header imageheader imageheader image
{Rynek}
Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Autor: Pottero, Data: 24.04.2009, 17:00:15
PotteroKurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszyFirma Mayfly, odpowiedzialna za dystrybucję większości dzieł Akiry Kurosawy w Polsce, po raz kolejny szykuje się do wydania na naszym rynku jego filmów. W wydanych w poprzednich latach dwóch ekskluzywnych pakietach znalazło się łącznie czternaście filmów wyreżyserowanych przez Kurosawę, jeden stworzony na podstawie jego scenariusza oraz płyta z filmem dokumentalnym, zaś cena obydwu wyniosła około siedmiuset złotych. Tym razem Mayfly pomyślało o widzach z mniej zasobnymi portfelami, dzieląc filmy na mniejsze pakiety kosztujące po sto złotych. Niestety, zabrakło wśród nich filmów, które poprzednio weszły w skład drugiego pakietu – „Rashōmona”, „Pojedynku w ciszy” i „Madadayo”.

Pakiety trafią na rynek 8 maja, według sklepu idvd.pl będą to wydania trzypłytowe, chociaż w każdym boksie znajdują się cztery filmy. Specyfikacja techniczne pozostaje taka sama, jak w poprzednim pakiecie: do wyboru oryginalny dźwięk lub lektor 2.0 (za wyjątkiem „Siedmiu samurajów” z dźwiękiem 5.1) lub polskie napisy. Kosztujące ponad czterysta złotych ekskluzywne wydanie „pochwalić” mogło się również niemożliwymi do ominięcia reklamami przed rozpoczęciem seansu, więc być może i tym razem widzowie narażeni będą na tę wątpliwą przyjemność.

Zawartość poszczególnych pakietów:
  • „Kurosawa 1948-1954”: „Pijany anioł”, „Zbłąkany pies”, „Piętno śmierci”, „Siedmiu samurajów”
  • „Kurosawa 1957-1961”: „Tron we krwi”, „Ukryta forteca”, „Straż przyboczna”, film dokumentalny
  • „Kurosawa 1962-1970”: „Sanjūrō – samuraj znikąd”, „Niebo i piekło”, „Rudobrody”, „Dōdesukaden”
Informacja dla osób, które uważają, że cena i tak jest zbyt wysoka: „Pijany anioł”, „Zbłąkany pies”, „Piętno śmierci” oraz trzynaście innych filmów Kurosawy, które powstały przed 1953 rokiem, w tym pominięte w pakiecie „Rashōmon” i „Pojedynek w ciszy”, według japońskiego prawa od trzech lat są własnością publiczną.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 9 dodaj

[1] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 24.04.2009, 18:05:25, oceny: +0 -0
PotteroJeśli się dowiem, że nie ma tych reklam na początku, które mnie wkurzały (co prawda trwały bodajże tylko minutę, ale, do chuja, w pakiecie kosztującym cztery i pół stówy, mającym uchodzić za ekskluzywny, to gruba przesada!), to tym razem chyba zainwestuję w to, żeby mieć te filmy na własność, gdy tylko zawartość portfela pozwoli. Obawiam się jednak, że płyty wytłoczyli z tej samej matrycy co ostatnio, albo po prostu pozbierali z magazynów to, co tam zalegało, bo za taką cenę nikt tego nie brał, i przepakowali w inne pudełko...
[2] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
lady magma [*.21.rev.vline.pl], 24.04.2009, 23:01:27, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Chyba masz racje
zciagnij sobie filb=my z nipponu lub anglii skadkolwiek nasze wydania dvd sa drogie i slabej jakosci i przy tym reklamy takie...glosne i natarczywe
[3] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 24.04.2009, 23:52:12, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
PotteroDo reklam przed filmem przywykłem – sporo filmów z mojej kolekcji pochodzi z okresu, gdy dodawali je do gazet, więc reklamy były karą za branie wersji gazetowej, zamiast pudełkowej. Nie wspominając już o tym, że kupuję anime wydawane przez Anime-Gate, zaś na półce stoi kilka wydań z początków ich działalności, kiedy blok reklam był znacznie dłuższy niż obecnie. Niemniej jeśli ktoś wydaje film/pakiet, nazywając go edycją specjalną, edycją kolekcjonerską, ekskluzywnym wydaniem czy czymś takim i żąda zań niebotycznej ceny (przypominam: czterysta pięćdziesiąt złotych), to chyba mam prawo spodziewać się, że po wyłuskaniu takiej kwoty i włożeniu płyty do napędu nie będę musiał oglądać reklam, a od razu cieszyć się filmem. Ewentualnie że takową reklamę będę mógł przewinąć, jeśli wydawca już koniecznie chce lizać dupę podmiotowi, który być może wspomógł go finansowo. No ale mnie nic do tego – płacę duże pieniądze, to wymagam. Cieszę się, że nie kupiłem kiedyś tej kolekcji, niemniej współczuję trochę wujkowi, który się na nią nadział.

A swoją drogą: gdybym naprawdę miał większą kasę na zbyciu i bardzo poważnie nosił się z zamiarem wyposażenia się w Kurosawę, to zdecydowanie bardziej wolałbym sprowadzić z Anglii wydania Criterionu, niż kupować te, które wydawane są w Polsce. Swego czasu bardziej się to opłacało, zarówno pod względem jakości wydania, jak i pod względem finansowym, ale nie wiem, jak ma się sprawa teraz.
[4] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Tassadar [*.opt2.point.ne.jp], 25.04.2009, 04:39:02, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
TassadarOd dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu kolekcji Kurosawy, ale skoro tak ostrzegacie przed tym wydaniem to moze rzeczywiscie lepiej sprowadzic zagraniczne...
[5] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Pottero [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 25.04.2009, 11:53:32, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
PotteroZnaczy się, jeśli nie przeszkadza ci minuta reklam przed każdym filmem (albo i nie, bo może jakimś cudem w tych nowych pakietach je usuną), to śmiało możesz kupować – ja tam uważam, że to kpiny z klienta, więc strzelam focha :P. Jakość wydania jak na polskie warunki jest przyzwoita, aczkolwiek jeżeli zależy ci na najlepszej dostępnej jakości obrazu i dźwięku i nie oszukanym wydaniu, to raczej trzeba się uśmiechnąć do zagraniczniaków.
[6] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
R4Zi3L [*.kielce.vectranet.pl], 25.04.2009, 22:00:39, oceny: +0 -0
R4Zi3Lsa własnością publiczną?? tzn cos jak abandonware?
[7] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Imerman [*.salbis.petroinform.com], 26.04.2009, 12:45:08, oceny: +0 -0
ImermanCzyli, że mogę je sobie ściągnąć z neta za darmo legalnie? No bo chyba prawo autorskie japońskie gdzie zostały stworzone filmy jest chyba ważniejsze od polskiego, gdzie została tylko wykupiona licencja na sprzedaż.
[8] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Tassadar [*.opt2.point.ne.jp], 26.04.2009, 13:39:09, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
TassadarTak, takie filmy mozesz sciagac legalnie z tego co sie orientuje.
[9] Re: Kurosawa ponownie na DVD, tym razem tańszy
Imerman [*.salbis.petroinform.com], 26.04.2009, 15:13:04, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
ImermanDzięki za info.
Powered by WashuOS