header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Poema XXI – Świat poezji Miłosza oczami japońskiego artysty
Autor: Revgar, Data: 09.12.2011, 10:19:13, Źródło: Państwowe Muzeum Etnograficzne
Poema XXI – Świat poezji Miłosza oczami japońskiego artystyJeszcze do 18 grudnia można oglądać wystawę Poema XXI – Świat Miłosza według Rui Ishihara, która prezentowana jest w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Wystawa jest owocem interdyscyplinarnego projektu artystycznego łączącego sztuki plastyczne, muzykę i poezję, zainspirowanego cyklem wierszy Czesława Miłosza. Pomysłodawcą projektu jest Rui Ishihara, japoński artysta mieszkający i tworzący w Polsce. Wielkim atutem ekspozycji jest niecodzienna instalacja, zaprojektowana przez Chie Piskorską. Dzięki oddziaływaniu na wszystkie zmysły wprowadza odbiorcę w świat, opisywany w wierszach z cyklu „Świat. Poema naiwne".

Wystawie towarzyszyć będzie swoisty komentarz muzyczny – Mieczysław Litwiński, polski muzyk i kompozytor, wraz z wybranymi przez siebie artystami, w cyklu wspólnych prób stworzy „muzykę miodu” – oryginalne utwory inspirowane wybraną poezją Czesława Miłosza.

10 grudnia 2011 r. o godz. 19:00 odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi m.in. Glass Duo, grający na niezwykłym instrumencie – szklanej harfie.

W ramach projektu zostanie wydane tłumaczenie zbioru poezji Czesława Miłosza „Świat. Poema naiwne” wykonane przez japońską poetkę i tłumaczkę Michiko Tsukadę przy współpracy z Rui Ishiharą.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Poema XXI – Świat poezji Miłosza oczami japońskiego artysty
Revgar [*.gl.digi.pl], 09.12.2011, 12:03:11, oceny: +0 -0
do 18 grudnia ;)
[2] Re: Poema XXI – Świat poezji Miłosza oczami japońskiego artysty
Joe [217.111.201.*], 09.12.2011, 12:21:23, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
JoePrzepraszam, moja kulpa. Zatwierdzałem newsa na szybko podczas przerwy w pracy.
Powered by WashuOS