header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Animation Now! Festival
Autor: Malwina, Data: 17.11.2011, 11:32:25, Źródło: ANIMATION NOW!
Animation Now! Festival3. Festiwal Aktualnej Animacji
7-11 grudnia 2011 | Trójmiasto

Animation Now! Festival już po raz trzeci zaprasza wszystkich fanów filmów animowanych i miłośników dobrego kina na animowaną ucztę! Przez pięć dni (7-11 grudnia 2011) będziemy serwować animację w Gdańsku, Gdyni i Sopocie w postaci przeglądów filmowych, warsztatów, spotkań z artystami i pokazów audiowizualnych.

Festiwal Aktualnej Animacji zaprezentuje starannie opracowany program filmów nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach, w tym najnowsze produkcje z kochającej animację Francji. Dla ceniących żywiołową muzykę z Hawany i Nowego Jorku przygotowaliśmy animowany romans „Chico i Rita”. Wśród filmów amerykańskich, niedościgłych w poszukiwaniach technologicznych znajdziecie futurystyczny świat sympatycznego robota „WALL-E” oraz mroczną i oniryczną opowieść „Koralina i tajemnicze drzwi”. Dla fanów Hayao Miyazakiego przygotowaliśmy pięknie zrealizowaną historię „Ponyo”; nie zapomnieliśmy również o niezależnej japońskiej animacji reprezentowanej przez wyrafinowane i oszczędne w formie filmy Atsushi Wada oraz ornamentalne i rozbuchane formalnie wizje Mirai Mizue.

W tym roku specjalna sekcja programowa poświęcona zostanie animacji środkowoeuropejskiej, dzięki czemu poznamy lepiej aktualną kinematografię naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków oraz Węgrów. Zaplanowane są również ciekawe spotkania, warsztaty i performance audiowizualny z gośćmi z Czech, w tym kulisy powstawania animacji lalkowej oraz warsztaty animacji marionetkowej i malowanej na szkle.

Przygotowaliśmy także specjalną atrakcję dla miłośników animacji – dwupłytową kolekcję DVD „Uwaga! Świeżo Animowane” promującą młodą polską i czeską animację, której premiera odbędzie się podczas otwarcia festiwalu.

Nie zabraknie także dobrej zabawy z animation now! karaoke, czyli improwizacjami dubbingowymi do kultowych filmów animowanych oraz inspirujących powiązań współczesnych brzmień muzycznych z interaktywnym użyciem animacji.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Animation Now! Festival
Kamey [88.220.106.*], 17.11.2011, 13:59:48, oceny: +5 -1
Chico i Rita to sequel Pico x Coco x Chico?
[2] Re: Animation Now! Festival
Dred [*.adsl.inetia.pl], 17.11.2011, 14:40:03, odpowiedź na #1, oceny: +2 -2
[3] Re: Animation Now! Festival
Lisek [*.dynamic.chello.pl], 17.11.2011, 22:30:35, odpowiedź na #1, oceny: +7 -0
LisekTo special do Pokemonów o dwóch Chikoritach jedna nazywa się Chico, druga Rita.
Powered by WashuOS