header imageheader imageheader image
{Media}
Japońska popkultura w tyle za tradycją i historią
Autor: Frukto, Data: 18.06.2004, 12:45:29
FruktoZ przeprowadzonych w Japonii badań wynika, że dwóch na trzech Japończyków chce, aby ich ojczyzna bardziej była znana za granicą ze swych zabytków i miejsc historycznych, niż ze swej szeroko pojętej popkultury.

W przeprowadzonej przez badaczy ankiecie 65.9% mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni stawia miejsca i budowle historyczne (takie jak zamki, świątynie buddystyczne i shintoistyczne, parki krajobrazowe) na szczycie listy rzeczy, z których Japonia powinna być najbardziej dumna i znana za granicą. Dla porównania - tylko 9.2% Japończyków wymienia w tej ankiecie japońską muzykę i animację.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Japońska popkultura w tyle za tradycją i historią
Mariko [*.zetosa.com.pl], 18.06.2004, 12:58:22, oceny: +0 -0
MarikoHehe, to niech zerkna do Polski! Wiele osob interesujacych sie NAPRAWDE Nihon ceni ten kraj przede wszystkim za... dorobek kulturowy i historyczne budowle. W koncu Kinkakuji, cieszace sie u nas taka slawa to wielki zabytek historyczny:) Naprawde, Japonczycy powinni byc bardziej optymistyczni. Poza tym doszly mnie sluchy, jakoby sama Japonia za kilkadziesiat lat miala sie stac druga Ameryka... Te dwie opinie zupelnie sie ze soba gryza... Jakies infa na ten temat? :)
[2] Re: Japońska popkultura w tyle za tradycją i historią
Dairi [*.comnet.krakow.pl], 18.06.2004, 19:42:00, oceny: +0 -0
DairiJaponia jest słynna w świecie takze ze swoich niehistorycznych budowli autorstwa m.in. Kishio Kurokawy, Tadao Ando, Kiyonoriego Kikutake i wielu innych :] (ale to chyba głównie na wydzialach architektury ^^')
[3] Re: Japońska popkultura w tyle za tradycją i historią
Pazuzu [*.chello.pl], 18.06.2004, 20:08:47, oceny: +0 -0
PazuzuSa też uczelnie, gdzie z japonią najbardziej kojarzy się netske i Azuchi-Momoyama. ;)
Powered by WashuOS