header imageheader imageheader image
{Speszial}
Megazordowy konkurs cosplay'owy
Autor: Joe, Data: 16.01.2005, 23:22:28
JoeMegazordowy konkurs cosplay'owyCosplay to świetna zabawa. Niestety, w kraju nad Wisłą pod szyldem cosplay'u najczęściej odbywają się mierne popisy ludzi poowijanych papierem toaletowym - mało jest strojów które naprawdę zachwyciłyby nas jakością wykonania oraz zgodnością z oryginałem. Dlatego anime.com.pl wspólnie z serwisem Otaku.pl organizują SUPER MEGA TURBO COSPLAY KONQRS! Dla nas najważniejsza jest jakość i poziom - powiedzmy stop przebraniom z pudła po lodówce! Liczymy, że dobre zasady i splendor otaczający podmioty organizatorskie zachęcą uczestników do przygotowania wspaniałych strojów w ilościach dotychczas w Polsce niespotykanych. Jednak na wypadek gdyby taka zachęta okazała się niewystarczająca będziemy także przemawiać do niższych instynktów oferując pożądanie budzące nagrody. Organizatorzy dołożą wszelkich starań by ich wartość była najwyższa w historii polskich cosplay'ów.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu, który zawiera dokładne informacje na temat jego przebiegu. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zachęcamy do uważnej lektury. A gdy już wszystko będzie jasne zapraszamy do zabawy!

P.S. Logo konkursu stworzyła Narayka.

Regulamin

 1. Organizatorami konkursu są serwisy anime.com.pl i Otaku.pl.
 2. Przystąpić do konkursu możne każdy korzystając z jednej z poniższych procedur:
  • deklarując chęć uczestnictwa podczas imprezy, na której przedstawiciele organizatorów będą zbierali zgłoszenia do konkursu
  • dostarczając zgłoszenie do jednego z organizatorów drogą elektroniczną: cosplay@anime.com.pl lub cosplay@otaku.pl
  • dostarczając zgłoszenie drogą pocztową na adres: Jan Godwod - otaku.pl, Al. Niepodległości 75 m. 64, 02-626 Warszawa; akceptowane są odbitki na papierze fotograficznym oraz zdjęcia w formacie cyfrowym, negatywy nie będą akceptowane; materiały nadesłane w ten sposób nie podlegają zwrotowi o ile do przesyłki nie zostanie dołączona koperta i znaczek zwrotny
 3. Każda osoba może zgłosić dowolną liczbę różnych strojów. Każdy strój będzie brał udział w konkursie jako osobna pozycja.
 4. Zgłoszenia muszą spełniać następujące wymagania:
  • postać, za którą przebiera się uczestnik musi pochodzić z mangi, anime, japońskiej gry lub japońskiej sceny muzycznej
  • do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie lub rysunek przedstawiające daną postać
  • w wypadku dostarczania własnych zdjęć aby uniknąć fałszerstw na jednym z nich uczestnik musi trzymać kartkę z napisem "ACP/OTK"; wykrycie fałszerstwa będzie skutkowało usunięciem wszystkich zgłoszeń uczestnika z konkursu, pypciami na języku i kurzajkami na częściach niesfornych
  • zgłoszenie musi zawierać: nick, ksywę lub imię i nazwisko uczestnika, imię postaci, za którą uczestnik się przebrał wraz z określeniem jej pochodzenia (anime X, manga Y, gra Z, zespół A), kontaktowy e-mail lub telefon; mile widziany będzie krótki opis stroju: z czego jest wykonany, jak długo powstawał, itd.
 5. Dopuszczenie do konkursu zgłoszeń nie spełniających powyższych wymagań, w szczególności dotyczących przebrania (czyli harcerze, gothic lolity, przypadkowi przechodnie, panie przebrane w przepaskę na czoło), będzie zależało od decyzji organizatorów.
 6. Nadsyłane zgłoszenia będą na bieżąco publikowane na anime.com.pl.
 7. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu zakończy się 30 czerwca 2005.
 8. Jeśli liczba zgłoszeń przekroczy 10 to spośród nich zostanie wybranych 10 finalistów. Finaliści zostaną wyłonieni systemem piątkowym:
  • w trakcie trwania konkursu zarejestrowani użytkownicy serwisu anime.com.pl będą mogli oceniać każde zgłoszenie w skali 1-10; ocena końcowa będzie wynikać z sumy wszystkich ocen podzielonych przez ich liczbę
  • cztery oceny w skali od 0 do 10 zostaną przyznane przez: anime.com.pl, Otaku.pl, sponsorów oraz "mężów zaufania"
  • spośród pięciu ocen jakie w ten sposób trafią do przeliczenia usunięte zostaną ocena najwyższa i najniższa, a z pozostałych zostanie wyliczona średnia arytmetyczna dając tym samym finalny wynik w skali od 0 do 10
 9. Finaliści konkursu zostaną zaproszeni do udziału w wielkim finale, który odbędzie się podczas konwentu reANIMation 4 w Bydgoszczy w dniach 13-15 sierpnia 2005. Podczas finału zostanie wyłoniony "Wielki Polski Cosplayer/Cosplayerka".
 10. System głosowania w finale zostanie ogłoszony najpóźniej do dnia 30 lipca 2005.
 11. Wszelkie kwestie nie ujęte w niniejszym regulaminie będą rozstrzygane przez organizatorów, podobnie jak ostateczna interpretacja postanowień regulaminu.
 12. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Nagrody

 • Pula nagród ma charakter open.
 • Wszystkie datki będą akceptowane, a wszyscy darczyńcy oraz ich datki zostaną wyszczególnieni na stronie konkursu.
 • Osobom, firmom lub instytucjom, które ofiarują na rzecz nagród w konkursie minimum 100 zł lub równowartość tej kwoty w fantach (np. taczka żwiru, wywrotka kartofli, mała składana kocia dziewczynka) przysługuje tytuł sponsora. Z tytułem tym łączy się możliwość większego wpływu na ocenę zgłoszeń (patrz regulamin) oraz dodatkowe wyszczególnienie na stronie konkursu np. przez umieszczenie ich loga.
 • Nagroda przewidywana jest w formie pieniądze + fanty.
 • Nagrodę główną otrzyma "Wielki Polski Cosplayer/Cosplayerka". Pozostali uczestnicy finału zostaną obdarowani jeśli tylko sponsorzy i darczyńcy dopiszą.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Konkurs cosplay'owy 2005.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 53 dodaj

[1] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 16.01.2005, 23:28:07, oceny: +0 -0
YanekWow! Mam pierwszy komentarz! :) Nareszcie idea z moich snów stała się faktem! Oj a nagrody będą oj będą! Więdz idzcie do swoich domów, tnijcie materiały i cosplayujcie! Cosplayujcie za prawde wam powiadam! Bo jest się o co bić :P
[8] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
KeGa [*.udn.pl], 17.01.2005, 01:13:53, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Świetny pomysł! :D
[2] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Pea [*.netia.com.pl], 16.01.2005, 23:50:52, oceny: +0 -0
Pealike wow...
[3] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Coach_ [*.netia.com.pl], 16.01.2005, 23:54:52, oceny: +0 -0
Warto zaznaczyć, że w konkursie nie ma daty "od" i wszystkie stroje mogą brać udział, a zasada "raz użyte - spalone" nie ma zastosowania. Chyba, ze ocś przeoczyłem
[4] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 16.01.2005, 23:58:41, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
YanekNajważniejsze jest to żeby strój egzystował w trakcie trwania konkursu -> wyjaśnia się to poprzez zdjęcie kontrolne z kartką z hasłem tej edycji konkursu. W następnej edycji pewnie pomyśli się o jakiejś weryfikacji bardziej zaawansowanej.
[5] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.01.2005, 00:00:31, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
JoePrzeoczyłeś zapis, że zgłaszasz własnoręcznie wykonane zdjęcia wśród nich musi znajdować się jedno, na którym uczestnik trzyma kartkę z napisem "ACP/OTK". Jeśli zatem ktoś chce wysłać zdjęcie z zamierzchłego cosplayu albo "pożyczyć" sobie jakieś z sieci to nic z tego. Natomiast nie ma przeciwskazań by wyciągnąć z szafy stare przebrania i zrobić w nich nowe zdjęcia.
[6] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 17.01.2005, 00:02:38, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
YanekHai panie kierowniku - widze że działamy na tych samych falach :)
[7] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Mesiaste [*.net.autocom.pl], 17.01.2005, 00:50:56, oceny: +0 -0
MesiastePo pierwsze chciałabym rzec, że nie wszyscy przebierają się w papier toaletowy. Swoje kostiumy ZAWSZE wykonywałam pół roku przed konwentem z największą dokładością na jaką tylko było mnie stać. Więc stwierdzenie to uważam za nieco nie na miejscu.
Co do konkursu to kto wie, może wezmę udział...ale znając Yanka mogę stwierdzić iż przebranie się za postać przykładowo z Naruto czy innego nie lubianego przezeń anime/mangi już eliminuje z rozgrywki...a może się mylę?
++Mece++
[9] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.01.2005, 01:26:19, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
JoeW powyższym niusie akurat zdanie o papierze toaletowym jest mojego autorstwa. Niestety, moja opinia o rodzimych cosplayach jest umiarkowanie dobra - góruje prowizorka i wygłup. Ale są chlubne wyjątki, niestety tylko wyjątki.

Co do Twojego ewentualnego startu i szans - przeczytaj jakim systemem będą oceniane zgłoszenia. Yanek ma do dyspozycji tylko 1/5 część końcowej oceny, a na dodatek, gdyby ocenił Cię najniżej to ta ocena by odpadła z końcowej klasyfikacji.
[22] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Mesiaste [*.net.autocom.pl], 18.01.2005, 06:47:43, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
MesiasteOj Joe, chyba musisz się baczniej przyglądać cosplayom, fakt faktem, że często zdarzają się odwalone na ostatnią stronę namiastki kostiumów, ale patrz taki Asucon, piąta czy szósta edycja- aż roiło się od naprawde prześlicznych przebrań. A to przecież tylko jeden kon.
Co do startu to poważnie sie zastanawiam. Właśnie zamierzam się do robienia kostiumu na Japan Expo~ Mogłabym się z nim troche pośpieszyć w sumie XD
++Mece++
[23] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 18.01.2005, 07:04:52, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
YanekE no właśnie - Asucon piąta szósta edycja to było ho ho i ho ho czasu temu. A spójrz na taki np. Harakiri 2 - jedno "dobre" przebranie: Krillan, reszta za przeproszeniem same "kupy": jakaś dziewczynka w casual clothes i mówi że kim jest? Hallo Kitty - no normalnie świetnie - sikam po nogach będąc pod wrażeniem jakości cosplaya. Albo ostatnio modna w Warszawie metoda - wytniemy sobie coś z kartonu, wsadzimy sobie cos z kartonu w majtki i owiniemy się troche sraj taśmom - Mamo mamo patrz! Jestem J-rockowcem... no przepraszam bardzo! Takiego cosplayu nie lubiemy :P
[11] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 17.01.2005, 09:02:15, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
YanekJeśli chodzi o ocenianie cosplayu na Reanimce - to nie był mój pomysł żeby nie wygrał ktoś z Naruto - takie były odgórne zalecenia z kierunku organizatorzy. Pozatym tam też byłem tylko jednym z 5tki oceniających. Osobiście nic do Naruto niemam i liczy się dla mnie perfekcyjność wykonania stroju i zgodność z oryginałem.
[12] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Virus [*.f.INTELINK.pl], 17.01.2005, 11:30:27, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
VirusZadne zalecenia, tak poprostu ocenialo niezaleznie 5 osob.
[21] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Mesiaste [*.net.autocom.pl], 18.01.2005, 06:43:53, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
MesiasteTak czy inaczej nie za ciekawie to wyszło.
Może się i czepiam, ale nie raz i nie dwa razy byłam świadkiem akcji typu "fajny kostium, ale nie lubie tego anime, jaaaaaka szkoda *tu zaakcentować ironicznie*
Jednak skoro to ponoć temu konkursowi nie grozi to cieszę się z całego serca.
++Mece++
[10] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Donovan [*.internetdsl.tpnet.pl], 17.01.2005, 08:42:40, oceny: +0 -0
DonovanJakby nie było, ja i mój przyjaciel DUREX - czujemy się gorsi :D No, ale wówczas nie sądziłem, iż wezmę udział w teleportowym Cosplayu. Może teraz, pół roku wcześniej, coś zacznę robić :DD... PS. Od dziś mam feriowe :DDD
[13] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Pea [*.netia.com.pl], 17.01.2005, 11:45:24, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
PeaAle to było boskie... nagroda za połysk :D
[14] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
TOTOREK [*.toya.net.pl], 17.01.2005, 15:48:44, oceny: +0 -0
TOTOREKa w nastepnej kolejnosci powywalaja nas z domów za pocięcie wszystkich dobrych ubrań :P
[15] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
palantki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.01.2005, 16:49:18, oceny: +0 -0
palantkimamy male pytanko..
czy teamy dozwolone?
bo cztery PALANTKI sa lepsze razem niz osobno...
prosimy o satysfakcjonujaca nas odpowiedz
pozdrowienia
PALANTKI
[17] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 17.01.2005, 22:07:23, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
YanekJa osobiście jestem na nie. Nie poruszaliśmy jeszcze z Joe tego tematu i postaram się rozwinąć regulamin - zgłoszenia powinny być pojedyńcze.
[18] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
palantki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.01.2005, 22:37:08, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
palantkiale my jestesmy zwierzeta stadne a w dodatku siostry syjamskie polaczone mozgiem!! XD
poza tym jak tu robic dobry cosplay w pojedynke? tu potrzeba dobrze zorganizowanej grupy (przestepczej :D).. w jednosci sila!
zaraz... "zgłoszenia powinny być pojedyńcze" - to bedzie zgloszenie pojedyncze tylko na 1 zdjeciu beda 4 palantki ^____~
[19] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 17.01.2005, 22:51:46, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
YanekWdg. mnie jeśli np. cosplayujecie Kocibus i żeby to wyglądało sensownie to dopuścił bym egzystencje kilku osób w ramach jednej postaci. No ale jak wdg mnie grupowe zgłoszenie np. 2ch postaci, 3 postaci, 4 postaci w ramach jednego zdjęcia to raczej przesada. Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości ujme to tak - zgłoszenie obejmuje kostium jednej postaci. Jeśli przebieracie się za 100 metrowego MegaZorda do którego obsługi potrzeba 100tki ludzi to wtedy takie zgłoszenie będzie zaakceptowane - inne nie będą.
[20] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.01.2005, 01:10:18, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
JoePodzielam zdanie Yanka, że zgłoszenia winny być indywidualne. Występy grupowe mają sens w wypadku cosplay'u na żywo, gdzie trzeba odegrać interesującą scenkę. My natomiast premiujemy jeno wygląd i podobieństwo do orgyginału. W takim ujęciu pojedyncza Palantka ma jednakowe szanse co całe stado takowych.
[24] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Aoi [*.ld.euro-net.pl], 18.01.2005, 10:21:43, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
AoiA czy dwuosobowy zespół, który będzie ubrany identycznie zostanie dopuszczony? Jeżeli nie to chyba nie wieźmiemy udziału w konkurcie, bo bez sensu zgłaszać dwóch osób oddzielnie przebranych tak samo. Czekam na pozytywne rozpatrzenie^^.
[25] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 18.01.2005, 10:42:58, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
YanekJak narazie jesteśmy na etapie postanowienia - że jedna postać = jedno zgłoszenie. Za co się przebieracie?
[26] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Aoi [*.ld.euro-net.pl], 18.01.2005, 11:23:15, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
AoiWolałam tego nie mówić no ale skoro pytasz to zdradze. Planujemy przebrania persoconowych sióstr, które mają wyglądac identycznie. Stroje powstaną jednak niezależnie od tego czy weźmiemy udział w konkrursie czy nie. W każdym bądź razie jeżeli mamy wystąpić - to tylko razem^^.
[28] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
palantki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.01.2005, 15:25:13, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
palantkio nie! w takim razie bedziemy musialy podzielic nasz jeden mozdzek na cztery O______o
chociaz moze juz czas najwyzszy...?? :P

dzieki za rozwianie watpliwosci ( i nadziei :P)
[16] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
callista [*.swps.edu.pl], 17.01.2005, 17:49:25, oceny: +0 -0
callistaYAY ^^ wreszcie, nareszcie! :D ja sie na to piesze na 200%!! po sesji (obviously...) zaczynam sie za robienie strojow ^^ genialny pomysl, oby wszystko poszlo 'jak po maselku' :D
[27] Megazordowy konkurs cosplay'owy
yunka [83.16.144.*], 18.01.2005, 12:43:53, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
jej nie tylko ty sie cieszysz:P juz pare razy bralam udzial w cosplayach ale nigdy na tak duza skale;P musze sie juz zabrac za ten stroj bo do konca roku planuje jeszcze ich jakies 3-4 (nie ma konwentu na ktory bym sie nie przebrala;P) i jeszcze dochodzi ten... bedzie spooooro pracy :3 ale za to jakiej przyjemnej hihi:D
[29] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.01.2005, 19:39:59, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
CrawleyTylko następnym razem nie przebieraj się za procesję ^^
[30] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Oliv [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.01.2005, 20:25:58, oceny: +0 -0
OlivNo chyba wezme sie za siebie i zrobie wreszcie jakis stroj... pierwszy ale dobry ;]
[31] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Akusia [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.01.2005, 22:15:10, oceny: +0 -0
Akusiaja jak najbardziej wezme udzial:) Juz znalazlam sobie stroj i zaraz po sesji zabieram sie do szycia swoja droga ciekawe ile osob pojdzie na latwizne i pojdzie z tym do krawca albbo kupi gotowe w necie;p
[32] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Kodoku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.01.2005, 16:06:00, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
KodokuBosh...no nie wszyscy umieja szyc... Przepraszam, ze wyreczam sie krawcem ;_____; Jakby to bylo wogole cos gorszego strasznego i potepianego....Spiewac tez nie umiem. Tak wiec moge juz zapomniac o wszelakich konkursach konwentowych =_= *sob sob*
[33] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 19.01.2005, 19:47:43, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
YanekNo ja normalnie chodzenie do krawca uważam za gorszące i niemoralne! Jak tak można. Daje ci ekskomunike ty szatanie! Powieś ją na ścianie obok tych poprzednich.

Nie zapominaj o konkursach konwentowych - jeszcze kiedyś zrobią konkurs na dubbingowanie naruto i wygramy :)
[34] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Akusia [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.01.2005, 22:34:13, oceny: +0 -0
AkusiaOdrazu sie bulwersujecie...:)nie chodzilo mi o to ,ze chodzenie do krawca to zle i niemoralne;p Poprostu z tego co wiem cosplay i konkurs polega na tym aby samemu uszyc stroj,i go zaprezentowac... ja tez nie umiem szyc,ale w koncu to pol roku,dlla chcacego nic trudnego:) Naucze sie!:D Moze nie bedzie to idealne ale chociaz bede miala swiadomosc ,ze sie napracowala i sama uszylam ten stroj... Natomiast pojscie do zawodowego krawca jak dla mnie niczym sie nie rozni od kupna strju w necie...dajesz kase,masz gotowe..bo jesli takie metody sa w konkursie jak najbardziej dozwolone to nie widze sensu rywalizowac bo prawda jest taka ,ze ci co sie napracuja sami w domu i tak wypadna blado przy robocie krawca:) i juz nie placzcie...prosze;p wyrazilam swoje zdanie:)
[35] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 19.01.2005, 22:48:21, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
YanekMetoda dochodzenia do celu jest jak najbardziej dowolna. Myslisz że w Japoni to co? Siedzą nocami i szykują przez pół roku strój? Nie! Kupują dodatki których nie można wykonać, zamawiają pewne akcesoria i części ubioru u krawców. Nikt nie powiedział że cosplay = samodzielnie wykonany strój. To zupełnie tak jakby modelki same miały szyć sobie ubrania na pokazy - tutaj chodzi o ogólną idee odtworzenia postaci - a czy strój zrobiłaś ty, babcia, ciocia, krawiec czy też kupiłaś go na sieci... co za różnica? Liczy się efekt końcowy.

Pozatym nigdzie w regulaminie konkursu nie ma nic na temat pochodzenia stroju - prosze wczytajcię się i nie konfabulujcie.
[36] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Akusia [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.01.2005, 23:04:15, oceny: +0 -0
Akusiaehhh...szkoda w takim razie,wydawalo mi sie ,ze cosplay polega na stworzeniu stroju samodzielnie,wykazaniu sie,sprawdzeniu wlasnych mozliwosci,a przy tym na doskonalej zabawie i probie wyobrazni przy tworzeniu stroju...bo w koncu co to za duma z nagrody na ktora zapracowalo sie klikajac na odpowiedni guzik w necie lub idac z okreslona kwota do krawca...jak dla mnie zero radosci...;/ Rozumiem kupno niekotrych akcesoriow ,ale calego stroju?;] Moze idea konkursu jest fajna ale jak dla mnie posiada ona braki :)
[37] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 19.01.2005, 23:29:08, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
Yanek1. Jeśli odpowiadasz to pisz w odpowiedzi na jaki post a nie formujesz nową gałąź rozmowy. 2. Co do idei konkursu i cosplayu: Nie jesteśmy komisją śledczą i nie będziemy dochodzić kto zrobił strój sam czy kto kupił strój w sieci. Ja sam osobiście uważam że mało jest osób w polsce które jest stać na naprawde dobre stroje sprowadzane z kraju naszych skośnych braci. Musisz przyznać że mało jest tez osób które naprawde krawiectwo mają w małym palcu u nogi i nie stwarza im problemu samodzielne wykonanie stroju. Jedni i drudzy mogą zostać zwycięzcami. Może też zwycięzcą zostać pani Kazia która część stroju uszyje sama a część kupi. Nie dajmy się zwariować - nam chodzi tylko o to żeby cosplay zaczął przypominać cosplay zagraniczny - żeby poziom naszej zabawy przypominał chociaż trochę poziom wielkiego śkośnego brata. Ty sugerujesz cosplay jako konkurs krawiectwa - a to nie o to tutaj chodzi. My chcemy ocenić najlepsze przebranie - a nie metody jego wykonania.

A jeśli ktoś ulepi strój z masypapierowej jak JinRoh na Reanimce3? Toć to niema nic wspólnego z krawiectwem.

A kwestie dumy lub nie dumy pozostawmy zwycięzcy jak już takowy zostanie wyłoniony - przypominam że wasze zdanie też się liczy i macie możliwość zbluzgania strójów które wam się nie podobają (a jeśli nie podobają się stroje kupne... myśle że już łapiesz o co chodzi)
[38] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.01.2005, 00:34:54, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
JoeTeż jestem zwolennikiem wykonywania strojów własnoręcznie, jednak stosowny paragraf nie znalazł się w regulaminie z dwóch względów. Primo: nie chciałem (chcieliśmy? - nie wiem jak Yanek) zbytnio ograniczać możliwości wzięcia udziału w konkursie. Dlatego dopuszczamy stroje wcześniej przygotowane, przygotowane na inne okazje czy też j-rockowe, których ja osobiście nie lubię. Po cichu trochę obawiam się o frekwencję i nie chcę zniechcać ludzi narzucając im zbyt wiele ograniczeń. Secundo: sprawdzenie autorstwa stroju w warunkach internetowych jest ciężkie do przeprowadzenia. Można zaufać ludziom i poprosić o zgłaszanie tylko włąsnoręcznie uszytych strojów, bez żadnej weryfikacji, albo kazać im fotografować każdy etap powstawania stroju. Pierwsza metoda jest zawodna, druga upierdliwa, żadna dobra.

Jednocześnie chciałbym zapewnić, że z uwagą notuję każdą opinię na temat konkursu. Obecna, pierwsza edycja to niejako prototyp. Jeśli pomysł się sprawdzi to przy kolejnych edycjach na pewno skorzystamy z nadesłanych uwag i zmodyfikujemy zasady tak, by zabawa była jak najlepsza.
[39] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Kodoku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.01.2005, 11:16:32, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
KodokuWidac, ze kolezanka nigdy u krawca nie byla ;) Nawet sobie nie wyobrazasz jaka to ciezka praca wytlumaczyc krawcowej o co Ci chodzi. Jak szylam moj kostium gothic lolita, to 10 razy musialam jej powtarzac, gdzie ma sie dekold konczyc, jak ma uszyc pantalony, ile warstw ma miec halka, a i tak nie wyszlo do konca tak jak chcialam. A i sumka, ktora czlowiek musi zaplacic jest niebanalna. Wiec nie wiem czy to wszystko takie o tu klikniesz tam polecisz do krawca i masz wolne, czekasz na gotowe. Zeby mnie tu nikt nie oskalpowal i tak nie wezme udzialu w tym konkursie :) W sumie chcialam wyskoczyc z moim kostiumem Chii, tylko musialabym blad peruke znalezc, ale pewnie mnie skasuja, za bycie "Gotycka Lolita od krawcowej" XD Niestety na uczenie sie szycia nie mam ani czasu, ani checi, wole sie pouczyc tego do czego mam jeszcze jako taki talent - rysowanko =3
[40] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Akusia [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.01.2005, 13:27:16, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Akusiaojejku jejku;p Ja nikogo nie oskarzam,i z nikim nie chce sie klocic. Napisalam wlasna uwage na ten temat i tyle... Nie obchodzi mnie czy wezmiesz udzial w konkursie czy nie, i tak prawda ...nie bylam nigdy u krawca:) I nie mam do ciebie pretensji ,ze kozystasz z jego uslug...chodzi mi poprostu o to ,ze wg. MNIE caly ten cosplay bylby najfajniejsza zabawa gdyby kazdy sam sie psotaral i wlasnorecznie stworzyl ten stroj...I nawet tlumaczenia "ze ja nie lubie, ja nie umiem" da sie zastapic "zrobie,sprobuje mimo ,ze nigdy nie mialam/em kontaktu z szyciem";pozatym :) do szycia poza wymienionym talentem(ktorego zdobycie=oprostu ciezka prca)jest potrzebna miedzy innymi wyobraznia ,a z tego co wiem to rysownikom jej nie brakuje
[41] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Kodoku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.01.2005, 13:42:06, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
KodokuJestem kiepskim rysownikiem ;) Ja nie mowie, ze Ty oskarzasz, ani ze chcesz sie klocic. Poprostu uwazam, ze jesli teraz pojawil sie jeden taki poscik, to pojawi sie ich wiecej i osoby, ktore same szyly kostium beda mialy pretensje to tych co poszli do krawca lub kupili. A uczenie sie szycia poprostu mnie nie pociaga. Owszem lubie przerabiac ubrania, czy projektowac, szyc ubrania dla lalek, ale jakos siedzenie godzinami i wymyslanie wykroju to mnie wogole nie pasjonuje. A sama powiedzialas, ze chodzi tu o dobra zabawe, a nie plakanie nad zmarnowanym materialem, ktory zle wycielam :)
[42] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Akusia [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.01.2005, 14:15:36, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
Akusiaoki:) nie chcialam poprostu ,zeby wyszla z tego jakas klotnia i wzajemne oskarzanie:> Koniec watku:D papap
[43] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yanek [*.acn.waw.pl], 20.01.2005, 16:14:11, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
YanekMasz wystapic w konkursie Kattie! Albo Tata przyjedzie do płocka i cie zbije w tą twoją mleczną pupe! :P

And about kłootnia - FIGHT IN KISIEL!!
[44] yyyyy.....
taBAKA [*.chello.pl], 29.01.2005, 02:33:58, oceny: +0 -0
taBAKAMacie coś do kartonów po lodówce??!! Kreatorzy mody robili suknie ślubne z worków na śmieci, artyści rzeźbili... za przeproszeniem w "G". Karton może okazać się niezłym materiałem! ^^
[45] Re: yyyyy.....
Yanek [*.acn.waw.pl], 29.01.2005, 09:39:21, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
YanekCo innego Karton po lodówce jako materiał na zajebisty kostium Megazorda - a co innego wparadowanie na scene w kartonie po lodówce i krzyczenie że jaki to ja nie jestem Totoro - takich ludzi tempimy i sprzedajemy do pracy w Australijskich kopalniach lodu.
[46] Re: yyyyy.....
TOTOR [*.toya.net.pl], 13.02.2005, 00:04:07, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
TOTORekhm... no ale co ja poradze ze jestem Totoro :D:D:D Nawet bez tego kartonu ;P ... W kartonie to jestem Totoro Gundam Pilot albo Totoro 99th child in Eva Unit 2000 xD Pudło ma moc :>
[47] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
MegaMan [80.54.199.*], 03.03.2005, 19:10:18, oceny: +0 -0
MegaManMam pytanie. Gdzie są cosplaye? Czy są we Włocławku?
[48] ''ktoś''
Qirex [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.03.2005, 19:35:38, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
Witam wszystkich hm...Yanek...myslalem ze masz dosyc cospleyow ,po ostatnim razie.Pamiętasz? Nasze spotkanie...? No wiesz,Jin-ro i te sprawy...hehe.
[49] ''ktoś''
Qirex [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.03.2005, 19:37:58, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
Witam wszystkich hm,Yanek...myslalem ze masz dosyc cospleyow ,po ostatnim razie.Pamiętasz? Nasze spotkanie...? No wiesz,Jin-ro i te sprawy...hehe.
[50] ''ktoś''
Qirex [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.03.2005, 19:39:55, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
Witam wszystkich hm Yanek myslalem ze masz dosyc cospleyow po ostatnim razie.Pamiętasz nasze spotkanie? No wiesz,Jin-ro i te sprawy...hehe.
[51] ...
Qirex [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.03.2005, 19:54:49, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
hm...Co ja zrobilem!?
[52] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
Yarmus [*.zab.nat.hnet.pl], 06.06.2005, 19:21:12, oceny: +0 -0
rzeklbym ze najprostszym sposobem na "wziecie " udzialu w konkursie jest wziac swoje stare zdjecie z cosplay`a (w dobrej rozdzielce) i przy uzyciu photoshop`a zedytowanie go :P nie trzeba byc przy tym szczegolnie uzdolnionym ;] graficznie :P
[53] Re: Megazordowy konkurs cosplay'owy
shizumi [*.netia.com.pl], 06.07.2005, 17:13:04, oceny: +0 -0
shizumiOj... uważajcie, żeby was ktoś nie oskarżył o znęcanie się nad zwierzętami za tego świstaka... ;P
Powered by WashuOS