header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Krakowskie Kino Komiksowe
Autor: Joe, Data: 18.04.2003, 12:33:16, Źródło: WRAK.PL
JoeKrakowskie Kino KomiksoweKrakowski Klub Komiksu wspólnie Cinema City Kraków-Plaza zapraszają na imprezę pt. "Krakowskie Kino Komiksowe", która odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja w kinie Cinema City Plaza przy al. Pokoju 44 w Krakowie. Program imprezy przewiduje projekcje filmów na podstawie komiksów (min. "X-Men 2", "Daredevil", "Batman i Robin"), prelekcje, warsztaty i inne atrakje. Z mangowego punktu widzenia najciekawszym dniem imprezy będzie sobota, 3 maja. Tego dnia o godzinie 11:00 rozpocznie się pokaz filmu "Księżniczka Mononoke", a po nim "Spirited Away. W krainie bogów". Na filmy obowiązuje bilet wstępu, na pozostałe atrakcje wstęp wolny. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie WRAKu.

Wygląda to na wielce akuratną sposobność do obejrzenia "Księżniczki Mononoke" w kinie dla tych, którzy z jakiś względów trzy lata temu nie mogli, tudzież odświeżenia wrażeń, dla tych którzy ją widzieli. Umieszczenie obu filmów Miyazakiego w programie to bardzo miły gest ze strony organizatorów, choć z formalnego punktu widzenia trochę nieadekwatny, bowiem oba tytuły nie mają komiksowych pierwowzorów. Ale być może dowodzi to tego, że ludzie nie siedzący w temacie po uszy postrzegają mangę i anime jako dwie strony tej samej monety?

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Krakowskie Kino Komiksowe
Jan [*.pradniki.sdi.tpnet.pl], 19.04.2003, 03:53:03, oceny: +0 -0
Milo mi ze impreza zostala zauwazona. Co do wyboru filmow juz tlumacze. Nie chodzi tutaj o prosta komiksowa prowieniencje lecz obecny w tym medium sposob prezentacji historii przenikajacy na inne media. Zakladam, ze czytelnikom nie musze tlumaczyc czym on sie harakteryzuje. Szczegolnie w kinie ostatnich lat jest to bardzo widoczne. Mysle, ze pod tym kontem bedzie bardzo ciekawy pokaz trailerow filmow komiksowych (2go maja) ktory nie jest prostym zbiorem reklamowek adaptacji X-Men, Spider-Man itd. lecz szerszym zestawieniem. Ktory zapewne zaskoczy nie jednego widza. Zapraszam.
Powered by WashuOS