header imageheader imageheader image
{Rynek}
„Dersu Uzala” Kurosawy na DVD
Autor: Pottero, Data: 13.05.2009, 21:08:19, Źródło: Epelpol
Pottero„Dersu Uzala” Kurosawy na DVDW czerwcu na DVD pojawi się „Dersu Uzala”, oscarowa koprodukcja japońsko-rosyjska w reżyserii Akiry Kurosawy. Co ciekawe, film wydany zostanie w kolekcji „Klasyka kina radzieckiego”, w ramach której dotychczas wydawano jedynie żelazny repertuar kinematografii kraju Lenina, Stalina i Putina. Informacje odnośnie daty premiery są rozbieżne – Stopklatka informuje, że film pojawi się w sprzedaży 5 czerwca, sklep dvdmax.pl że 20 czerwca, zaś dystrybutor na oficjalnej stronie, zgodnie ze swoim zwyczajem, nie podaje żadnej. Cena rynkowa widoczna na dvdmax.pl to 69,90 zł, zaś specyfikacja techniczna powinna być taka sama jak w poprzednich filmach z serii: oryginalny dźwięk, polski lektor oraz polskie napisy. Nie wiadomo, czy mimo wysokiej ceny wydanie zawierało będzie jakiekolwiek dodatki.

Opis filmu za Filmoteką Narodową:

Historia przyjaźni rosyjskiego oficera przecierającego szlaki tajgi z jego mieszkańcem – samotnym sędziwym myśliwym, dla którego tajga nie ma już tajemnic – jest opowieścią pełną przygód i niespodzianek, przepełnioną ciepłem i liryzmem. Liczne nagrody, w tym przyznany w 1975 roku Oscar, oraz Złoty Medal i nagroda FIPRESCI w Moskwie ’75, stały się pełnym potwierdzeniem znakomitego efektu końcowego.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: „Dersu Uzala” Kurosawy na DVD
=Paliodor= [*.ebeskidy.pl], 14.05.2009, 10:34:37, oceny: +0 -0
=Paliodor=Oglądałem ten film parę lat temu w telewizji. Muszę przyznać, że jest świetny i jak tylko będę miał możliwość to z pewnością go kupię.
[2] Re: „Dersu Uzala” Kurosawy na DVD
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 14.05.2009, 16:08:55, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
PotteroTeż bym kupił, ale jeśli film naprawdę będzie kosztował siedem dych i nie będzie dodatków, to chyba oleję. Któryś z filmów z tej serii, może nawet kilka, miało jakieś dodatki, przez co cena była wyższa – gdyby „Dersu Uzala” naprawdę miał kosztować siedemdziesiąt złotych, to ja poproszę ciekawe dodatki. Chyba że w lotto wygram i będę mógł kasą szastać, to kupię i bez dodatków za taką cenę.
[3] Re: „Dersu Uzala” Kurosawy na DVD
ska-cze [*.adsl.inetia.pl], 15.05.2009, 15:59:03, oceny: +0 -0
ska-czeDodam, ze "Dersu Uzale" mozna zobaczyc dzisiaj (Piątek, 15 Maja), za free na "Przegladzie Filmow Wartosciowych - Prześwit", o 18:00 w kinie "Świt" (ul.Wysockiego 11, Warszawa. mapka).
Powered by WashuOS