header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Przegląd filmów Kim Ki-Duka w Warszawie
Autor: Karmazynowy, Data: 30.10.2013, 19:23:37, Źródło: Kino Praha
KarmazynowyPrzegląd filmów Kim Ki-Duka w WarszawieWarszawskie Kino Praha zaprasza na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka w dniach od 31 października do 2 listopada, w trakcie którego będzie można zobaczyć najlepsze filmy koreańskiego reżysera. W ramach przeglądu odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Pieta”, nagrodzony Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

W ramach przeglądu wyświetlimy najlepsze filmy z twórczości znanego koreańskiego reżysera Kim Ki-Duka. W programie znajdą się filmy docenione zarówno przez krytyków na festiwalach, jak i przez publiczność. Przegląd rozpocznie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Kim Ki-Duka – „Piety”, nagrodzonego Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zapraszamy miłośników twórczości filmowej Kim Ki-Duka do Kina Praha na niezapomniane seanse. Bilety tylko 7 złotych!

W programie pojawią się następujące tytuły:
  • Pieta – pokaz przedpremierowy – Bezkompromisowy Gang-do trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Kompletnie pozbawiony skrupułów, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son. Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu.
  • Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna - Film w niezwykle spokojny sposób, pozbawiony mas dialogu i nagłych zwrotów akcji ukazuje nam ludzkie życie. Wraz z młodym mnichem przeżywamy historię jego życia od wiosny aż po zimę. Jest to niezwykła, metaforyczna opowieść o ludzkiej egzystencji.
  • Oddech – Film urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta – Yeon, którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna - Jang Jin, skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku.
  • Łuk - Film opowiada o wyjątkowym uczuciu pomiędzy staruszkiem, a nastoletnią dziewczyną. Oboje mieszkają na łodzi dryfującej u wybrzeży Korei. On żyje z pieniędzy wędkarzy, których okazjonalnie zwozi na pokład. Ona przepowiada im przyszłość. Oboje wydają się być zadowoleni z takiego układu, do momentu, gdy dziewczyną nie zaczyna interesować się jeden z młodych wędkarzy.
  • Time - Młoda kobieta, Seh-hee, przekonana, że przestała pociągać fizycznie mężczyznę, którego kocha - Ji-woo, postanawia poddać go próbie i sprawdzić, czy z jego strony uczucie nie było czysto powierzchowne. Opuszcza go więc, bez słowa znikając z jego życia i poddaje się operacji plastycznej. Pół roku później, po zagojeniu ran, z nową piękną twarzą, dziewczyna zaczyna śledzić swojego byłego chłopaka, a w końcu doprowadza do konfrontacji podając się za kogoś innego.
Cena biletu na każdy z filmów to tylko 7 zł.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Przegląd filmów Kim Ki-Duka w Warszawie
HΛRPAGON [*.183.232.178.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 31.10.2013, 12:49:54, oceny: +0 -0
HΛRPAGONNie wszytskie filmy Kima są dobre, ale w ramach. Nie ma tu dwóch niezłych filmów jak Samarytanka i Pusty Dom.
[2] Re: Przegląd filmów Kim Ki-Duka w Warszawie
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 01.11.2013, 15:10:54, odpowiedź na #1, oceny: +5 -1
AtoManPewnie dobrze się na nich Kima.
Powered by WashuOS