header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Bałtycki Festiwal Komiksu w Gdańsku
Autor: Joe, Data: 02.05.2008, 17:42:46
JoeBałtycki Festiwal Komiksu w GdańskuW dniach od 30 maja do 1 czerwca w Gdańsku odbywać się będzie Bałtycki Festiwal Komiksu. Impreza wywodzi się w prostej linii z GDAK-ów czyli Gdańskich Spotkań Komiksowych. W tym roku przedsięwzięcie to zmieni formę i będzie nosić nazwę „Bałtycki Festiwal Komiksu — GDAK”. Impreza odbędzie się w ramach „Bałtyckiego Festiwalu Nauki” — wydarzenia, które co roku przyciąga tysiące uczestników.

Dzięki wsparciu Uniwersytetu Gdańskiego spotkania w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu będą miały miejsce w budynkach „Wydziału Filologiczno-Historycznego” wyposażonych w sprzęt multimedialny i zaplecze pozwalające na przeprowadzenie wielu punktów programu na wysokim poziomie.

Podczas pierwszego dnia imprezy planowane są spotkania dla nauczycieli oraz uczniów. Specjaliści będą pokazywać jakie możliwości niesie za sobą wykorzystanie komiksów w procesie edukacji i czemu warto zachęcać dzieci do czytania komiksów, które nie są zagrożeniem dla literatury, ale wręcz przeciwnie wspomagają rozwój umiejętności czytania, a przy okazji uwrażliwiają na sztukę. Przewidziane są również warsztaty ze znanymi rysownikami.

Atrakcje dnia drugiego skierowane będą w większej mierze do dorosłych. Całość rozpocznie się od spotkania z dziennikarzami, którzy piszą lub (w przypadku radia i telewizji) mówią o komiksie. Następnie odbędą się prelekcje z udziałem badaczy zajmujących się komiksem. Wśród nich znajdą się osoby uznane na całym świecie (część z nich wstępnie potwierdziła swoje przybycie). Podobnie, jak pierwszego dnia odbędą się warsztaty. Jednakże nie będzie to jedynie rysunek, ale też zajęcia z pisania scenariuszy czy robienia przekładów. Wszystko pod okiem polskich oraz zagranicznych rysowników i scenarzystów.

Organizatorami imprezy są Pracownia Komiksowa oraz wydawnictwo Hanami.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Bałtycki Festiwal Komiksu, Hanami.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Bałtycki Festiwal Komiksu w Gdańsku
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 02.05.2008, 23:01:20, oceny: +0 -0
gabrielBlin szaleje :)
Powered by WashuOS