header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6381
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5528
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10133

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138721
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125129
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210135
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125528
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124102
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114158
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116381
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115110
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110133
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113717
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113512
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096502
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099614
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096629
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095109
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096920
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096911
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096239
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098480
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084750
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712044
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076199
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066671
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056177
Na japonistykę!Arkard29.08.200525560
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057300
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519567
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510535
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510895
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056673
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059179
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054385
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058425
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057708
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059936
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510710
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519422
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058889
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058249
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511643
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057413
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046878
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048771
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048358
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048268
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045765
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317479
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034575
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038887
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367714
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038850
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310751
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027517
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024885
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027014
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025759

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS