header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Performance butō w wykonaniu Rui Ishihara – tancerza butō i choreografa
Autor: Sagiso, Data: 01.10.2010, 03:18:11, Źródło: organizator
Performance butō  w  wykonaniu Rui Ishihara – tancerza butō i choreografaW sobotę 16 października o godzinie 15:00 w Sali Uczt Pałacu w Wilanowie w ramach VIII Japońskiego Października odbędzie się performance butō w wykonaniu Rui Ishihara – tancerza butō i choreografa.

„Taniec mówi nam, czym jest Życie – my jesteśmy Życiem samym. Taniec jest zawsze obecny tu, tam, wszędzie. Pragnę być tańcem – w jednej chwili niezliczone rezonanse rozbrzmiewają jednym echem i rozbłyskują razem w czasoprzestrzeni – stają się tańcem tu i teraz, tańcem istnień spotykających się w harmonii”.

Artysta w czasach studenckich zajmował się teatrem i sztukami plastycznymi, aż zaczął tańczyć. Zainspirowany takimi tancerzami, jak Kazuo Ohno (butoh), Min Tanaka (butoh), Simone Forti (taniec postmodernistyczny), Megumi Nakamura (balet klasyczny / taniec współczesny), Masami Yurabe (butoh), a także wielu innymi artystami z różnych dziedzin: teatru, sztuk plastycznych, literatury, filozofii, nauki. Kontynuuje i rozwija swoje badania nad tańcem i ciałem, ludzkim istnieniem jako całością. Pochodzi z Kioto w Japonii, studiował na tamtejszym uniwersytecie, na Wydziale Rolnictwa, który ukończył pracą „Sfera Shizen (Natury)” poświęconą retro interpretacji koncepcji Shizen z perspektywy holizmu.

Bezpośrednio po występie artysty słowo o japońskim tańcu współczesnym butō powie Julia Hoczyk, teatrolożka i krytyczka, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza. Wstęp bezpłatny – ilość miejsc ograniczona, możliwość rezerwacji.

Impreza pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Warszawie.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS