header imageheader imageheader image

Bałtycki Festiwal Komiksu — GDAK 2008

Początek:Piątek, 30.05.2008
Koniec:Niedziela, 01.06.2008
Strona WWW:bfk.hanami.pl
Miasto:Gdańsk
Impreza wywodzi się w prostej linii z GDAK-ów czyli Gdańskich Spotkań Komiksowych. W tym roku przedsięwzięcie to zmieni formę i będzie nosić nazwę „Bałtycki Festiwal Komiksu — GDAK”. Impreza odbędzie się w ramach „Bałtyckiego Festiwalu Nauki” — wydarzenia, które co roku przyciąga tysiące uczestników.

Dzięki wsparciu Uniwersytetu Gdańskiego spotkania w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu będą miały miejsce w budynkach „Wydziału Filologiczno-Historycznego” wyposażonych w sprzęt multimedialny i zaplecze pozwalające na przeprowadzenie wielu punktów programu na wysokim poziomie.

Podczas pierwszego dnia imprezy planowane są spotkania dla nauczycieli oraz uczniów. Specjaliści będą pokazywać jakie możliwości niesie za sobą wykorzystanie komiksów w procesie edukacji i czemu warto zachęcać dzieci do czytania komiksów, które nie są zagrożeniem dla literatury, ale wręcz przeciwnie wspomagają rozwój umiejętności czytania, a przy okazji uwrażliwiają na sztukę. Przewidziane są również warsztaty ze znanymi rysownikami.

Atrakcje dnia drugiego skierowane będą w większej mierze do dorosłych. Całość rozpocznie się od spotkania z dziennikarzami, którzy piszą lub (w przypadku radia i telewizji) mówią o komiksie. Następnie odbędą się prelekcje z udziałem badaczy zajmujących się komiksem. Wśród nich znajdą się osoby uznane na całym świecie (część z nich wstępnie potwierdziła swoje przybycie). Podobnie, jak pierwszego dnia odbędą się warsztaty. Jednakże nie będzie to jedynie rysunek, ale też zajęcia z pisania scenariuszy czy robienia przekładów. Wszystko pod okiem polskich oraz zagranicznych rysowników i scenarzystów.

Trzeci dzień będzie miał formę festynu rodzinnego, podczas którego organizowane będą konkursy dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie, po raz pierwszy zostaną wręczone nagrody środowiska bibliotekarskiego GDAKi dla komiksów, które są najchętniej wypożyczane w bibliotekach oraz są najbardziej wartościowe pod względem edukacyjnym i artystycznym. Szczegółowy program imprezy już wkrótce!

Dodaj do:

Lista obecności

2 użytkowników tam było: Kikut, Saviour

Do listy obecności mogą dopisać się tylko zarejestrowani użytkownicy.

Zobacz także

Powiązane tematy: Bałtycki Festiwal Komiksu.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Bałtycki Festiwal Komiksu — GDAK 2008
LoveMalik [*.gdynia.mm.pl], 30.04.2008, 07:56:43, oceny: +0 -0
LoveMalikNo ja niewiem czy morze Bałtyk ma dużo wspólnego z Gdańskiem :/.
[2] Re: Bałtycki Festiwal Komiksu — GDAK 2008
Saviour [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.05.2008, 20:36:10, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
SaviourA nie ma ;>?
Powered by WashuOS