header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 13331
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 7901
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6528

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201310352
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125787
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201212041
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126528
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124707
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114697
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20117901
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20116180
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201113331
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20114706
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114015
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20097919
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200913615
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097372
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096166
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20099289
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20098910
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20097630
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20099966
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085384
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200713269
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076788
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067319
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056589
Na japonistykę!Arkard29.08.200527845
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20058417
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200521241
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200511477
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511525
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057505
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200510825
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054966
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059069
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058284
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510828
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200512180
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520471
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059731
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058884
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512212
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057859
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047610
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200410290
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20049531
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20049548
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046163
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200319105
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034970
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039588
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200370291
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039451
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200312008
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028153
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025265
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027424
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026221

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS