header imageheader imageheader image

Nasz serwis zaistniał w sieci w sierpniu 2002 roku. Motywem jego powstania była chęć zrobienia czegoś fajnego dla społeczności fanów mangi i anime. Od początku postawiliśmy na rzeczową informację, promocję działań fanowskich i duży udział użytkowników w tworzeniu treści, a wszystko to na luzie i z humorem. Formuła ta sprawdziła się, istniejemy do dziś i dużo wskazuje na to, że jesteśmy najlepsi.

Nagrody

Serwis został uhonorowany następującymi nagrodami:

Askar 2004
Nagroda Sekcji 9 Śląskiego Klubu Fantastyki za „istotny wkład w propagowanie mangi i anime w Polsce”. Jest ona tym cenniejsza, że przyznawana jest tylko jedna rocznie, bez podziału na kategorie.
reANIMka 2004
Nagroda w kategorii „najlepsza polska strona o tematyce mangi”. Została przyznana głosami fanów podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Komiksu Japońskiego – reANIMation 3 w Bydgoszczy.
reANIMka 2005
Nagroda w kategorii „najlepsza polska strona o tematyce mangi” przyznana przez fanów podczas reANIMation 4. Nagroda została sprzedana na aukcji podczas 16. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i obecnie jest własnością Tamiko.

Media o nas

Nasz serwis był opisywany w prasie zarówno związanej z mangą i anime jak i z szerzej pojmowaną erotyką. ;-)

Kawaii 7/2003
Przegląd polskich serwisów poświęconych mandze i anime rozpoczniemy od tzw. Acepa. Dzięki wsparciu fanów można znaleźć tu dużo newsów i galerii obrazków oraz teledysków fanowskich. Mało jest recenzji i publicystyki. Do korzystania zachęca schludny i wygodny interface strony.
MANGAzyn 2/2004
Od lat pełni rolę nieoficjalnego centrum fandomu. Aktualne newsy, recenzje imprez, konwentów, wydarzeń, ogromne galerie zdjęć oraz fanartów i zawsze kilka smacznych kąsków do ściągnięcia. Niby standard, więc co stanowi o sile serwisu? Otwartość. Na ACP każdy może spróbować swych sił prezentując fanart, recenzje czy cokolwiek zapragnie (no, prawie). Jedyną barierą jest wszechobecny system komentarzy — każdy może wtrącić swoje trzy grosze, więc teksty tendencyjne są z miejsca prostowane przez internautów, fanarty spotykają się z serią fachowych (lub zawistnych) uwag... Graficznie strona jest przejrzysta. Nie kłuje w oczy hiperkolorowym, przepasionym layoutem zmienianym co kwadrans, koncentrując się głównie na treści. Engine strony jest autorski, więc część przyzwyczajeń z wszędobylskich forów phpBB czy „wortali w 5 minut” będzie nam na początku przeszkadzać, jednak po czasie rozwiązania ACP okazują się bardzo wygodne. Podsumowując — ACP jest pozycją obowiązkową dla wszelkiej maści twórców i aktywistów fandomu. Inni też mogą czasem zajrzeć, zobaczyć, co w świecie piszczy.
Playboy 01/2006
Wszystko o japońskiej animacji, która nie jest adresowana do nieletnich i nie chodzi tu tylko o kwestie erotyczne. Nowości, recenzji i wiele innych atrakcji nie tylko dla miłośników, ale także i dla tych, którzy anime me, ani be w tej dziedzinie i chcieliby po prostu zorientować się, o co w tym wszystkim chodzi.

Redaktorzy naszego serwisu występowali w mediach elektornicznych:

Canal+
Redaktor naczelny serwisu był gościem programu „Aktualności filmowe” nadanym w dniu 5 kwietnia 2003. (zobacz)
Viva
Tematem programu „Vivamat” wyemitowanego 8 kwietnia 2003 był japoński komiks i film animowany. Gościem programu był Michał Durys, redaktor naczelny anime.com.pl.
Polskie Radio dla zagranicy
Nadana 27 września 2007 audycja dotyczyła fenomenu mangi i anime. Reporterki PR rozmawiają z Michałem Durysem, redaktorem naczelnym anime.com.pl. (posłuchaj)
TVP 1
W porannym programie „Kawa czy herbata” z 19 października 2007 mówiono m.in. o cosplayu. W roli eksperta wypowiadał się nasz rednacz, a materiał został zilustrowany zdjęciami z zasobów naszej galerii konwentowej.
RadioAktywne
Związane z Politechniką Warszawską studenckie RadioAktywne zainteresowało się tematyką anime 6 listopada 2008. Nadana tego dnia audycja Filmoholidło była poświęcona japońskiej animacji, a w rolę eksperta wcielił się niezastąpiony rednacz Durys.

Promocja serwisu

Jeśli podoba ci się anime.com.pl, jeśli uważasz że nasz banner jest w pytkę albo jeśli z jakiś innych względów chciałbyś nas zareklamować to będziemy bardzo wdzięczni za umieszczenie naszego bannera na twojej stronie. Wystarczy, że klikniesz na wybranym bannerze i wkleisz podany niżej urywek kodu w stosowne miejsce na swojej stronie.

anime.com.pl

anime.com.pl

anime.com.pl

anime.com.pl

anime.com.pl

kliknij na wybranym bannerze żeby zobaczyć jego kod HTML

Technologie

Nasz serwis stworzono przu użyciu następujących technologii:

Ubuntu PostgreSQL PHP ADOdb Smarty PEAR

Powered by WashuOS