header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Wykład o nauczaniu języka polskiego w Japonii
Autor: Joe, Data: 17.11.2013, 21:33:06, Źródło: Ambasada Japonii
JoeWykład o nauczaniu języka polskiego w JaponiiZastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda nauka języka polskiego w Japonii? Jeśli tak to na pewno zainteresuje was wykład „Nauczanie języka polskiego jako obcego w Japonii – historia i stan obecny”, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:30 w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie.

Podczas wykładu przedstawione zostaną historia i stan obecny nauczania języka polskiego jako obcego w Japonii na przykładzie jedynej w Japonii polonistyki na Tokijskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych (Tokyo University of Foreign Studies). Omówione będą także egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego, które odbywały się w Tokio, oraz rozwój kontaktów z chińskimi i koreańskimi polonistami.

Wykład poprowadzi dr Koji Morita – Absolwent Kobe City University of Foreign Studies, stypendysta Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk. Obecnie pracuje jako adiunkt w katedrze polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych.

Jak zwykle w wypadku spotkań w Wydziale Informacji i Kultury wstęp na wykład jest bezpłatny, ale należy zarezerwować miejsce dzowniąc na numer 22 584 73 00 lub pisząc na adres info-cul@wr.mofa.go.jp.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 2 dodaj

[1] Re: Wykład o nauczaniu języka polskiego w Japonii
M3n747 [*.dynamic.chello.pl], 18.11.2013, 09:22:21, oceny: +7 -1
M3n747Dzieniudoburu?
[2] Re: Wykład o nauczaniu języka polskiego w Japonii
Pottero [*.rybnik.vectranet.pl], 18.11.2013, 17:21:42, odpowiedź na #1, oceny: +0 -2
PotteroZ tym to sobie Japończycy radzą – przez całe studia prawie wszyscy Japończycy, którzy byli u mnie na uczelni, witali się „こんにちは”. Poza jednym wyjątkiem, witającym się „Good morning” :P.
Powered by WashuOS