header imageheader imageheader image
{Rynek}
AnimeStore.pl zawiesiło działalność
Autor: Joe, Data: 10.08.2006, 20:16:43
JoeAnimeStore.pl zawiesiło działalnośćChoć nie jest to gorąca wiadomość to aby rozwiać pojawiające się wątpliwości informujemy, że internetowy sklep AnimeStore.pl wstrzymał działalność. Powodem takiej decyzji, jak można łatwo zgadnąć, było malejące zainteresowanie ofertą sklepu. Czy przyczyna takiego stanu rzeczy leży w rosnącej konkurencji ze strony tańszych, rodzimych wydawców czy raczej w malejącej zasobności fanowskich portfeli można tylko spekulować. Daje się jednak zaobserwować tendencję do zamykania semi-fanowskich sklepów, wystarczy wspomnieć ONI-TECH czy mangarnia.com.

Mimo poszerzającej się oferty polskich wydawców po AnimeStore.pl pozostanie luka – ten sklep miał bodajże największy asortyment anime w Polsce. Dla wielu osób możliwość zakupienia upragnionych płytek za złotówki, bez karty płatniczej, była dużą wygodą. Z drugiej strony mamy XXI wiek, globalną wioskę, a banki wciskają karty płatnicze każdemu chętnemu – zakupy w zagranicznych sklepach są lekkie, łatwe i przyjemne, a nawet tanie. Paradoksalnie zakup anime na DVD w Australii (stamtąd pochodziła większość oferowanych przez AnimeStore.pl płyt) nawet z przesyłką wychodzi taniej niż w ex-AnimeStore.pl.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: AnimeStore.pl.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 5 dodaj

[1] Re: AnimeStore.pl zawiesiło działalność
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.08.2006, 21:08:27, oceny: +0 -0
VulcanBywa, jak mawia przysłowie: "fortuna kałem się tuczy":)
[2] Re: AnimeStore.pl zawiesiło działalność
Lord Raven [*.b-ras1.lmk.limerick.eircom.net], 11.08.2006, 00:21:16, oceny: +0 -0
Zamknięcie ONI-TECHU nie miało związku z brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców (bo było ono całkiem spore), a z problemami we współpracy z dostawcami, a co za tym idzie z pogarszającą się kondycją finansową firmy.

Mówiąc krótko, jeśli dostawałbym towar na czas, firma nadal by istniała. W sytuacji kiedy obsuwy sięgnęły 3 miesięcy, a koszty zaczęły się piętrzyć prowadzenie tej działalności stało się bezsensowne. Jednakże stay tuned... Do grudnia 2006 :)
[3] Re: AnimeStore.pl zawiesiło działalność
Ari3l [*.attu.pl], 11.08.2006, 00:42:20, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
Ari3lnie miało związku z brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców - hehehehe mowisz grudzien ? :P~~~~
[4] Re: AnimeStore.pl zawiesiło działalność
wojwod [158.75.245.*], 13.08.2006, 22:22:23, oceny: +0 -0
szczerze mowiac, to mi rece opadaja, bo od dluzszego czasu poszukuje miejsc, gdzie mozna zakupic anime na DVD, ale bez wiekszego skutku. Moze w takiej sytuacji mi ktos takie miejsca wskaze i podpowie? Z gory dziekuje, pozdrowka!
[5] Re: AnimeStore.pl zawiesiło działalność
koklusz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 14.02.2008, 19:00:37, oceny: +0 -0
Ja generalnie na wieść iz firma animestore.pl została zawieszona popadłem w głeboki dół psychiczny i musze brac leki antydepresyjne. Szczerze ubolewam nad tym. Serdecznie pozdrawiam szefostwo firmy, oraz pozdrawiam wszystkich fanów anime!!!!!!!!!
Powered by WashuOS