header imageheader imageheader image
{Internet}
Kendama Polska
Autor: Patryk Cieszkowski, Data: 07.09.2012, 23:06:10, Źródło: www.kendama.com.pl
Kendama – czyli coś, co dla fanów anime i mangi, może być nową fascynująca rozrywką.
Kendama jest to wywodząca się z Japonii zabawka zręcznościowa, której sekret odnaleźć można korzystając z dwóch drewnianych, „przystających” do siebie elementów oraz kulki, połączonej z nimi sznurkiem. Celem, do którego każdy początkujący kendamista powinien dążyć jest umieszczenie kulki na jednej z misek lub trzpieniu. Wraz z nabywanym doświadczeniem, praktykujący kendamę, starają się ją umieścić w trudniej dostępnych miejscach.

Jedną z najważniejszych zalet kendamy jest możliwość praktykowania jej w każdym dowolnym miejscu. Nie wymagane jest nic poza odrobiną przestrzeni, którą przecież znaleźć można nawet w większym pokoju, ale przede wszystkim w dowolnym miejscu poza domem.

Kendama była najważniejszym atrybutem tytułowe grupy z japońskiego serialu Yattaman. Występowała tam jako broń, która miała pomóc stanąć na przeszkodzie w realizacji celu Dokurobeia, którym było skompletowanie kamienia Dokuro.
Kendama to przede wszystkim sposób na satysfakcjonujące spędzenie czasu. Nie oznacza to jednak, iż rozrywka ta nie znalazła sposobu na promowanie i nagradzanie najlepszych. Jednymi z najbardziej znanych Europejskich turniejów Kendamy jest Europen Kendama Open, które w tym roku odbyło się w Lublinie.
Wszystkich, których ta informacja zainteresowała zachęcamy do praktykowania tej staro japońskiej sztuki, a po więcej odsyłamy na forum kendamy.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

[1] Re: Kendama Polska
kuras [176.111.233.*], 08.09.2012, 13:31:12, oceny: +5 -0
kurasKendame polecam każdemu, może sam nie reprezentuje jakiegoś wysokiego poziomu ale zabawa jest przednia. Tylko ze dobrej jakości sprzętem jest problem.

PS. Yattaman był chaeterem bo miał gumkę zamiast sznurka :D

Komentarz ukryty przez moderatora. pokaż

[2] Re: Kendama Polska
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.09.2012, 22:01:15, oceny: +2 -1
DoliNa konwentach lubię się tą zabawką bawić, może kiedyś sobie ją kupię.
[3] Re: Kendama Polska
Sune [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.09.2012, 01:02:48, oceny: +1 -0
Sunew Japan ta zabawka nie jest jakoś szalenie popularna... raz ją widziałam na cały 24dni pobyt w tym kraju D:
Powered by WashuOS