header imageheader imageheader image
{Media}
Sekrety samurajów na National Geographic
Autor: mons, Data: 10.01.2004, 07:32:29, Źródło: Telemagazyn.pl
Sekrety samurajów na National GeographicW poniedziałek 12 stycznia o godzinie 21:00 National Geographic pokaże film dokumentalny "Sekrety samurajów". Film jest próbą poznania i zrozumienia zwyczajów średniowiecznych wojowników. Przedstawia sylwetki wybitnych samurajów i ich mistrzowskie opanowanie sztuki walki oraz strategię wojenną.

Samuraje, podobnie jak średniowieczni rycerze europejscy, honor cenili sobie ponad wszystko. Swój kodeks nazywali bushido, co oznacza droga wojownika. Samuraje uważali, że są winni swym panom bezwzględne posłuszeństwo, stawiali je wyżej niż przyjaźń, a nawet więzy rodzinne. Samuraj musiał umieć pisać, rozumieć poezję i znać tradycyjne tańce. Uczył się łucznictwa oraz walki na miecze. Był doskonałym jeźdźcem. Kiedy samuraj czuł, że zachował się niegodnie, popełniał samobójstwo, rozcinając sobie brzuch w rytuale zwanym seppuku.

Opis na podstawie www.telemagazyn.pl

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Sekrety samurajów na National Geographic
mihoshi [*.tkb.net.pl], 10.01.2004, 15:35:21, oceny: +0 -0
mihoshiMrauuu :>. Trzeba obejrzec :>.Zreszta widziałam juz zapowiedz na National Geographic, wydląda zachęcająco ;>
[2] Re: Sekrety samurajów na National Geographic
Remiel [*.wmc.com.pl], 11.01.2004, 12:50:10, oceny: +0 -0
Remielniom.. szkoda tylko że nie dał nikt posta że w grudniowym NG jest artykuł o samurajach.. bo w telewizji to powtórzą (jak to NG) jeszcze do znudzenia
[3] Re: Sekrety samurajów na National Geographic
Demiq [*.master.pl], 11.01.2004, 19:58:13, oceny: +0 -0
DemiqPffffffff pusty lojalizm :((((( Nie nawidze sredniowiecza europejskiego tak samo jak sredniowiecza japonskiego (hmmmmm ktos poleca jakas porzadna wykladnie historii japonskiej ktora jest dostepna w Polsce?). Skrajne pojecie honoru bylo wykroczeniem przeciwko wlasnemu superego co doprowadzalo do uswiecania sie postawy "szlachtnego rycerza poswiecajacego wlasna egzystencje dla ludzi ktorzy zycie mieli za nic".
Powered by WashuOS