header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Ogólnopolski Turniej Crystalicum na R4
Autor: Yanek, Data: 08.08.2005, 23:00:44
YanekOgólnopolski Turniej Crystalicum na R4Pierwszy Ogólnopolski Turniej "Crystalicum: KGK" Niedziela, 14 sierpnia 2005, godzina 12.00
Nagroda fabularna
Wielki dzień Meur, świata położonego na uboczu, przy samych granicach Znanego Wszechświata, zaczął się jak wszystkie inne tutaj - spokojnie, bez emocji, wręcz leniwie. I nawet, gdy w czerni Pustki zalśnił jasny punkt słonecznych żagli nikt nie podejrzewał jeszcze, że oto w spokojny tutejszy żywot wedrze się wielka historia. Dopiero późnym popołudniem, kiedy do portu zawinął sterany długim rejsem, krasnoludzki żaglowiec el Viajero, władcy Meur zaczęli podejrzewać, iż dzieją się rzeczy niezwykłe. Prawdziwa histeria ogarnęła jednak świat dopiero, gdy gruchnęła wieść, że kapitan okrętu, don Timoteo, przywozi wieści od Smoczego Księcia de Vela, od wielu miesięcy uznawanego za zaginionego w Pustce.

Wrzenie, które ogarnęło Meur, w krótkim czasie przeniosło się na cały Znany Wszechświat. W pałacach, ambasadach, domach zwyczajnych ludzi, na rogach ulic, targach i w maglach nie mówiło się o niczym innym: oto Smocze Krasnoludy przemierzają Nowy Wszechświat, biorąc w posiadanie kolejne, dziewicze Światy. Stugębna plotka przemieniła suchy raport Timoteo de Vela w bajeczną opowieść o bogactwach, przygodach i możliwościach drzemiących po drugiej stronie Pustki. A władcy Znanego Wszechświata powoli rozumieć zaczęli, że kluczem do przebycia niebezpiecznego obszaru jest Meur, świat położony najbliżej Nowego Wszechświata. A więc, kto obejmie nad nim zwierzchność, ten dyktować będzie warunki przyszłej eksploracji.

Oczy Wszechświata zwróciły się na zapomniany przez wieki świat. Cesarz Lodowych Elfów w mig odkrył, że traktat pokojowy, zawarty przez jego poprzednika ze Smoczym Królem oddaje Meur pod władzę Cesarstwa. Smocze Krasnoludy, nie próżnując, zaczęły wciągać świat w sieć powiązań politycznych i handlowych. Władcy Imperium Kryształowego, nie bawiąc się w subtelności, rozpoczęli przygotowania do zbrojnej inwazji - a kij w mrowisko wetknęli ambasadorowie Astonii, zgłaszając stanowczą prośbę o zaniechanie badań Nowego Wszechświata i oddanie Meur pod wieczną opiekę ludu Kalb.

Zmagania rozpoczęły się - ich wynik zależy wyłącznie od Was. Losy Meur rozstrzygną się podczas ogólnopolskiego turnieju "Crystalicum: KGK", który rozegrany zostanie podczas konwentu "ReAnimation", w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 12.00. Konwent odbywa się w Bydgoszczy, w szkole podstawowej nr 57 przy ulicy Bohaterów Westerplatte 2.
Zwycięzca turnieju, prócz cennych nagród, otrzyma przywilej zadecydowania, kto obejmie zwierzchność nad Meur i, tym samym, zyska ogromną przewagę w penetrowaniu Nowego Wszechświata. Nadto, najlepszy gracz każdej Frakcji będzie miał prawo wybrać jedną z należących do niej postaci. Odegra ona kluczową rolę dla obecności swojej rasy w Nowym Wszechświecie, a jej charakter i dążenia odcisną się piętnem na stosunku całej Frakcji do nowych odkryć.

Odkrycia, poczynione na nieznanych światach zmienią na zawsze Znany Wszechświat. Czy może zabraknąć cię w chwili tak ważnej dla jego historii?

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: reANIMation.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Ogólnopolski Turniej Crystalicum na R4
Inuzuka [*.icm.edu.pl], 22.08.2005, 00:06:50, oceny: +0 -0
InuzukaE...z tego co napisałeś Yanek to ja nic nie łapię ;). Zaś sama gra wypadła jaśniej i nie tak zawile. Sapkowski z ciebie nie będzie ale liczą się starania :D. I polecam tą karciankę tym, którzy chcą odskoczyć od trochę już "zużytego" MTG. P.S. Turniej wypadł fajnie (żeby nie było, że nie na temat piszę ;))
Powered by WashuOS