header imageheader imageheader image
{Rynek}
Co przyniesie Frankfurt?
Autor: Joe, Data: 10.10.2002, 22:11:31, Źródło: manga.com.pl
Joemanga.com.pl donosi: Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, największe tego typu przedsięwzięcie w Europie, po raz kolejny otwierają swoje podwoje. To tylko pozornie nieistotne wydarzenie dla polskiego czytelnika mangi. Tam właśnie podpisywanych jest większość kontraktów pomiędzy właścicielami praw autorskich a wydawcami. Na targi wyjechali więc: Tomasz Kołodziejczak, szef Egmontu i zarazem, nowo utworzonego przedsięwzięcia pod nazwą "Klub Mangi", Shin Yasuda z J.P.Fantastica oraz ekipa Waneko. Nie przypadkowo od pewne czasu można było usłyszeć różne mało oficjalne wypowiedzi na temat ewentualnych serii manga wydawanych w przyszłości, które, co podkreślali polscy wydawcy, zostaną potwierdzone dopiero w połowie października, czyli właśnie dokładnie po Frankfurcie. Co ciekawsze większość serwisów informacyjnych zaczęła zauważać handlową rolę japońskich komiksów na targach we Frakfurcie i na przykład w porównaniu z rokiem 2000 powierzchnia sektora handlowego dla mangi uległa potrojeniu rozrastając się aż do 86 stanowisk. Więcej wieści, i to potwierdzonych, już wkrótce.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Egmont, JPF, Waneko.

Inne serwisy:

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

[1] Re: Co przyniesie Frankfurt?
Frukto [*.waw.cdp.pl], 11.10.2002, 14:19:56, oceny: +0 -0
FruktoSuper, tylko niech to zaowocuje wydaniem w Polsce faktycznie jakichs ciekawych nowosci, a nie w kolko znane, ale juz mocno przestarzale serie. Robi nam sie tutaj po prostu mangowy antykwariat.
[2] Re: Co przyniesie Frankfurt?
Joe [*.dhcp.adsl.tpnet.pl], 11.10.2002, 14:25:12, oceny: +0 -0
JoeW serwisie Yahoo! News został zamieszczony artykuł o targach we Frankfurcie. Autorka nawet zdawkowo wspomniała o mandze. :-)
[3] Re: Co przyniesie Frankfurt?
Krzych Ayanami [*.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl], 13.10.2002, 13:06:00, oceny: +0 -0
Stare pozycje - jak Tenchi Muyo! czy Utena wbrew pozorom też są dobre... Zresztą twierdzenie , że jedynie nowe pozycje zasługują na szacunek to zwyczajne chrzanienie.
[4] Re: Co przyniesie Frankfurt?
Krzych Ayanami [*.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl], 13.10.2002, 16:10:58, oceny: +0 -0
Kończą się chyba jutro , może Waneko i JPF umieszczą informacje o pertraltacjach... No i może udało się wypetraktować Evangeliona...
Powered by WashuOS