header imageheader imageheader image
{Rynek}
„Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Autor: Pottero, Data: 17.06.2009, 23:52:21, Źródło: Stopklatka
Pottero„Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD24 lipca w serii Blink Azjamania pojawi się „Bunt” (Jōiuchi: Hairyō tsuma shimatsu) Masakiego Kobayashiego z 1967 roku. Jest to kolejna, po „Harakiri”, klasyczna chanbara wydana w naszym kraju na DVD w tym roku. Główną rolę w filmie zagrał Toshirō Mifune.

Opis filmu za Stopklatką: Rok 1725, czas rządów dynastii Tokugawa. Samuraj Sasahara, wielki i powszechnie szanowany mistrz miecza, jest jednym z najbardziej zaufanych podwładnych księcia Matsudaira. Pewnego dnia jego syn zostaje zmuszony do poślubienia będącej w ciąży kochanki władcy. Wkrótce po porodzie dziecko staje się następcą tronu, a matka zostaje wezwana z powrotem na dwór. Młodych łączy jednak szczere uczucie, więc Sasahara, głowa rodziny, odmawia jej powrotu. Kobieta zostaje uprowadzona, a mężczyznom poleca się popełnienie seppuku. Ojciec i syn buntują się. Łamiąc zasadę bezwzględnego posłuszeństwa, muszą podjąć walkę na śmierć i życie.

W 1967 roku film nagrodzony został m.in. Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej na festiwalu filmowym w Wenecji oraz Sutherland Trophy – nagrodą przyznawaną przez Brytyjski Instytut Filmowy najbardziej oryginalnym produkcjom, jakie w danym roku wyświetlano w londyńskim National Film Theatre.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 9 dodaj

[1] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Feanor [*.as.kn.pl], 18.06.2009, 00:46:30, oceny: +0 -0
FeanorBrzmi ciekawie, będę musiał się za tym rozejrzeć.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[3] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
SStefan [*.adsl.inetia.pl], 18.06.2009, 02:02:09, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
SStefanTo samo pomyslalam :3
[4] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 18.06.2009, 11:44:06, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
PotteroDżizas, już myślałem, że też jesteś jakimś koprofilem... Na szczęście ja ślepy. Aczkolwiek i ja się dołączam do poszukiwań, dobrych chanbar(ów) nigdy za wiele :P.
Może kiedyś wydadzą jeszcze w Polsce „Kaidana” czy „Dolę człowieczą”. Albo, innego reżysera, „Jingi naki tatakai”. Ech, marzenia...
[5] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
SStefan [*.adsl.inetia.pl], 18.06.2009, 14:06:30, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
SStefanStaralam sie na tego trolla nie zwracac uwagi, bo bardziej zalosnego na Acepie to jeszcze nie widzialam. Moja metoda 'podrywania' Feanora polega podobno na tym, ze nazywam go bucem ;)
A na serio: opis zacheca, jesli wziac pod uwage, ze to film aktorski. Bo na anime z takim zawiazaniem akcji bym sie nie skusila, jestem pewna, ze byloby kretynskie :)
[6] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Feanor [*.as.kn.pl], 18.06.2009, 14:39:34, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
FeanorŻelazna zasada którą można odkryć choćby oglądając Zatoichi (choć lepiej stare "Lower Depths" Kurosawy) mówi, że wszystko, co tylko da się przedstawić w filmie aktorskim, będzie w takim filmie lepiej przedstawione niż w anime. Jakoś żarty o jedzeniu z wywracaniem się do góry kołami w dwóch klatkach animacji, czy typową minkę ^^ z drapaniem się w potylicę w anime prędzej skojarzyłbym z żenadą niż z czymś zabawnym. Gdy zobaczyłem w zasadzie to samo w wykonaniu aktorów, bez recyklingu animacji, z fajnymi gagami sytuacyjnymi, zajarzyłem dopiero o co w tym chodzi.
Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, ale przypadkiem większość anime na jakie się natknąłem jest żałosne w przedstawianiu żartów.
*czeka aż lud z widłami i pochodniami zacznie go gonić*
[8] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
SStefan [*.adsl.inetia.pl], 18.06.2009, 15:54:10, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
SStefanOj, zgadzam sie w pelni. Dlatego gdyby to bylo anime, uciekalabym, bo na pewno zrobili by z tego moe komedie romantyczna, ten syn mialby 15 lat i supermoce, a jego ojciec kierowalby mechem. Albo odwrotnie. Na pewno bylaby jakas tsundere (teraz sa wszedzie), przemadrzale dziecko w wieku przedszkolnym, a na dokladke mutacja chomika, kota i nietoperza, jako maskotka owej tsundere.
Stanowczo, gra aktorska nie musi byc wybitna, ale przynajmniej bedzie NORMALNIE.
[9] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 18.06.2009, 17:31:03, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
PotteroW najlepszym wypadku wyszedłby z czegoś takiego „Rurōni Kenshin tsuioku hen”, a w najgorszym – „Jūbei ninpūchō: Ryūhōgyoku hen”. Chyba...
[7] Re: „Bunt” Masakiego Kobayashiego na DVD
Feanor [*.as.kn.pl], 18.06.2009, 14:46:42, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
FeanorMnie się marzy ta uwspółcześniona Chushingura z Mifune. Słyszałem że jest świetna, a nie mogę jej nigdzie znaleźć czy to do kupienia (jakieś kolekcje za ~150 zł i więcej się nie liczą) czy w inny sposób.
Powered by WashuOS