header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6907
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 14811
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 8579

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201313894
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20126027
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201212687
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126907
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124932
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114867
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20118579
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20116652
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201114811
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20115024
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114217
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20098489
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200915227
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097742
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096499
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200910374
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20099726
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20098149
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200910728
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085635
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200713696
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20077004
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067679
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056770
Na japonistykę!Arkard29.08.200528844
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20058860
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200521989
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200511816
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511726
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057867
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200511430
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055157
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059321
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058502
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200511118
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200512931
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520937
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059985
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20059205
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512452
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20058079
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047971
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200410722
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20049935
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20049991
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046327
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200319852
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035108
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039843
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200371440
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039660
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200312455
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028387
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025382
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027590
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026392

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS