header imageheader imageheader image
{Rynek}
Nowe mangi z Egmontu
Autor: piretka, Data: 23.09.2002, 15:38:34
piretkaCóż... jestem już po lekturze mang wydawnictwa Egmont. Gundam Wing ma śliczny design postaci, choć sama kreska jest nieco inna, aniżeli się spodziewałam - trochę mnie rozczarowała... Płytka jest także fabuła mangi, ciekawe czy to dlatego, że 20 dobrze wyważonych odcinków anime znalazło się tu w 1 (słownie - jednym) tomiku mangi. Aż nie mogę się doczekać co w takim razie znajdzie się w następnych tomikach, skoro odcinków anime Gundam Wing zostało do rozparcelowania jeszcze jedynie 6 ;).

Po lekturze Gundama zabrałam się za Exxaxion i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona - kreska jest prześliczna, fabuła całkiem sensowna, mechy (:>~~~~~) ładniutko narysowane... bohaterka z dużymi "oczami" także się znalazła ;).. ha nawet humor można tu znaleźć. A wracając do poważnego tonu - manga jest IMO świetna, pan Sonoda jak zwykle pokazał klasę.

Ostatni tytuł wydany przez Egmont to "Eden". Jest to manga poważna, z bardzo ładną, dość realistyczną kreską. Mój faworyt, głównie ze względu na klimat. Cięższy kaliber aniżeli pozostałe tytuły - krew, śmierć, zwłoki w całości i w częściach, prawie martwy świat - cóż z pewnością nie jest to historia lekka, łatwa i przyjemna. Wciąga natomiast niesamowicie i zmusza do rozmyślań. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu.

Cóż, miłego czytania, a ja idę się jeszcze trochę pozachwycać kreską w Exxaxion ;)~

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Egmont, Gundam.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 3 dodaj

[1] Re: Nowe mangi z Egmontu
ktoś [192.168.2.*], 24.09.2002, 10:05:43, oceny: +0 -0
A czy Gundam Wing nie ma przypadkiem 48 (a może 49, już nie pamiętam) odcinków?
[2] Re: Nowe mangi z Egmontu
piretka [*.zdzieszowice.sdi.tpnet.pl], 24.09.2002, 18:12:46, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
piretkaUch mae culpa, rzeczywiście odcinków Gundam Wing jest 49 ... po 26 minut ^^;;. Bardzo przepraszam za mylącą informację. Jednakże przy tempie akcji - 20 epizodów na mange, 49 odcinków daje 2,5 tomika mangi, a jest ich o ile mi wiadomo nieco więcej -_^. Rokuje to nadzieję, że następne tomiki będą zawierały coś więcej, aniżeli ładnych bishinenów i pobieżne streszczenie kilkunastu epizodów anime.
[3] Re: Nowe mangi z Egmontu
Abe_Frugo [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 16.02.2006, 14:16:13, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
Abe_FrugoEhhhhhh, nic co powiesz nie zmieni mojej opinii , że Gundam Wing rządzi (choc z mangą po części przyznaję Ci rację).
Powered by WashuOS