header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Współczesny plakat japoński w Wilanowie
Autor: lady magma, Data: 25.09.2007, 10:52:42, Źródło: Muzeum plakatu w Wilanowie
Współczesny plakat japoński w WilanowieW dniach od 6 października do 25 listopada w warszawskim muzeum plakatu prezentowana będzie wystawa współczesnego plakatu japońskiego. Na wystawie pokazanych zostanie 120 plakatów powstałych po roku 1990. W plakatach pokazywanych na wystawie spotykają się różne światy, które razem tworzą barwny i wielowątkowy obraz współczesnej kultury Japonii. Można będzie doszukać się elementów zaczerpniętych z mangi, efektów wygenerowanych przez komputer obok subtelnych fotomontaży i eksperymentów kaligraficznych, popartowych kolaży obok wyszukanej symboliki i ekspresji graficznej. Szczegółowy opis dostępny jest w ulotce (PDF) dostępnej na stronie muzeum.

Wystawa organizowana jest w ramach projektu międzynarodowej współpracy pomiędzy Japonią a Europą. Pokazane na niej będą plakaty z kolekcji DNP Archives of Graphic Design w Tokio, należącej do Dai Nippon Printing Co., Ltd., głównego partnera przedsięwzięcia.

Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 16, zaś w poniedziałki od 12 do 16. Bilet normalny kosztuje 9 zł,a ulgowy 5 zł.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Współczesny plakat japoński w Wilanowie
Quat [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 25.09.2007, 16:50:55, oceny: +0 -0
Z ciekawosci pojde i obejrze, dzieki za informacje.
[2] Re: Współczesny plakat japoński w Wilanowie
bobon [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 25.09.2007, 19:14:48, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
bobonno to idziemy razem ;]
Powered by WashuOS