header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Przegląd filmów japońskich w łódzkim kinie cytryna
Autor: lady magma, Data: 01.03.2006, 18:59:55, Źródło: Kino Cytryna
Przegląd filmów japońskich w łódzkim kinie cytrynaZakład Azji Wschodu ISM UL, Kino Cytryna oraz Ośrodek Języka i Kultury Japonii w Łodzi zapraszają na III przegląd filmów japońskich. Większość filmów będzie pokazywanych po raz pierwszy w Polsce, dlatego też projekcje przygotowane są rownież z myślą o studentach, miłośnikach filmu japońskiego oraz o członkach Ośrodka Języka i Kultury Japonii w Łodzi. Projekcje będą się odbywać w co drugi poniedziałek. W najbliższy poniedziałek, 6 marca, o godzinie 19:15 pokazany zostanie film „G@me” w reżyserii Satoshi'ego Isaki (2003 r., 112 min.), dodtakowo o 21:00 nastąpi otwarcie wystawy fotografii grupy Stillin'Japan połączone z pokazami slajdów i nauką gier japońskich.

Stillin'Japan to Iga Rutkowska i Karolina Gołąb. Podczas rocznego stypendium w Japonii prowadziły bloga fotograficznego stillinjapan.blogspot.com i od niego pochodzi nazwa projektu. Obecnie działają w trzy osoby, razem z Jakubem Karpolukiem, filmoznawcą specjalizującym się w kinie japońskim, który uczestniczy także w pokazach slajdów. Projekt Stillin'Japan #1 otrzymał honorowy patronat Ambasady Japonii w Polsce.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Przegląd filmów japońskich w łódzkim kinie cytryna
Greahtor [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.03.2006, 19:48:58, oceny: +0 -0
Greahtorciekawi mnie czy Tokyo by night też zostanie docenione - Wit i Kojn pokazują Japonię z najbardziej obiektywnej strony; strony ludzi którzy pojechali tam pracowac a nie zachwycać się każdym metrem Tokyo. czytając ich wpisy czuję się jakbym oglądał Lonely planet albo inny program typu "z plecakiem przez..."
Powered by WashuOS