header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Autor: K.1 & Mary, Data: 12.04.2011, 08:02:45, Źródło: MiOhi
Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IXW sobotę, 16 kwietnia b.r., na konwencie MAGNIFIcon IX będzie prowadzona we współpracy z Polską Akcją Humanitarną zbiórka pieniężna na rzecz dotkniętej serią trzęsień ziemi i tsunami Japonii. Oficjalne rozpoczęcie akcji nastąpi o godzinie 11:00 przy stoisku PAH w holu głównym budynku konwentowego. Wolontariusze ze skarbonkami będą także przemieszczać się po całym terenie konwentu.

11 marca b.r. Japonia przeżyła straszliwy cios w postaci trzęsienia ziemi o sile 8,9 stopni w skali Richtera oraz wywołanej przez nie fali tsunami. Na chwilę obecną lista ofiar śmiertelnych kataklizmu liczy ponad trzynaście tysięcy nazwisk. Zniszczonych jest także ogromna liczba budynków.

Fundusze pozyskane przez Polską Akcję Humanitarną zostaną przeznaczone na odbudowę jakiegoś budynku użyteczności publicznej (np. szkoły, biblioteki, domu kultury). Pierwotnie akcja miała być prowadzona do 15 kwietnia, lecz decyzja MSWiA umożliwiła kontynuowanie zbiórki do końca maja, dzięki czemu obecni na MAGNIFIconie IX przyjaciele Japonii będą mogli przekazać swój dar, aby wesprzeć ludzi i kraj, którymi są zafascynowani.

Przypominamy również o innym sposobie okazania wsparcia Japończykom: Muzeum Manggha wspólnie z Gazetą Wyborczą prowadzą akcję składania papierowych żurawi, które zostaną później wysłane do Japonii. Mangowców zapraszamy do udziału w specjalnym spotkaniu z Fundatorami Muzeum Manggha - Andrzejem Wajdą i Krystyną Zachwatowicz - oraz do przyłączenia się do finału akcji składania papierowych ptaków, które odbędą się w Manggha 17 kwietnia. Żurawie można składać na miejscu, bądź przynieść lub przysłać pocztą. Chętnych wysłuchać z pierwszej ręki historii powstania Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej, a następnie Muzeum Manggha prosimy o potwierdzanie swej obecności na facebooku bądź przez e-mail.

Koordynatorami akcji są Maxim Polishchuk i Maria Wiśniewska. Pytania można kierować na adres: info@hinomaru.org.pl

W sprawach dotyczących udziału w zbiórce w postaci wolontariusza należy zgłaszać się wyłącznie do Polskiej Akcji Humanitarnej: krakow@pah.org.pl

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: MAGNIFIcon, MiOhi.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 9 dodaj

[1] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
LollaSet [*.adsl.inetia.pl], 12.04.2011, 15:29:57, oceny: +0 -0
Lubie to! ;)
fajnie, że również będę mogła pomóc ;)Biedne japońce :(
a co do tych żurawi to jeśli się je złoży u siebie to można je też wziąć na Magni i tam dać komuś Manggha?
[2] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Neko Onna [*.dynamic.chello.pl], 12.04.2011, 15:38:18, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Neko OnnaJak najbardziej można zrobić w domu i przywieźć. Będzie można je wtedy zawieźć osobiście do Manggha przy okazji niedzielnego spotkania z Państwem Wajdami lub przekazać komuś na konwencie. Okazji zapewne będzie kilka m.in. przedstawiciele Manggha będą na konwencie prowadzić warsztaty składania tych żurawi, możecie także przynieść ja na panel o Feliksie Jasieńskim (niedziela, 10:00).
[3] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Lu-chan [*.dynamic.chello.pl], 12.04.2011, 19:15:10, oceny: +4 -2
Lu-chanmnie tylko ciekawi czy inne kraje by się tak Polską interesowały gdyby była w potrzebie i robiły dla niej zbiórki... (odpowiedź: nie, inne kraje mają nas w dupie i wielokrotnie nam to udowadniano)
[4] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Neko Onna [*.dynamic.chello.pl], 12.04.2011, 21:25:50, odpowiedź na #3, oceny: +1 -0
Neko OnnaWidzisz, tak się złożyło, że zbiórka ma w zamyśle sfinansowanie odbudowy jakiegoś budynku użyteczności publicznej. Kiedyś w podobny sposób Japończycy przyczynili się do tego, że w Krakowie stoi Muzeum Manggha. Nagroda, która otrzymał A. Wajda w Kyoto nie stanowiła nawet połowy potrzebnej sumy, wówczas w Japonii przeprowadzone zostały zbiórki na sfinansowanie tego obiektu (duży wkład mają m. in. japońscy kolejarze). Może i nie jest to nic wielkiego (chociaż dla mnie osobiście Manggha ma olbrzymie znaczenie), ale warto o takich rzeczach pamiętać, a nie z góry zakładać, że dla nas nikt nigdy żadnej zbiórki nie zrobi...
[5] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Lu-chan [*.dynamic.chello.pl], 12.04.2011, 22:00:33, odpowiedź na #4, oceny: +4 -5
Lu-chanNo dobra, Japończycy postawili nam jedno muzeum. Ale mam raczej na myśli stosunek wszystkich krajów + co innego stawianie budynku użyteczności publicznej a co innego pomoc w przypadku klęski żywiołowej. Po prostu trochę mnie wkurza fakt, że żaden kraj się tak nie sra "OMajgat Polska miała powódź/pieprznął w nią meteoryt/Tupolew spadł!" à propos; nawet stosunek do pogrzebu głowy państwa pozostawia wiele do życzenia. Jaki by pan K. za życia nie był to mimo wszystko był prezydentem...I już nie mam na myśli tej boguduchawinnej Japonii bo ich i tak mało obchodzi jakaś tam Polska, a o Ameryce czy Anglii nie będę nawet wspominać bo od dawien dawna już żarty krążą. A co do Japonii to większość ludzi na acepie się tak podnieca "bo mangi, bo j-rock, bo miyavi, bo anime, bo-cholera-wie-co-jeszcze" a gdyby to był jakiś inny kraj to by najprawdopodobniej nikt palcem nie kiwnął, no może z dobroci serca byłaby jakaś jednorazowa akcja charytatywna. W każdym bądź razie ja do pomagania Japonii czy innemu krajowi nic nie mam a jedynie zastanawiam nad zaangażowaniem Polaków którzy zawsze wszystkim pomagają a jak dostają po dupie to nagle nie ma przyjaciół. Well, nvm
[6] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
.Isami [217.153.108.*], 12.04.2011, 22:07:59, odpowiedź na #5, oceny: +1 -0
Jak była powódź w naszym kraju, inne kraje owszem, wspierały nas. I finansowo i poprzez dary i poprzez umacnianie wałów czy też odpompowywanie wody (niemiecka straż pożarna). Była o tym mowa.
[7] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
❤Tuminure❤ [*.rudaslaska.vectranet.pl], 12.04.2011, 22:11:53, odpowiedź na #5, oceny: +2 -0
❤Tuminure❤Myślisz, że w polsce nie ma żartów na temat śmierci Kaczyńskiego?

A co do Japonii to większość ludzi na acepie się tak podnieca "bo mangi, bo j-rock, bo miyavi, bo anime, bo-cholera-wie-co-jeszcze" a gdyby to był jakiś inny kraj to by najprawdopodobniej nikt palcem nie kiwnął
I coś jest w tym złego, że wspierają kraj który lubią?
[8] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Ceresia [*.dynamic.chello.pl], 13.04.2011, 10:45:55, odpowiedź na #5, oceny: +1 -0
Ceresiaco innego stawianie budynku użyteczności publicznej a co innego pomoc w przypadku klęski żywiołowej.
Nie wiem, na co dokładnie pójdą pieniądze z akcji PAH, ale w Centrum Manggha też są organizowane zbiórki pieniężne. Pieniążki zostaną przekazane miastu Kesennuma, które pomogło Centrum podczas powodzi w 2010r., a to też jest chyba pomoc w przypadku klęski żywiołowej?

A co do Japonii to większość ludzi na acepie się tak podnieca "bo mangi, bo j-rock, bo miyavi, bo anime, bo-cholera-wie-co-jeszcze" a gdyby to był jakiś inny kraj to by najprawdopodobniej nikt palcem nie kiwnął, no może z dobroci serca byłaby jakaś jednorazowa akcja charytatywna.
Są organizowane akcje na rzecz pomocy innych krajów, i jestem pewna, że są osoby na acepie, które i w takich zbiórkach biorą udział (lub chociaż przekazują na nie pieniądze). Acep to jednak jest strona związana z Japonią, więc to nic dziwnego, że nie pisze się tu newsów związanych z huraganami w Ameryce czy tym podobnych.
Poza tym w takich akcjach na rzecz Japonii biorą udział też osoby, które nie interesują się tym krajem lub to zainteresowanie jest nikłe. Sama uczestniczę w takich zbiórkach w Centrum Manggha i pieniądze przekazują też ludzie, którzy chociażby przyszli z dziećmi posłuchać bajek czy też wziąć udział w warsztatach sushi. Wcale nie podniecają się j-rockiem, Miyavim ani mangami, tylko najnormalniej w świecie chcą pomóc z potrzeby serca.
[9] Re: Zbiórka na rzecz Japonii na MAGNIFIconie IX
Lu-chan [*.dynamic.chello.pl], 13.04.2011, 17:06:55, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
Lu-chanJak już napisałam nie mam NIC PRZECIWKO zbiórkom pieniędzy, pomocy ani pomagania akurat Japonii a co do podniecania się j-rockiem to nie wrzucam wszystkich do jednego wora a pisząc to miałam raczej przed oczami niektórych użytkowników, których komentarze sprowadziły mnie do takiego a nie innego wniosku...
Powered by WashuOS