header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 9954
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5386
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6247

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138445
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125007
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210026
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125386
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124043
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114084
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116247
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115012
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.20119954
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113640
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113466
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096426
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099519
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096508
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095038
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096750
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096805
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096134
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098328
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084687
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200711883
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076123
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066575
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056104
Na japonistykę!Arkard29.08.200525209
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057142
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519371
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510462
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510811
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056610
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059066
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054321
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058334
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057642
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059855
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510553
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519329
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058804
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058159
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511558
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057327
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046797
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048703
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048172
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048202
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045707
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317387
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034533
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038730
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367330
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038765
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310621
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027425
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024836
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20026962
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025689

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS