header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 16332
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 7640
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 9765

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201315030
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20126412
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201213557
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20127640
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20125394
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20115219
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20119765
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20117320
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201116332
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20115376
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114561
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20098974
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200915981
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20098428
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096926
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200911173
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.200910505
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20098821
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200911881
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20086054
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200714771
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20077475
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20068177
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20057177
Na japonistykę!Arkard29.08.200530248
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20059722
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200523106
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200512269
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200512020
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20058238
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200512185
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055496
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059902
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058828
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200511732
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200514262
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200521807
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.200510815
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20059921
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200513163
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20058637
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20048637
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200411492
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.200410535
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.200410388
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046617
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200320538
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035397
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.200310702
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200374382
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.200310228
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200313152
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028743
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025649
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027944
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026758

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS