header imageheader imageheader image
{Rynek}
Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Autor: Crossboy, Data: 25.08.2018, 14:17:05, Źródło: Crunchyroll
CrossboyCrunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”Crunchyroll, a w zasadzie jej firma-matka – Ellation – otworzyli własne studio animacji, która ma zajmować się oryginalnymi produkcjami dla serwisu. Niestety nową inicjatywę firmy trudno nazwać wsparciem dla japońskiej animacji, raczej "wyrzucaniem pieniędzy w błoto dla własnych politycznych agitacji". Zapraszam do obejrzenia traileru „High Guardian Spice” – gdzie niewiele dowiecie się o nadchodzącej pierwszej serii z cyklu „Crunchyroll Originals”, za to wiele o jej twórcach i ich poglądach.Zapowiedź wywołała oburzenie u znacznej części użytkowników i to na wielu poziomach. Nie podoba się im fakt sponsorowania politycznej agitacji w postaci zachodniej kreskówki na serwisie poświęconym anime. Osobom, także o lewicowych poglądach, przeszkadza również fakt bezpodstawnego używania słowa „diversity” w przypadku prawie samych białych kobiet różniących się tylko kolorem pomalowanych włosów. Crunchyroll nie mógł znieść lawiny krytyki, jaka ich dopadła i zaczęł wyłączać komentarze oraz oceny pod filmikiem na swoich kanałach z YouTube. gdy tylko łapki w dół zaczęły przeważać nad łapkami w górę. Rozpoczęło się też usuwanie niektórych wpisów z twittera i blokowanie użytkowników.Ognia sprawie dodaje obecność w produkcji Kate Leth – feministki znanej z bardzo chamskich wypowiedzi. Gdyby wypowiadał je facet w odwrotną stronę to zaraz byłaby awantura i skazanie go na niebyt w przemyśle filmowym.
Największą popularność jednak wywołał filmik youtubera Digibro, która podsumował to, co wszyscy wiedzą od dawna – Crunchyroll to techniczny gruchot, która co raz powoduje u użytkownika zgrzyt zębów. Serwis nadal w 2018 roku używa playera we flashu, który utrudnia nie od dziś przewijanie odcinków, jak też zawieszenia się streama bez większego powodu. Crunchyroll nic z tym od lat nie robi pomimo krytycznych uwag, a nie kosztuje to tak dużo, jak robienie serialu animowanego.Kontrowersji dodaje tu fakt, że Crunchyroll kilka lat temu wywalił kilkunastu-osobowy zespół techniczny, a całość zarządzania działaniem serwisu oddał Ellation, który podobno powierzył tą pracę swojemu oddziałowi w Mołdawii dla zminimalizowania kosztów.

To nie pierwsza taka kontrowersja w historii serwisu:
  • około dwa lata temu jeden z użytkowników odkrył, że odcinki na Crunchyrollu tracą jakość po dwóch dniach od publikacji, CR tłumaczył się „błędem”.
  • serwis zdenerwował użytkowników także ocenzurowaniem gry na smartphone'y „DanMachi – Memoria Freese” (dostępna jedynie w Ameryce Północnej)


  • Dochodzi do tego kwestia zażaleń ludzi spoza Stanów Zjednoczonych i krajów anglojęzycznych, którzy nie są zadowoleni z blokad regionalnych, przede wszystkim umowy Crunchyrolla z Funimation, która ostatecznie uniemożliwia dostanie wielu starszych tytułów m.in. u nas – w Europie Środkowej. Amerykański dystrybutor takich praw nie posiada, a CR nie chce postarać się o dodatkowe licencje. Można więc powiedzieć, że trailer zachodniej kreskówki Crunchyrolla przelał czarę goryczy dla wielu osób, którzy już deklarują rezygnację z dalszego subskrybowania Crunchyrolla i powrót do piractwa.

    Crunchyroll obecnie przez Ellation należy do Otten Media, które jest częścią WarnerMedia (ich właściciel AT&T wykupił pozostałe 50% udziałów od The Chernin Group w sierpniu). W styczniu swoje 20% udziałów w samym Ellation pozbył się (na rzecz Otten Media) TV Tokyo. W ten sposób firma obecnie jest w 100% własnością jednej korporacji, do której należy też Warner Bros, HBO czy Turner Broadcasting System (Cartoon Network). Czy miało to wpływ na zmianę polityki firmy, czy może zadziałały powszechnie znane wewnętrzne „progresywne” ciągotki pracowników CR z San Francisco, którym zdarzało się zmieniać logo firmy na tęczowe przy niektórych okazjach?

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 14 dodaj

[1] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Darkchaser [*.interkar.pl], 26.08.2018, 11:11:11, oceny: +0 -0
DarkchaserOdnośnie tej Kate, coś mi mignęło kilka dni temu i nie wiedziałem o co kaman, a tu ACP to teh rescue... https://imgur.com/a/m4YwnaA
[2] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
g_o_r_a_l [*.dynamic.mm.pl], 26.08.2018, 12:51:28, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Kill it with fire!
[3] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
kiedyś zrobię sobie konto [*.dynamic.chello.pl], 26.08.2018, 22:49:59, oceny: +2 -0
>pierwsza zapowiedź kreskówki
>trailer minuta trzydzieści
>jedno zdanie o fabule mówiące o rzeczach wynikających z tytułu i plakatu
>cała reszta to paplanie o klimacie i zespole
>chwalenie się "diversity" w momencie kiedy cała pokazana obsada jest biała
>używanie demograficznej struktury płciowej jako reklamy
>concept art nie zajmujący nawet połowy filmu
>animatorka ma figurkę ze Splatoon na biurku

Będzie dobrze, jeśli to w ogóle wyjdzie.

Pierwsze słyszę o połowie tych problemów, ale wcale mnie nie dziwią. W razie czego mogę ich zostawić bez bólu - nie płacę im i tak (na simulcastach mi nie zależy, a adblock elegancko blokuje wszystkie ich reklamy), a to, co udostępniają w Europie, rzadko kiedy mnie interesuje (chlubnym wyjątkiem wszystkie główne Gundamy).
[4] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Crossboy [*.centertel.pl], 27.08.2018, 18:06:14, oceny: +1 -0
CrossboyDo całej sprawy można dołączyć zamknięcie tematu o High Guardian Spice na forum Crunchyroll z powodu postów o charakterze "politycznych". Tak jakby sam trailer produkcji nie narzucał takiego tonu dyskusji :D

Znacie forum, na którym zamyka się cały wątek zamiast ukarać konkretnych użytkowników (w tym wypadku znaczną część forum :D) ?
[5] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
AtoMan [213.192.79.*], 27.08.2018, 21:09:38, odpowiedź na #4, oceny: +1 -0
AtoMangazeta.pl? :P
[6] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Crossboy [*.darnet.pl], 28.08.2018, 14:47:47, odpowiedź na #5, oceny: +1 -0
CrossboyTo mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że zostały im tylko komentarze, a tu okazuje się, że jeszcze mają te swoje zacofanie wyglądające forum :D
[8] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
AtoMan [213.192.79.*], 28.08.2018, 16:03:13, odpowiedź na #6, oceny: +2 -0
AtoManW zasadzie miałem na myśli komentarze, które nierzadko wyłączają "prewencyjnie" :P
[7] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Rokugatsu [*.cm-11-1b.dynamic.ziggo.nl], 28.08.2018, 15:27:06, oceny: +0 -1
RokugatsuNigdy nie miałem żadnych technicznych problemów z CR (ale oglądam na ps4, może dlatego?), w ogóle nie miałem z nimi problemu. Jakiś czas temu też widziałem ten zwiastun i zastanawiałem się o co chodzi, czemu niczego nie dowiedziałem się o samym serialu i co mnie obchodzą ich twórcy i to, że 50% ludzi nad tym pracujących to kobiety?

Ale robienie z tego jakiegoś skandalu to też przesada. A autor niusa sam obiektywnością nie grzeszy, a innym wytyka :P
[9] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Crossboy [*.darnet.pl], 28.08.2018, 16:17:29, odpowiedź na #7, oceny: +2 -0
CrossboyKiedyś tutaj prowadziłem comiesięczne podsumowania streamingów i byłem pierwszy do bronienia CR, więc nie mów mi o stronniczości :P.

Aczkolwiek przyznam, że szczególnie nie starałem z tą obiektywnością (jak i korektą tekstu, ale to wina zacofanego edytora newsu ACEP-a, który zniechęca). Aczkolwiek to raczej kwestia tonu napisania tekstu niż przedstawionych w nim faktów. Jestem konserwatywny, ale nie przeszkadza mi liberalne ciągotki zachodnich firm dopóki nie dochodzi do takich absurdów jak:
1. Produkowanie zachodniej kreskówki w ramach serwisu anime
2. Olewanie technicznych spraw
3. Masa kasy wydawana na pieprzony PR np. na youtube, brak kasy na większą dostępność serii na świecie. Na wiosnę nie dostaliśmy ŻADNEGO z najlepiej zapowiadających się anime w naszym regionie:
- Stens;Gate 0
- 3. sezon My Hero Academia
- Persona 5
- Megalo Box
- Full Metal Panic! Invisible Victory
- Legend off The Galactic Heroes - Die Neue These
- Lupin III: Part 5
Bronić za to mogłem CR w 2013 roku, teraz wypadałoby się postarać.

4. Wspieranie najgorszych feministek w ich chorych, krzyżowych wojnach. Dawanie kasy na chamską babę, która jest tak utalentowana, że wywalono ją z Marvela za zbyt niską sprzedaż jej komiksów.

Czy jestem za upadkiem CR? Nie. Chciałbym, aby w końcu zaczęli coś robić we właściwym kierunku. A tekst ma na celu przestrzec ludzi, z jaką obecnie lichą firmą mają do czynienia.

Masz PS4? Zazdroszczę. Ja używam/używałem ich strony i nawet nie wiesz do jakiej cholery może ona doprowadzić.

Najgorzej było po ostatniej przerwie technicznej, po której te ich "exclusive stream for" włączało się co około 3 minuty powodując, że zawieszanie się streama i konieczność użycia F5. Wyobraź sobie też piątkowy wieczór, chcesz sobie spędzić czas przy obejrzeniu anime, a tu player w ogóle nie ładuje się. Doszło do tego, że zacząłem używać androida, ale i tam streaming potrafił zatrzymać się bez powodu.

Dodam do tego fakt niedawnego zniknięcia CR-Unblockera (pozwalającego omijać blokady regionalne) ze strony dodatków Chrome'a. Ciekawe, kogo to sprawka?

Skoro teraz CR należy do wielkiej międzynarodowej korporacji to mogliby się bardziej postarać, a nie wchodzić w projekty, których nikt nie chce. Już widzę, jak feministki robią u nich subskrypcję z powodu jednej bajki.
[10] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 28.08.2018, 17:26:23, oceny: +1 -2
Mianda"Gdyby wypowiadał je facet w odwrotną stronę to zaraz byłaby awantura i skazanie go na niebyt w przemyśle filmowym."

lel
[11] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Crossboy [*.darnet.pl], 28.08.2018, 17:39:49, odpowiedź na #10, oceny: +1 -0
[12] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
Kolo_z_Wrocka [*.centertel.pl], 29.08.2018, 12:52:39, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaOmnomnommm, jaki smaczny news. Trochę nieobiektywny, ale zgodny z moimi poglądami, a że jestem dumnym hipokrytą, to nie będę się czepiał ;)
Zasadniczo efekt politycznej agitacji został osiągnięty w trailerze, także można już zamknąć studio i rozejść się (oczywiście nie do domów, tylko na manifestacje).
[13] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
josterling [*.dynamic.chello.pl], 30.08.2018, 23:11:10, oceny: +2 -0
Nawet jako osoba mocno "lewa" jestem zniesmaczona. Kreskówka ma się bronić sama, a nie robić ideologiczny guilt trip na zasadzie "Patrzcie, to jest bardzo progresywne, musi wam się podobać". Steven Universe się obronił bez takich zagrywek.
[14] Re: Crunchyroll w ogniu krytyki po ogłoszeniu ich autorskiej serii – „High Guardian Spice”
KRAZ [*.centertel.pl], 06.09.2018, 22:04:00, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
KRAZŻeby być naprawdę "lewym", trzeba być na bieżąco i postępować zgodnie z mądrością etapu.
Powered by WashuOS