header imageheader imageheader image
{Media}
Przyznano japońskie "Oskary"
Autor: Axel, Data: 23.02.2005, 01:02:10, Źródło: Filmweb
AxelPrzyznano japońskie "Hanochi" (ang. "Half A Confession"), dramat sądowy w reżyserii Kiyoshi Sasabe, został uznany filmem roku 2004 przez Japońską Akademię Filmową.

Film, który powstał w oparciu o przebojową powieść Hideo Yokoyamy, stał się wielkim hitem kinowym w Japonii. Zarobił ponad 18 mln dolarów (prawie 2 miliardy jenów).

Gwiazda "Hanochi", Akira Terao, otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Jest to jego drugie takie trofeum w karierze, w 2001 roku został nagrodzony za rolę w "Ame agaru" Takashi Koizumiego.

Za najlepszą aktorkę uznano Kyoka Suzuki, za kreację maltretowanej żony w "Chi to hone", dramacie o satystycznym i niezwykle ambitnym Koreańczyku, który staje się głową rodziny i uznanym biznesmenem w powojennej Japonii.

Twórca "Chi to hone", Yoichi Sai otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera, zaś grający w jego filmie Joe Odagiri został uznany za najlepszego aktora drugoplanowego. Gwiazda filmu, Takeshi Kitano nie był nominowany.

Za najlepszą aktorkę drugoplanową uznano siedemnastolatkę Masami Nagasawa, za rolę w dramacie Isao Yukisady, "Sekai no chûshin de, ai wo sakebu". Była to już szósta lokalna nagroda dla młodej aktorki.

Nagrodę dla najlepszych debiutantów przyznano sześciu osobom, w tym Annie Tsuchiya, czyli punkowej rowerzystce z "Shimotsuma monogatari" Tetsuya Nakashima.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS