header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Kim Dzong Il w mandze
Autor: Joe, Data: 24.09.2003, 02:05:18, Źródło: Anime News Network
JoeSłońce narodów, umiłowany przywódca Kim Dzong Il po licznych książkach oraz filmach doczekał się mangi na swój temat. Komiks zatytułowany "Wstęp do Kim Dzong Ila: prawda o czcigodnym północnokoreańskim szogunie" przedstawia życie tego psychopatycznego kutasa począwszy od mało znanego dzieciństwa aż po obfitującą w zbrodnie dorosłość. Manga stała się przebojem w Japonii, od rozpoczęcia sprzedaży w sierpniu z półek zniknęło ćwierć miliona egzemplarzy. Na jej temat pojawił się artykuł zamieszczony przez serwis Yahoo! News do którego odsyłam wszystkich nią zainteresowanych.

Wprawdzie ukochany przywódca Kim Dzong Il nie ma klasy swojego ojca, wielkiego wodza Kim Ir Sena, ale z pewnością nie ustępuje mu w popełnionych zbrodniach, a szaleństwem być może go przewyższa. Jeśli kogoś interesuje działalność obu panów, tylko przez przypadek mniej znanych od Saddama, to polecam film dokumentalny pt. "Defilada" w reżyserii Andrzeja Fidyka.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Kim Dzong Il w mandze
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 24.09.2003, 16:49:22, oceny: +0 -0
cycu...psychopatycznego k***sa...
Joe może trochę cenzury :P Jednak młodsi też wychodzą na tą stronę. Rozumiem twoją niechęć [nienawiść?!] do "super" władcy. Też uznaję go za cwela i jednoszczałowca, ale licze się ze słowami.

A teraz mam inne pytanie. Kto narysował tę mangę?
[2] Re: Kim Dzong Il w mandze
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 25.09.2003, 19:18:18, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
JoeNie spodziewałem się takiego zarzutu od kogoś o ksywce cycu. ;-) W każdym razie wolę nazywać rzeczy po imieniu, a ukochany przywódca to kliniczny przypadek kutasa. Nie sądzę by lektura tego jednego słówka wpłnęła szczególnie demoralizująco na kogokolwiek. Ale też nie musisz się obawiać, wedle mojej rachuby to drugi przypadek, kiedy użyłem wyrazu powszechnie uznawanego za obraźliwy na łąmach acp i nie zamierzam zbyt szybko podwyższać tej statystyki.

Zaś odpowiadając na pytanie, mangę narysował Lee U-Jong, Koreańczyk urodzony w Japonii. Wszsytko jest we wspomnianym w niusie artykule.

[3] Re: Kim Dzong Il w mandze
cycu [*.internetdsl.tpnet.pl], 26.09.2003, 17:05:06, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
cycuA więc mój nick, jak widomo, nie jest wcale przekleństwem. Serial o pewnej rodzinie z Wrocławia [z ulicy Ćwiartki 3/4 XD], emitowany na falach telewizji znanej z Pokemonów, posiadał w swojej fabule bohatera o owym przydomku. Dodatkowym powodem uwzględnienia owego terminu jako opisu mojego "ja" są zwroty mojego brata i innych starszych osobników, w moim kierunku :D

A co do tematu newsa.
Bardzo przpreszam, że nie użyłem owego linka, gdyż go nie zaóważyłem [ach ten wiek :P
Powered by WashuOS