header imageheader imageheader image
{Media}
Japońskie filmy na antenie Canal+
Autor: MaraZ, Data: 12.11.2003, 13:11:04, Źródło: MediaNews.com.pl
MaraZJapońskie filmy na antenie Canal+W grudniu szykuje się nie lada gratka dla odbiorców Canal+. W opublikowanym na łamach wortalu medialnego MediaNews spisie grudniowych premier znalazły się aż cztery filmy japońskie. Najpierw wyemitowany zostanie (premiera 8.12) horror "Krąg" (Ringu) w reżyserii Hideo Nakaty. Tydzień później (premiera 15.12) pojawi się sequel - "Krąg 2". Tuż przed świątami (premiera 22.12) będzie można obejrzeć inny horror - "Spirala" (Rasen), w reż. Joji Jidy. Na koniec została największa atrakcja, która swoją premierę będzie miała 29 grudnia. Będzie to film wyreżyserowany przez i tu uwaga Mamoru Oshiiego, do którego muzykę skomponował Kenji Kawai. Co więcej, jest to film zrealizowany w Polsce i z całkowicie polską obsadą, co czyni z niego jeszcze większą atrakcję. O jaki film chodzi? Oczywiście o "Avalon". Dla tych, którzy nie znają tego filmu, zamieszczam krótki opis z serwisu film.onet.pl:

Bliska przyszłość. Młodzi ludzie walcząc z życiowym rozczarowaniem wchodzą w iluzoryczny świat nielegalnej wirtualnej gry wojennej. Symulowana śmierć i dreszcz emocji stają się dla nich nałogiem. Niektórzy spośród graczy, działając w grupach zwanych 'partiami', zarabiają w ten sposób na życie. Gra nie jest jednak całkowicie bezpieczna. Czasami gracz kończy sesję w stanie śmierci mózgowej i wegetuje potem pod stałą opieką medyczną. Ofiary Avalonu to "Ci, co nie wrócili."

Innymi słowy trochę "Dziwnych dni", "Matrixa" i ".hack//SIGN", a wszystko to nakręcone w naszym rodzimym kraju przez człowieka od "Ducha w pancerzu".

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 8 dodaj

[1] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
MaraZ [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 14.11.2003, 13:20:24, oceny: +0 -0
MaraZTVP1 także ostatnio przygotowała atrakcję, ale za późno się o tym dowiedziałem, żeby to w porę zakomunikować. Prawdę mówiąc po obejrzeniu chyba już po raz czwarty 14 odcinka Miyu na Hyperze :) przełączyłem na "jedynkę", a tu zaczyna się film Akiry Kurosawy "Sobowtór". Jest to jeden z późniejszych filmów Kurosawy, bo zrealizowany w 1980 roku i to przy współpracy produkcyjnej George'a Lucasa i Francisa Forda Coppoli. Jest to dosyć długi film i z tego względu emisja została podzielona na dwie części. Dokończenie będzie można zobaczyć w przyszłą środę o godz. 23:35. Krótkie streszczenie:

XVI-wieczna Japonia. Kagemusha (Tatsuya Nakadai) w dalszym ciągu podaje się za przywódcę klanu Takeda, Shingena. Szpiedzy rywalizujących rodów podejrzewają jednak, że nie jest prawdziwym władcą, lecz sobowtórem. Mimo to robią wszystko, by go zgładzić. Liczą bowiem na to, że po jego śmierci odniosą zwycięstwo w walce o objęcie rządów w Kioto... Film otrzymał liczne nagrody, m.in. Złotą Palmę w Cannes w 1980 roku i Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego.
[3] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
Mirai_Trunks [*.biz], 14.11.2003, 23:26:02, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
powtorka sobowtora bedzie w srode (19.11) o godzinie 23.35 na TVP 1
[4] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
MaraZ [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.11.2003, 11:11:23, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
MaraZJak wyżej napisałem w następną środę, czyli 19.11 będzie dokończenie, a nie powtórka. Nie wiem, czy są jakieś plany co do powtórki tego blisko 3-godzinnego filmu podzielonego na 2 części, ale sądzę, że nie nastąpi to zbyt szybko.
[2] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
jajin [*.visp.energis.pl], 14.11.2003, 22:51:33, oceny: +0 -0
Film Spirala w oryginale to chyba Uzumaki a nie Rasen(chyba że chodzi tu o dwa różne filmy ale w to raczej wątpię).Wg.mnie niezły ,już nigdy więcej nie spojżycie tak spokojnie na spirale.Film wolno się rozkręca aby w ostatnim rozdziale(sami zobaczycie o co mi chodzi z rozdziałami)uderzyc wysokie c.Oglądałem ten film w kinie w czasie pracy wakacyjnej w Austrii na festiwalu filmów azjatyckich.(były też anime m.in.Akira,Patlabor2.Perfect Blue).
[5] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
MaraZ [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.11.2003, 11:22:20, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
MaraZNa pewno chodzi o film, w którym można zobaczyć alternatywną kontynuację "Kręgu". Na stronie www.filmweb.pl oryginalny tytuł także brzmi "Rasen" (z jap. spirala). Przy okazji przepraszam za pomyłkę w nazwisku reżysera, ale powieliłem ją za serwisem MediaNews. Poprawne nazwisko to Iida.
[6] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
Jajin [*.visp.energis.pl], 15.11.2003, 13:05:19, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Rzeczywiście sprawdziłem ,film który oglądałem był z 2000 .Przepraszam za wprowadzanie w błąd ale tamten film był o spiralach więc myślałem widząc nazwę ,że to ten sam.Sorry
[7] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
Greahtor [*.internetdsl.tpnet.pl], 16.11.2003, 18:42:43, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
Greahtorsęk w tym ,ze oba filmy maja ten sam tytul z ta roznica ,ze Rasen straszy a Uzumaki smieszy ;].szkoda tylko ,ze C+ puszcza wszystko zwiazane z Ringu zamiast zainteresowac sie innymi azjatyckimi horrorami
[8] Re: Japońskie filmy na antenie Canal+
Gotenks [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.11.2003, 15:47:58, oceny: +0 -0
GotenksJaka szkoda, ze nie mam anal+... No ale az tak nie mam tez co zalowac... Obie czesci ringu mam na dvd, avalon mi sie nie podoba. Szkoda tylko tej Spirali, no ale trudno sie mowi...
Powered by WashuOS