

Do listy obecności mogą dopisać się tylko zarejestrowani użytkownicy.

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Język japoński - spotkanie
AragornPL [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.12.2009, 22:33:42, oceny: +0 -0
AragornPLBardzo lubię prelekcje organizowane przez pana Bolałka i wydawnictwo Hanami. Tym razem też było ciekawie, nawet pomimo tego, że o wszystkim, co dziś zostało powiedziane, wiem już od ponad roku (wtedy też zacząłem uczęszczać na kurs). Fajne jest też to, że sporo spotkań z nimi odbywa się właśnie w Wilanowie, bo dotarcie nie zajmuje mi wiele czasu. Ciekawe, kiedy zorganizują ponownie coś o Taniguchim :).
Powered by WashuOS