header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5466
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10062
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6328

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138630
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125089
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210095
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125466
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124084
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114127
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116328
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115082
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110062
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113691
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113497
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096477
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099577
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096579
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095083
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096881
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096872
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096204
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098417
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084727
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200711973
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076171
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066639
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056149
Na japonistykę!Arkard29.08.200525427
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057215
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519490
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510512
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510864
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056652
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059136
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054356
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058390
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057686
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059909
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510673
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519390
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058852
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058216
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511609
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057382
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046848
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048754
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048303
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048243
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045743
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317440
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034561
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038834
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367558
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038815
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310699
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027483
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024871
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20026996
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025736

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS