header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Noce z Kinem Japońskim, Dalekim Wschodem i Kiczem w Krakowie
Autor: Deru, Data: 08.05.2011, 14:28:01, Źródło: B-Team
DeruNoce z Kinem Japońskim, Dalekim Wschodem i Kiczem w KrakowieOd jakiegoś czasu w krakowskiej Kawiarni Naukowej organizujemy, poza dobrze Wam znanymi Cafeconami, projekcje najlepszych japońskich filmów. Do naszej inicjatywy dołączyła organizowana przez Kawiarnie i pewnego znanego cafeconowcom Adama - BuKa Film, co pozwoliło nam ustalić kolejne terminy spotkań, na których zaprezentujemy tylko te wyjątkowe filmy. Razem będziemy wspomagać się podczas wyboru filmów. Co z tego wyniknie, zobaczymy.


Oto rozpiska zbliżających się wydarzeń:
- 15 maja (niedziela)- Noc z Kinem Japońskim
"Wesołych Świąt, Pułkowniku Lawrence" Nagisy Oshimy
Jedna z pereł japońskiej kinematografii ze świetnymi kreacjami Davida Bowie i młodego Takeshiego Kitano. Filmy Nagisy Oshimy - jednego z najbardziej liczących się japońskich reżyserów. Twórcy, który nie bał się podjąć trudnych tematów czy to pół wieku temu w "Opowieści o okrutnej młodości.", czy to dekadę temu w "Tabu". Jest też autorem jednego z najbardziej znaczących filmów wszechczasów - "Imperium Zmysłów".

- 26 maja (czwartek) – BuKa Film
„Barbarella” Roger Vadim
Opowieść o przygodach dzielnej superagentki dziewczynie o nadzwyczajnych umiejętnościach, która ma ocalić świat przed szalonym naukowcem, doktorem Durand-Durandem, do dziś trafia na szczyty list najgorszych filmów wszech czasów.

- 4 czerwiec (sobota) - Cafecon 16 - 80's Party
Otwieramy drugą dziesiątkę Cafeconów wielką zabawą, oraz świętujemy urodziny młodej zza baru. Przebierzcie się ciuszki z tamtych lat, wygrajcie wejściówkę na B-3, gry czy piwo. Bardzo prosimy o przysyłanie zdjęć z Cafeconów 6-15 na adres derspace@gmail.com. Zbieramy je do galerii w Kawiarni Naukowej, która zostanie otwarta w dniu CC16 i będzie tam trwać przez 2 tygodnie. Pokażmy się z dobrej strony. :)

- 9 czerwiec (czwartek) - Kino Dalekiego Wschodu (nowy blok)
"Pijany Mistrz" Yuen Woo-ping
Jeden z pierwszych filmów, którymi zdobył popularność Jackie Chan. Kręcony w Hong Kongu. Film akcji w zupełnie nowym stylu, znaczonym Jackie Chanem - radosnym kung fu. :)

- 16 czerwiec (czwartek) - BuKa Film (blok KN-u)
"Versus" Ryuhei Kitamura
Yakuza vs Zombie ulepione z kiczu. Z niesamowitego kiczu, bo w bardzo dobrym stylu. Ten film trzeba zobaczyć!

-24 lipiec (niedziela) - Noc z Kinem Japońskim
"Miłość Nabi" Yuji Nakae
Piękny film z Okinawy. Opowieść o wyjątkowej miłość w sielankowych ujęciach jednej z najpiękniejszych wysp Japonii. Nastraja do życia. :)

Jak widzicie zrobił się tego spory natłok, ale jest na to rada. Na facebook'u jest od jakiegoś czasu konto B-Teamu. To obecnie chyba najprostsza droga na bycie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które dla Was organizujemy. Dołączcie do nas na facebook'u. Pod TYM LINKIEM znajduje się nasza strona. Serdecznie zapraszamy!

Oczekujemy na Was i pozdrawiamy
B-Team

plakat

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: B-con.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Noce z Kinem Japońskim, Dalekim Wschodem i Kiczem w Krakowie
Zibi [*.dynamic.chello.pl], 08.05.2011, 21:29:17, oceny: +1 -0
ZibiO się rozpędziliście :O
Będę, a co ma mnie nie być :3
Powered by WashuOS