header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
XV Dni Japonii w SGH (Warszawa)
Autor: Kaho, Data: 14.04.2013, 03:38:40, Źródło: Dni Japonii
KahoXV Dni Japonii w SGH (Warszawa)Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na XV edycję Dni Japonii. Impreza odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2013 w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Al. Niepodległości 162). Jak co roku, nasz projekt został objęty patronatem honorowym Ambasady Japonii.

Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 24 kwietnia o godzinie 15:20. Dokona go Prorektor SGH ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Pan Profesor Marek Gruszczyński. Podczas otwarcia wykład wygłosi zaproszony przez nas przedstawiciel Ambasady Japonii w Polsce. Po wykładzie zaprosimy wszystkich jego uczestników na poczęstunek sushi, który zapewni nasz sponsor - Restauracja Japońska Inaba.

Atrakcje tej edycji Dni podzielić można na dwa rodzaje:

- polityczno-ekonomiczne:
Główne miejsce zajmie tu dyskusja panelowa na temat przyszłości energetyki jądrowej w Polsce w kontekście katastrofy w Fukushimie, poprowadzona przez opiekuna naszego koła, dr Krzysztofa Piecha. Goscić będziemy również przedstawiciela Mitsubishi Corporation, który opowie o inwestycjach japońskich w Polsce z perspektywy japońskiego pracodawcy i udzieli słuchaczom praktycznych wskazówek dotyczących ubiegania się o stanowisko w firmie japońskiej. Dr Andrzej Rzońca, członek Rady Polityki Pieniężnej, poruszy zaś w swoim wykładzie temat możliwych skutków ostatnich działań Banku Japonii.

-kulturalne:
Zaprosiliśmy Mistrzów Polski do poprowadzenia warsztatów gier japońskich: shōgi, mahjong (mājan), go, hanafuda, kendama. Ponadto razem ze Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai w Warszawie zorganizujemy pokaz ceremonii parzenia herbaty połączony z degustacją herbaty oraz, podawanych do niej, tradycyjnych japońskich słodyczy. Nie zabraknie także warsztatów przygotowywania sushi, połączonych z nauką jedzenia pałeczkami oraz warsztatów wiązania furoshiki. Miłośnikom japońskiej popkultury nie jest zapewne obce nazwisko dr Radosława Siedlińskiego - Pan Doktor wygłosi u nas wykład o tematyce cyberpunkowej, do którego wyświetlony zostanie specjalnie dobrany film.

To jeszcze nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy! Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową projektu.

UWAGA: Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na niektóre obowiązują zapisy.

Plakat XV Dni Japonii w SGH

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS