header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 9139
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 7413
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 15865

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201314642
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20126285
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201213312
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20127413
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20125224
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20115101
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20119139
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20117093
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201115865
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20115258
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114437
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20098815
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200915699
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20098182
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096767
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200910928
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.200910279
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20098621
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200911487
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085873
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200714465
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20077320
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067985
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20057047
Na japonistykę!Arkard29.08.200529943
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20059496
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200522857
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200512133
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511927
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20058122
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200511943
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055374
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059718
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058720
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200511544
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200513537
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200521516
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.200510571
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20059705
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512876
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20058466
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20048362
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200411283
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.200410312
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.200410256
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046520
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200320336
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035304
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.200310534
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200373549
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.200310038
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200312921
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028618
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025564
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027828
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026654

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS