header imageheader imageheader image
{Media}
Cudowne dziecko Toriyamy i Sakaguchi'ego
Autor: Grisznak, Data: 24.05.2005, 11:19:49, Źródło: The Inner World of Final Fantasy
GrisznakCudowne dziecko Toriyamy i Sakaguchi'egoMistawalker, firma założona przez Hironobu Sakaguchi'ego, legendarnego twórcę Final Fantasy, ujawniła część informacji dotyczących gry "Blue Dragon", nad którą pracuje.
Gra ma ukazać się na X-Box 360. Fabularnie zaś będzie ona balansować pomiędzy fantasy a science fiction, akcja będzie działa się w odległym i obcym świecie wypełnionym starożytnymi ruinami. Główny bohater oraz jego towarzysze będą zaś posiadać unikatową zdolność kontrolowania magicznych cieni.
Każda z pięciu postaci będzie posiadała swój własny, specyficzny cień, który będzie rozwijał się wraz z postacią ( pamiętacie Final Fantasy VIII ? ). Cienie te przbierać będą formy stworów ze świata fantasy, smoków, minotaurów itp. Każdy z nich będzie mógł nauczyć się wielu zawodów oraz ok. 200 umiejętności.
Za stronę graficzną gry odpowiadać będzie Akira Toryiama, światowej sławy twórca mang, znany doskonale choćby z Dragon Ball, zaś graczom choćby z Dragon Quest czy Chrono Trigger. Toryiama powiedział, że początkowo nie chciał uczestniczyć w tym projekcie, gdyż jak zażżartował "ma już dość bycia kojarzonym ze smokami" ( Dragon Ball, Dragon Quest ), tym bardziej, że fabuła Blue Dragon na pierwszy rzut oka zbyt kojarzyła mu się z Dragon Quest. Wystarczyło jednak, że przjrzał się projektowi dokładniej by uznał, że warto się tym zająć.
Twórcy zapowiadają, że gra będzie rewolucją, a i fani obiecują sobie po współpracy dwóch wielkich twórców wiele.
Co ciekawe, Sakaguchi widocznie uznał współpracę z mangakami za dobry pomysł, gdyż oprawą graficzną kolejnej przygotowywanej przez Mistwalker gry o nazwie "Lost Oddysey" zajmie się Takehiko Inoue, znany z takich tytułów jak "Slum Dunk" czy "Vanabond".

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Cudowne dziecko Toriyamy i Sakaguchi'ego
Gil [*.daminet.pl], 30.05.2005, 20:50:03, oceny: +0 -0
"Przyjrzal sie dokladnie", jasne... ;]

Machneli wieksza iloscia yenow przed nosem i juz mu sie odechcialo marudzenia.

Do Dragon Questa arty jakos nadal ciagnie, mimo tego, ze dla wielu osob (mowie przynajmniej o zachodzie) seria juz dawno stala sie nudna, a w nastepnych czesciach pojawiaja sie wciaz te same, jedynie lekko zmodyfikowane watki fabularne. Pasja?
[3] Re: Cudowne dziecko Toriyamy i Sakaguchi'ego
CeLL [*.18.akron.wroc.pl], 31.05.2005, 16:02:23, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
CeLLNa zachodzie? A kto gra w Drakkiu na zachodzie?
To seria dla małych, żołtych zboli, którzy wolą ją od FF.
[2] Re: Cudowne dziecko Toriyamy i Sakaguchi'ego
Sousuke [*.crowley.pl], 31.05.2005, 11:43:17, oceny: +0 -0
SousukeGireka może być ciekawa tylko ta platforma...
Powered by WashuOS