header imageheader imageheader image
{Rynek}
„Sztuka animacji”
Autor: Mei, Data: 30.09.2006, 19:06:28
„Sztuka animacji”Niedawno ukazała się opasła pozycja zatytułowana „Sztuka animacji” Jerryego Becka. Księga owa jest przekrojowym opracowaniem na temat filmów animowanych z całego świata. Znajdują się w niej także informacje o anime (np. „Cat Soup”). Pozycja kosztuje 79,00 zł, wydana została przez Arkady. Cytat ze wstępu Jeffreya Katzenberga: „Jest tu mowa o wszystkim: o hollywoodzkich hitach i japońskich anime, a także o rosyjskich arycdziełach i azjatyckich filmach artystycznych”. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się bardziej animacją – jeśli nie do kupienia, to przynajmniej do poprzeglądania w Empiku.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

[1] Re: „Sztuka animacji”
Yen [212.160.215.*], 01.10.2006, 17:20:13, oceny: +0 -0
YenJest np. w merlinie...
[2] Re: „Sztuka animacji”
Yaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.10.2006, 19:45:53, oceny: +0 -0
Nie tak niedawno bo jakieś 2 miesiące temu. ;) Sam chciałem dać niusa, ale nie wiedziałem czy to się kwalifikuje... Dobrze, że ktoś o tym jednak napisał.
Moja opinia po przejrzeniu w Empiku jest taka, że nie warto kupować, chyba że czyjeś zainteresowania wykraczają poza animację japońską (w takim wypadku polecam zakup). Ale przejrzeć zdecydowanie warto.
Generalnie książka jest podzielona na rozdziały - okresy. Dla każdego okresu opisane jest co się działo w tym czasie w animacji europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej (w tym japońskiej). Opisy są dosyć krótkie i mało szczegółowe, ale taka już po prostu specyfika tej publikacji. Jest to w zasadzie krótki przegląd trendów w animacji na przestrzeni ubiegłego (i początku obecnego) stulecia.
[3] Re: „Sztuka animacji”
Koharu [*.internetdsl.tpnet.pl], 02.10.2006, 13:14:54, oceny: +0 -0
Takahashi Rumiko stała się mężczyzną. Najprawdopodobniej jest to skutek niekompetencji tłumacza. Cytat: "(...)Kolejna adaptacja popularnej mangi Rumiko Takahashiego(...)".
Jako oryginalny tytuł "Serial Experiments Lain" zostaje podany... "Tenku no Esykafurone". Innych kwiatkow nie chciało mi sie szukać. Przeczytać zdecydowanie warto, ale lepiej nie przyjmować bezkrytycznie wszystkiego, co zostało tam napisane.
[4] Re: „Sztuka animacji”
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2006, 18:21:03, oceny: +0 -0
SStefanNawet nie takie złe, nawet zwróciło mi uwagę na pewną prawidłowość, którą dotąd nie dostrzegałam.
Ale o najważniejszym elemencie, czyli poziomie informacji o obróbce się nie wypowiem,bo nie mam tabletu i nie mam zamiaru posiadać.
Powered by WashuOS