header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 7301
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 11785
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6230

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20139889
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125705
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201211299
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126230
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124542
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114602
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20117301
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115823
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201111785
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20114401
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113882
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20097164
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200911174
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097219
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095795
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20097814
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20098013
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20097221
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20099503
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085225
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712973
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076681
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067184
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056537
Na japonistykę!Arkard29.08.200527169
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20058081
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200520791
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200511172
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511390
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057221
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200510144
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054819
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058922
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058157
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510574
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200511557
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520207
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059539
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058764
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512107
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057765
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047433
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20049729
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20049135
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20049017
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046101
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200318431
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034897
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039472
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200369465
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039344
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200311552
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028010
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025199
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027370
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026131

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS