header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Wernisaż wystawy "Spotkanie w Kioto"
Autor: Hanami, Data: 08.06.2011, 14:49:30, Źródło: Hanami
HanamiWernisaż wystawy 24 czerwca 2011, o godzinie 19:00, w CSW Łaźnia, Gdańsk, ul. Jaskółcza 1, odbędzie się wernisaż wystawy Spotkanie w Kioto, na którym zostaną zaprezentowane prace twórczyń komiksowych z Chin, Korei i Wenezueli. Gościem wernisażu będzie RongRong LUO z Chin. Wstęp na wernisaż wolny. Wystawa została przygotowana przez wydawnictwo Hanami i odbywa się w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu - GDAK.

Wystawę Spotkanie w Kioto będzie można oglądać w CSW Łaźnia do 31 sierpnia 2011 (ceny biletów wstępu: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł).

Bon Won KOO (Korea Południowa). RongRong LUO (Chiny) i Angela MORENO (Wenezuela) to młode artystki, które spotkały się na wydziale komiksu Uniwersytetu Seika w Kioto. Połączyła je pasja tworzenia sztuki sekwencyjnej. Ich dzieła stanowią swoistego rodzaju mieszankę kulturową, na którą składają się estetyka i doznania wyniesione z krajów rodzinnych, ale również wiedza oraz doświadczenia, jakie zdobyły w Japonii. Zazębianie się wpływów rozmaitych kultur widoczne są zarówno warstwie graficznej, jak i fabularnej.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Hanami.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS