header imageheader imageheader image
{Rynek}
„Shingeki no Kyojin” doczeka się aktorskiej adaptacji
Autor: g_o_r_a_l, Data: 29.09.2011, 08:23:31, Źródło: Anime News Network
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu będącego adaptacją mangi Hajime Isayamy – „Shingeki no Kyojin”. Reżyserem filmu jest Tetsuya Nakashima (nagrodzony za filmy „Kamikaze Girls” i „Confessions”). Aktualnie trwa nabór 80 statystów i, jak podaje ogłoszenie, szukani są „zdrowi mężczyźni i kobiety”, którzy mieliby uciekać w panice przed „gigantami” w dzielnicy handlowej (prawdopodobnie CGI załatwi resztę i przerobi sklepy na lasy czy inne lokacje występujące w mandze). Wciąż nie jest to informacja oficjalna, ale przecieki i osoby udzielające się w tej materii (m.in. Seiichi Yamazaki odpowiedzialny za dystrybucję ebooków/filmów/aplikacji) wydają się być wiarygodne i wskazują jednoznacznie na ten tytuł. Co więcej, pierwsza informacja na ten temat pojawiła się już tydzień temu i jej oficjalne potwierdzenie wydaje się być jedynie formalnością.

„Shingeki no Kyojin” to wciągająca, apokaliptyczna manga, przedstawiająca losy resztki ludzkości, która została sprowadzona na skraj upadku przez olbrzymy pożerające ludzi. Z powodu miażdżącej przewagi tytanów jedyną obroną okazało się stworzenie wielkiego miasta otoczonego murami wyższymi niż którykolwiek z nich. Więcej informacji forum Azunime.

Manga jest hitem w Japonii, każdy tom sprzedaje się w ponad 1 milionie egzemplarzy (do tej pory 5 tomów zostało sprzedanych w liczbie 5,5 mln. – dane z sierpnia tego roku) co może zaskakiwać, zważywszy że nie jest to typowy shounen (raczej coś pokroju Claymore'a). Jeszcze bardziej dziwić może młody wiek autora – 25 lat.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

[1] Re: „Shingeki no Kyojin” doczeka się aktorskiej adaptacji
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 29.09.2011, 10:54:04, oceny: +1 -0
Od siebie mogę jedynie dodać, że manga zasługuję na taką popularność (choć oczywiście są mangi, które zasługują na nią bardziej, np. Claymore czy Desert Punk). Kto nie zna tytułu powinien to zmienić, tym bardziej, że są w sieci skanlacje naprawdę dobrej jakości (grupy GWR). Jest to jedna z mang, którą chętnie zobaczyłbym w polskiej wersji. Ja tytułem zainteresowałem się w maju tego roku i z miejsca łyknąłem 3 tomy. Powiedziałbym, że to tytuł skierowany raczej do starszych (a więc bardziej podpada pod seinen, choć formalnie jest to shounen).
[2] Re: „Shingeki no Kyojin” doczeka się aktorskiej adaptacji
SStefania [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.09.2011, 12:03:43, oceny: +3 -1
SStefaniaDobre mango, zainteresowałam się nim dopiero co, po recenzji w ostatnim Arigato. Aczkolwiek wolałabym adaptację animowaną, za duże ryzyko że drewniane aktorstwo i słabe efekty zepsują tę wersję.
[3] Re: „Shingeki no Kyojin” doczeka się aktorskiej adaptacji
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 29.09.2011, 12:16:58, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
To się stanie na pewno, ale i tak będzie to korzyść dla autora i samej mangi, bo nastąpi wzajemna promocja. BTW, polecam zapoznać się z mangami, za które zabiera się grupa GWR. Oni takie perełki co i rusz znajdują (najlepsze są Desert Punk i Dorohedoro, ale mają też na koncie takie mangi jak Space Pirate Captain Harlock, Guin Saga, Moyashimon, itd.).
[4] Re: „Shingeki no Kyojin” doczeka się aktorskiej adaptacji
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 29.09.2011, 12:27:58, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
AAAA, promujesz skanlacje !

A tak na serio chętnie obczaję co tam mają.
Powered by WashuOS