header imageheader imageheader image
{Rynek}
Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Autor: Pottero, Data: 27.10.2009, 10:30:14
Pottero„Astroboy”, powstały na podstawie kultowej serii Osamu Tezuki, wbrew oczekiwaniom producentów poniósł klęskę w Stanach Zjednoczonych. Debiutująca na ekranach 23 października w 3014 kopiach animacja w pierwszy weekend zarobiła zaledwie siedem milionów dolarów przy budżecie sięgającym sześćdziesięciu pięciu milionów. Daje to niecałe dwa i pół tysiąca dolarów na kopię i szóste miejsce w amerykańskim box-offisie. Biorąc pod uwagę mocną konkurencję w postaci „Gdzie mieszkają dzikie stwory” oraz „Klopsików i innych zjawisk pogodowych”, producenci „Astroboya”, nawet mimo znanych nazwisk w obsadzie, mają niewielkie szanse na odkucie się na własnym podwórku i mogą mieć jedynie nadzieję, że koszta zwrócą się dzięki dystrybucji na rynkach zewnętrznych. Najbardziej dochodowymi filmami, jak to przed Halloween, okazały się horrory „Paranormal Activity” i „Piła VI”; „Astroboya” wyprzedziły również „Dzikie stwory”, „Prawo zemsty” oraz „Raj dla par”.
Warto odnotować, że film nieszczególnie przypadł do gustu widzom i krytykom – ocena widzów na IMDb to w chwili obecnej 6.6/10 (a znając ów serwis, może ona już tylko spaść), zaś krytyków na RottenTomatoes 48% (37 świeżych, 40 zgniłych).

Polska premiera filmu zapowiedziana została na 5 lutego 2010 roku. Można jedynie się zastanawiać, czy jeśli film nie zacznie na siebie zarabiać, Monolith Films mimo wszystko zdecyduje się na dystrybucję kinową – być może niedługo zniknie z zapowiedzi, jak było to w przypadku kasowej „Ponyo”?

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 6 dodaj

[1] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 27.10.2009, 10:43:11, oceny: +0 -0
GrisznakNie dziwię się. Film cierpi na klasyczną chorobę takich produkcji, syndrom tzw "świnki morskiej" (ani ona świnka, ani morska). Ugrzeczniony w stosunku do anime, za mało humorystyczny jak na USA. Twórcy do końca żarli się o design postaci (bohater miał wyglądać początkowo dużo doroślej, Japończycy uparli się przy oryginale), nie rozumiejąc, że maksymalnie wierne przenoszenie projektów z anime z lat 60 może być fajną rzeczą dla tych, którzy się na Astro Boyu wychowali, ale dla młodszych fanów wyglądać będzie groteskowo.
Tak, jak lubię tytuły Tezuki, tak ostatnie wersje jego klasyków (vide niedawno wydana najnowsza wersja "Jungle Emperor Leo") zwyczajnie ssą niczym Mokon.
Już seria z 2003 nie zdobyła w Stanach uznania porównywalnego z wersją z 1980, choć obiektywnie patrząc, była lepsza. W kinówce dowalono ekologią, robotami a'la Wall-E (a przecież w Astro Boyu kwestia praw robotów polegała na czymś dokładnie odwrotnym), a na deser - idiotycznymi wstawkami politycznymi, których w anime w zasadzie nie było (a te wątki polityczne, które się pojawiały, dotyczyły zupełnie innych spraw). O dziurach fabularnych nie wspominam nawet - bo cała intryga i finał opiera się na działaniach Stone, chcącego wygrać wybory, to nagle, nie wiadomo skąd, okazuje się, że jego celem jest zniszczenie świata. Ot tak, po prostu.
[2] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
lady_magma [*.21.rev.vline.pl], 27.10.2009, 11:28:27, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
lady_magmaNie oglądałam , ale wielokrotnie na cos czekalam miesiacami i nie było w kinach( chciałam pojsc wesprzec mimo iz 10 razy widzialam)
A tu kicha 2 lata po przewidywanej premierze dvd i koniec
[5] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Dyrektor [85.134.182.*], 30.10.2009, 08:20:23, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
DyrektorTotalna porażka. Bez dwóch zdań.
[3] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 27.10.2009, 17:55:02, oceny: +0 -0
Cholera, dałem się na tytuł newsa złapać...
[4] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 27.10.2009, 18:01:55, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
PotteroCodzienne obcowanie z newsami na Filmwebie i Stopklatce niestety robi swoje :D.
[6] Re: Astroboy pocięty przez piłę i pożarty przez duchy
Drakar [*.bb.online.no], 16.11.2009, 16:42:29, oceny: +0 -0
Czemu mnie to nie dziwi?
Powered by WashuOS