header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
ANIMATION NOW! FESTIVAL
Autor: Lord Raven, Data: 29.11.2010, 15:24:23, Źródło: Press Pack
ANIMATION NOW! FESTIVALAnimation Now! Festival po raz drugi ogłasza święto animacji celebrowane w zawrotnym tempie nawet do 24 klatek na sekundę! Przez pięć dni (8-12 grudnia 2010) pod hasłem „Uwaga! Świeżo Animowane” Gdańsk, Gdynię i Sopot opanuje animacja, którą będzie można nie tylko oglądać, ale i wejść z nią w bezpośredni kontakt gdy wymknie się z kina w postaci warsztatów, pokazów audiowizualnych oraz zaskakujących i niestandardowych akcji na mieście.

Animation Now! zaprezentuje doborowe grono animacji, które w ciągu ostatnich kilku lat zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych, gwarantując wysoką jakość artystyczną obrazów projektowanych w Kinie Kameralnym w Gdańsku i Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W tym roku trasa filmowa przebiega od Japonii i Australii przez Stany Zjednoczone po różne zakątki Europy, a po drodze nie zabraknie licznych trójmiejskich premier. Zetkniemy się z japońskim nurtem anime w kultowym „Ghost in the shell” oraz niepokojąco pięknym i niebezpiecznie wciągającym „Tekkonkinkreet”. Poznamy sens życia osiągalny w zaskakująco śmiesznej cenie za jedyne „$9.99” - filmie opartym na błyskotliwych opowiadaniach Etgara Kereta. Rozśmieszy i rozrzewni nas do łez plastelinowa opowieść o międzykontynentalnej przyjaźni najbardziej niedobranych, ale niezwykle uroczych bohaterów w obrazie „Mary&Max” Adama Elliota. Połączenie najlepszych tradycji klasycznej animacji rysunkowej z uderzająco pięknymi obrazami zaprezentują filmy Sylvaina Chometa „Trio z Belleville” i „Iluzjonista”.


Animation Now! to również atrakcyjne multimedialne warsztaty tworzenia animacji i komiksów dla młodzieży i dorosłych oraz możliwość zaprezentowania swojego portfolio na spotkaniu z ciekawymi młodymi artystami z ekipy najnowszej polskiej superprodukcji „Jeż Jerzy”.


ANIMATION NOW!

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[3] Re: ANIMATION NOW! FESTIVAL
HΛЯPΛGŌN [*.183.229.28.dsl.dynamic.eranet.pl], 29.11.2010, 16:05:46, odpowiedź na #1, oceny: +18 -9
HΛЯPΛGŌNDlatego teraz bardzo proszę Cię... wyyypieerr***aaaaj STĄĄĄĄĄD!
[2] Re: ANIMATION NOW! FESTIVAL
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 29.11.2010, 15:53:00, oceny: +4 -0
"(...)zaskakujących i niestandardowych akcji na mieście."
Aż strach w ogóle z domu wyjść T_T xD
[4] Re: ANIMATION NOW! FESTIVAL
DuDuL [*.adsl.inetia.pl], 29.11.2010, 16:32:46, oceny: +0 -0
DuDuLJako animator chętnie obczaję
Powered by WashuOS