header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Keiko Matsui w Polsce
Autor: _q_, Data: 08.11.2003, 13:05:41, Źródło: JAZZ Forum, nr 10-11/2003, str. 20
_q_8 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej, na zaproszenie Agencji Artystycznej Makrokoncert wystąpi w Polsce po raz pierwszy utalentowana japońska pianistka, Keiko Matsui. Jak czytamy na łamach magazynu JAZZ Forum:

"Keiko Matsui (...) należy do nawybitniejszych artystów tzw. smooth jazzu, ciesząca się ogromnym uznaniem nie tylko w Japonii, ale i w USA. Jej kompozycje łączą elementy jazzu, bluesa i tradycyjnej muzyki japońskiej, a jej styl charakteryzuje niezwykły wigor i siła. Matsui nagrała kilkanaście autorskich płyt, które rozeszły się na świecie w milionach egzemplarzy."

W sklepie internetowym Merlin można kupić dwa albumy Keiko:
1. Deep Blue
2. Whisper From The Mirror
(obie po 47 zł)

Utwory Keiko są czasami emitowane w audycji Marka Niedźwieckiego Smooth Jazz Cafe, jej piosenka pt. Night Hawk's Dream znajduje się na trzeciej składance z tego programu.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 4 dodaj

[1] Re: Keiko Matsui w Polsce
MaraZ [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.11.2003, 20:05:51, oceny: +0 -0
MaraZPo przeczytaniu newsa czym prędzej ściągnąłem sobie "best collection" w celu zaznajomienia się z twórczością owej pani (jestem pod urokiem zarówno urody, jak i imienia ^^). Muszę przyznać, że jest to całkiem przyjemna muzyka. Spodziewałem się jednak więcej fortepianu, a tu ciągle jakiś sexofonista się wtrąca ;) Co ciekawe, wszystkie utwory były bez wokalu, co mnie trochę zdziwiło, ale nie znam się za bardzo na smooth-jazz. Zaakceptowałbym jednak tylko śpiew po japońsku, więc się przynajmniej nie rozczarowałem ;) Keiko często nagrywa ze swoim mężem - Kazu, który jest producentem jej płyt. Gra również na tradycyjnym flecie japońskim z bambusu (shakuhachi) i to właśnie jego można było usłyszeć na soundtrackach z filmów "Jumanji", "Imperium Słońca", "Następne 48 godzin", czy "Czerwona gorączka". Kazu lubi np. słuchać Pink Floyd i chętnie czyta Tolkiena :) Eh, gdybym miał okazję, to z pewnością wybrałbym się na ten koncert. Może ktoś zda jakąś małą relacyjkę?
[2] Re: Keiko Matsui w Polsce
_q_ [*.wagrowiec.sdi.tpnet.pl], 12.11.2003, 13:35:46, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
_q_Czy możesz podesłać mi te best collection na wymienione wyżej konto?
[3] Re: Keiko Matsui w Polsce
_q_ [*.wagrowiec.sdi.tpnet.pl], 12.11.2003, 13:38:34, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
_q_Tzn. ten adres: wesoly_hubcio@wp.pl
[4] Re: Keiko Matsui w Polsce
MaraZ [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 14.11.2003, 20:50:50, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
MaraZWysyłanie mailem 100mb raczej nie ma sensu. Jeśli masz zainstalowane DC++, to składankę tę znajdziesz na Jazz, Drum & Percussion + Musicians Hub (dpfrd.no-ip.com).
Powered by WashuOS