header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Azja na 10. Festiwalu Filmów Kultowych
Autor: Pottero, Data: 04.05.2007, 18:58:06, Źródło: oficjalna strona festiwalu
PotteroAzja na 10. Festiwalu Filmów KultowychOd trzynastego do dwudziestego siódmego maja w Katowicach odbywać będzie się 10. Festiwal Filmów Kultowych. Wśród dzieł takich reżyserów jak Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Bernardo Bertolucci, Jean-Jacques Annaud, Woody Allen, Luis Buñuel czy Ed Wood, a także polskich klasyków – „Miś”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Rejs” – wyświetlonych zostanie również kilka filmów azjatyckich. W poszczególnych dniach zaprezentowane zostaną następujące filmy:

15 maja, wtorek:
- „Imperium namiętności” (Ai no borei), reż. Nagisa Ōshima; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 20.00 w ramach cyklu „Klasyka kina”
- „Spragnieni miłości” (Fa yeung nin wa), reż. Kar Wai Wong; film wyświetlany będzie w kinie Światowid o godzinie 22.15 w ramach cyklu „Panorama kina światowego”

18 maja, piątek
- „Infernal Affairs: Piekielna gra” (Wú jiān dào), reż. Andrew Lau, Siu Fai Mak; film wyświetlany będzie w kinie Światowid o godzinie 22.15 w ramach cyklu „Panorama kina światowego”

21 maja, poniedziałek
- „Pijany anioł” (Yoidore tenshi), reż. Akira Kurosawa; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Retrospektywa Akiry Kurosawy”

22 maja, wtorek
- „Tron we krwi” (Kumonosu jō), reż. Akira Kurosawa; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Retrospektywa Akiry Kurosawy”

23 maja, środa
- „Rozkaz C-27”, reż. Ki Mo Jung, Jung Suk Kim; film wyświetlany będzie w Centrum Sztuki Filmowej o godzinie 12.00 w ramach cyklu „Propaganda demoludów”
- „Straż przyboczna” (Yōjinbō), reż. Akira Kurosawa; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Retrospektywa Akiry Kurosawy”

24 maja, czwartek
- „Sanjūrō – samuraj znikąd” (Tsubaki Sanjūrō), reż. Akira Kurosawa; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Retrospektywa Akiry Kurosawy”

25 maja, piątek
- „Zły mózg z kosmosu” (The Evil Brain from Outer Space), reż. Koreyoshi Akasaka i Teruo Ishii; film wyświetlany będzie w Teatrze Torez o godzinie 14.00 w ramach cyklu „Najgorsze filmy świata”
- „Rudobrody” (Akahige), reż. Akira Kurosawa; film wyświetlany będzie w kinie Rialto o godzinie 18.00 w ramach cyklu „Retrospektywa Akiry Kurosawy”

Bilety na „Klasykę kina”, „Panoramę kina światowego” oraz „Retrospektywę Akiry Kurosawy” kosztują dziesięć złotych, na „Propagandę demoludów” zaś złotówkę. Wstęp na „Najgorsze filmy świata” jest darmowy; co więcej – organizatorzy dopłacą złotówkę każdemu widzowi, który obejrzy poszczególny film z tego cyklu do końca. Pełny program znaleźć można na stronie festiwalu.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Azja na 10. Festiwalu Filmów Kultowych
Pottero [*.rybnet.pl], 05.05.2007, 18:32:45, oceny: +0 -0
PotteroTen „Zły mózg z kosmosu” to bym sobie chętnie obejrzał, zalatuje Tromą i temu podobnym kinem klasy B, ale zbyt leniwy jestem i nie chce mi się do Katowic jechać... W końcu to godzina drogi... Ale może to i lepiej, bezpieczniej: przynajmniej nie będę latał za złoczyńcami z mopem w ręku, jak po obejrzeniu „Toxic Avengera” :D.
[2] Re: Azja na 10. Festiwalu Filmów Kultowych
dawman [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.05.2007, 20:25:26, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Ten "Zły mózg z kosmosu" znalazł się chyba w Katowicach jakoś z Bielska-Białej, bo tam też był ostatnio wyświetlany. Razem z amerykańskimi (?) "Zabójczymi ryjówkami".
[3] Re: Azja na 10. Festiwalu Filmów Kultowych
Pottero [*.rybnet.pl], 05.05.2007, 22:47:05, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
PotteroTak, powtarzają się filmy z tamtego festiwalu. Ale to dobrze, bo rzadko kiedy jest u nas okazja oglądać w kinie filmy klasy B :).
Powered by WashuOS