header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
XIV Podkarpackie Spotkania z Komiksem
Autor: Yasiu22[p], Data: 01.12.2005, 12:55:50
Yasiu22[p]XIV Podkarpackie Spotkania z KomiksemRzeszowska Akademia Komiksu organizuje w dniach 10-11.12.2005 r. XIV Podkarpackie Spotkania z Komiksem. W programie: spotkania z przedstawicielami wydawnictw Taurusmedia i Atropos, możliwy udział Joanny Karpowicz, autorki komiksu „Jutro będzie futro”, i Dagmary Matuszak, współautorki albumu „Melinda” do tekstu Neila Gaimana, prezentacja miniserialu „Nigdziebądź” wg scenariusza Neila Gaimana, Audiowizualny Konkurs Wiedzy o Komiksie (główną nagrodą jest album „Zemsta hrabiego Skarbka” z rysowanym autografem Grzegorza Rosińskiego) oraz blok atrakcji dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. W ramach tego bloku znajdzie się czytanie komiksu „Star Wars: Infinities”, projekcje filmowych ciekawostek oraz konkurs z nagrodami. W niedzielę 11.12 Dzień Mangi i Anime, a w nim: projekcje anime „Kakurenbo” i kilku odcinków serialu „Beck” oraz aktorskiej wersji filmu „Grobowiec Świetlików”, AMV i klipy muzyczne oraz konkurs z nagrodami.

Imprezie towarzyszy wystawa „Szwajcaria – Kraj Komiksu”, przygotowana przez Szwajcarską Fundację Dla Kultury „Pro Helvetia” na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie, oraz prezentacja komiksów twórców z Podkarpacia. Wystawy można oglądać w dniach 6-18.12.2005 w Galerii WDK.

Nagrody w konkursach ufundowały wydawnictwa: Amber, Atropos, Egmont Polska, Mandragora i Taurus, a także kino Zorza w Rzeszowie.

Impreza odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7 w Sali Audiowizualnej na 2 piętrze. Początek w sobotę o godz. 9:30, a w niedzielę o godz. 10:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS