header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Szansa na Oscara dla Sen to Chihiro
Autor: Joe, Data: 13.11.2002, 16:57:35, Źródło: Stopklatka
JoeDisney podjął starania o nominację do Oscara dla Sen to Chihiro no Kamikakushi w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Dzieło Miyazakiego pretendowało by do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej razem z dwoma obrazami disneyowskimi: wyświetlanym już u nas "Lilo & Stitch" oraz mającym wkrótce polską premierę "Treasure Island" (polski tytuł "Planeta Skarbów"). Inni prawdopodobni kandydaci do Oscara w tej kategorii to "Spirit" (pl: "Spirit: Mustang z Dzikiej Doliny") oraz "Ice Age" (u nas "Epoka Lodowcowa").

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Szansa na Oscara dla Sen to Chihiro
Joe [*.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl], 13.11.2002, 16:58:36, oceny: +0 -0
JoePoczynania wujka Disneya wydają mi się cokolwiek zagadkowe. Z jednej strony sabotuje filmy Ghibli, bo jakże inaczej nazwać odwlekanie w nieskończoność amerykańskich wydań, dystrubucję filmów w śmiesznie małej ilości kopii, tudzież kampanię promocyjną, której wtydziłby się nawet amatorski teatrzyk szkolny. Z drugiej strony nagle postawania ubiegać się o nominację do Oscara dla "Sen to Chihiro". I gdzie tu sens i gdzie logika?
[2] Re: Szansa na Oscara dla Sen to Chihiro
Robin_the_Craft_User [*.net.autocom.pl], 14.11.2002, 22:32:35, oceny: +0 -0
Disney + Logiczne myślenie = Koniec świata.... Co tu dużo mówić, zagazką pozostaną dla nas intencje owej wytwórni, a szczerze wątpię by poznali się na tym jakże świetnym filmie...
Powered by WashuOS