header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Ekranizacja „Dororo” Tezuki
Autor: szmergiell, Data: 18.11.2005, 22:11:27, Źródło: Filmweb.pl
szmergiellEkranizacja „Dororo” TezukiTym razem Osamu Tezuka doczeka się ekranizacji własnej mangi jako filmu live. Chodzi mianowicie o „Dororo” z 1967r. Premiera kinowa zaplanowana jest na 2007 rok. Film będzie realizowany w Nowej Zelandii za około 2 miliardy jenów. Reżyserem filmu ma być Akihiko Shioda, który wyreżyserował w przeszłości film „Gekkou No Sasayaki”, na podstawie mangi autorstwa Masahiko Kikuni.

Po raz pierwszy manga ukazała się w tygodniku Shogakukan's Weekly Shonen Sunday w 1967 roku. Później została zekranizowana w 1969 roku przez Mushi Pro. Natomiast dwa lata temu w sklepach pojawiła się gra na Playstation 2, w Europie wydana pod tytułem „Blood Will Tell”.

„Dororo” opowiada o samuraju, który paktuje z diabłem, by zostać królem. W zamian za pomoc sił piekielnych, mężczyzna ofiarowuje mu życie swojego syna. Dziecko zostaje zaadoptowane przez rzemieślnika, który odbudowuje jego ciało, rekonstruując jego oczy i inne organy, rzeźbiąc w drewnie. Młody Dororo zostaje wykwalifikowanym wojownikiem, który wyrusza w świat, poszukując zagionionych 48 części swojego ciała.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Osamu Tezuka.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Ekranizacja „Dororo” Tezuki
shinji9 [*.tychy.msk.pl], 19.11.2005, 16:44:10, oceny: +0 -0
klasa
Powered by WashuOS