header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Warsztaty i pokaz tańca butoh
Autor: Ainaelle, Data: 05.11.2004, 21:25:48, Źródło: Klub Gaja
AinaelleW dniach od 7 do 15 listopada bieżącego roku w siedzibie Klubu Gaja w Bielsku-Białej gościć będzie rewelacyjny tancerz butoh - Daisuke Yoshimoto. Poprowadzi on warsztat, który zakończy się pokazem zaprezentowanym przez Daisuke i uczestników zajęć w Galerii Bielskiej BWA 15 listopada o godzinie 15:00.

Daisuke Yoshimoto ukończył kierunek sztuki na Wydziale Teatru Uniwersytetu Nippon w 1967 roku. Od pierwszych lat swej scenicznej aktywności współpracował z największymi twórcami butoh, m.in. z Kazuo Ohno, Hisayo Iwaki i Yukihiko Sakai. W latach dziewięćdziesiątych wielokrotnie gościł w Polsce, prezentując cykl spektakli podejmujących temat śmierci. Był gościem Centrum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatru Kana w Szczecinie, Stowarzyszenia Tratwa w Olsztynie, Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu oraz – kilkakrotnie – Ośrodka Grotowskiego we Wrocławiu. W 1997 roku Ośrodek zorganizował festiwal tańca butoh, którego konsultantem programowym był właśnie Daisuke Yoshimoto.

Koszty przelotu z Japonii pokrywa strona japońska. Klub Gaja zwraca się o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia, gdyż jest zobowiązany pokryć wynagrodzenie dla Daisuke Yoshimoto.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS