header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Wystawa ilustracji Andrzeja Pellera
Autor: Dairi, Data: 17.01.2004, 19:06:37, Źródło: Gazeta.pl
DairiOd 16 stycznia w Galerii ASP w Krakowie (pl. Matejki 13) można oglądac wystawę prac Andrzeja Pellera inspirowanych twórczością mistrzów japońskich. Opis z portalu Gazeta.pl:

Andrzej Peller jest wykładowcą krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - na wydziałach rzeźby, architektury wnętrz i malarstwa uczy perspektywy odręcznej. Artysta przez wiele lat był również zawodnikiem i sędzią judo. Fascynację Dalekim Wschodem widać także w jego twórczości - od czasu gdy uczył się w Liceum Sztuk Plastycznych, tworzy efektowne i precyzyjne rysunki, nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Kreśli postaci samurajów i gejsz w tradycyjnych strojach, sceny pojedynków i bitew, ale i rycerzy odpoczywających nad czarkami herbaty lub w ramionach kochanek.

Na ekspozycji w Galerii ASP znajdą się prace Andrzeja Pellera inspirowane twórczością mistrzów japońskich (jego ulubionym autorem jest Katsushika Hokusai, malarz i grafik, który żył na przełomie XVIII i XIX stulecia). To 87 rysunków ilustrujących... "Iliadę" i "Odyseję" Homera. - Dla zabawy przeniosłem akcję eposu znad Morza Śródziemnego na Wyspy Japońskie - tłumaczy artysta. Miast greckich bohaterów w scenach z wojny trojańskiej i powrotu Odysa ujrzymy więc samurajów i skośnookie damy...

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS