header imageheader imageheader image
{Rynek}
Interstella 5555 w Polsce
Autor: Radagajs, Data: 08.10.2003, 09:50:31, Źródło: alfista
Radagajs1 grudnia ujrzymy w Polsce dwupłytowe wydanie DVD (a także wydanie VHS) kolejnego - dość zresztą nietypowego - anime... Tego dnia ukaże się "INTERSTELLA 5555 (The 5tory Of The Secret Star System)" wydana przez EMI. Twórcami filmu są: japońska legenda rynku mangi Leiji Matsumoto oraz francuski duet muzyki house Daft Punk.

Informacje o filmie:
tytuł: Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
gatunek: Fantasy / Muzyczny / Anime
produkcja: Francja / Japonia
data produkcji: 2003
reżyseria: Kazuhisa Takenouchi
scenariusz: Guy-Manuel De Homem-Christo, Cédric Hervet, Daft Punk, Thomas Bangalter
producent: Guy-Manuel De Homem-Christo, Thomas Bangalter
zdjęcia: Fumio Hirokawa, Haruhiko Ishikawa
muzyka: DJ Sneak, Todd Edwars, Romanthony, Daft Punk
czas trwania: 67 min

Opis z Filmwebu:
"Pozbawiony dialogów film stanowi kontynuację historii opowiedzianej wcześniej w teledyskach Daft Punk - "One More Time", "Aerodynamic", "Digital Love" i "Harder, Better, Faster, Stronger". Jest to opowieść o zespole muzycznym z kosmosu o nazwie "The Crescendolls", którego członkowie zostają porwani przez chciwego szefa wielkiej wytwórni płytowej i przetransportowani na Ziemię. Tutaj stają się wkrótce największymi gwiazdami muzyki pop na świecie, jednak cały czas marzą o powrocie na ich rodzinną planetę."

Pomysł zrodził się podcza powstawania videoklipów do utworów zespołu z płyty Discovery (One More Time, Aerodynamic, Digital Love, Harder Better Faster Stronger). Podobnie jak podczas swojego poprzedniego albumu Guy-Manuel i Thomas Bangalter chcieli stworzyć coś w rodzaju filmu krótkometrażowego, który można było uzyskać dzięki połączeniu teledysków grupy. Tak stało się i tym razem a do współpracy zaproszony został Leiji Matsumoto. Był wówczas rok 2000, zrodziła się idea połączenia muzyki z animacją.

Scenariusz opowiadał historie grupy muzyków z innej galaktyki, którzy mieli zostać porwani i stać się największą popową grupą na planecie (ciekawym pomysłem było również przeniesienie tutaj zapomnianego już bohatera Kapitana Harlock'a z Albator'a). Interstella 5555 samym klimatem przypomina złote lata 80-dziesiąte we Francji. Śmiało można powiedzieć, że ze współpracy francusko-japońskiej powstał zupełnie nowy gatunek - house musical. Fani będą mieli okazje wysłuchać wiele wspaniałej muzyki czysto-housowej wywodzącej się z Francji. Oprócz Daft Punk pojawią sie m.in. utwory DJ Snek'a. Anime trwać będzie 67 minut. Całość podzielona jest jakby na 14 aktów, bazowanych na utworach z płyty Discovery. "Interstella 5555" miało już swój debiut m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi reakcjami odbiorców.

Wykonanie całego projektu zajęło 24 miesiące, a budżet całego przedsięwzięcia wyniósł 4 miliony euro.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Interstella 5555 w Polsce
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 08.10.2003, 20:32:36, oceny: +0 -0
cycuSądząc po pracy Matsumoto-sama przy teledyskach Daft Punk, cała seria zapowiada się co najmniej ciekawie :D
[2] Re: Interstella 5555 w Polsce
yebać! [212.182.119.*], 09.01.2005, 13:51:42, oceny: +0 -0
Skurwysynstwo sie szerzy!!!! jebene plagiatorstwo...no comment...
Powered by WashuOS