header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6695
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 8268
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 14107

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201313414
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125867
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201212407
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126695
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124793
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114750
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20118268
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20116405
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201114107
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20114884
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114104
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20098260
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200914776
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097510
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096356
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200910038
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20099399
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20097848
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200910288
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085488
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200713422
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076857
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067448
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056645
Na japonistykę!Arkard29.08.200528193
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20058602
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200521545
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200511647
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511613
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057683
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200511146
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055046
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059169
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058381
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510971
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200512536
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520664
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059820
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20059004
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512310
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057939
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047743
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200410539
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20049696
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20049807
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046231
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200319540
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035027
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039685
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200370813
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039534
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200312251
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028253
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025314
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027482
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026298

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS