header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 7096
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6104
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 11187

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20139675
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125650
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201211045
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126104
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124457
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114518
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20117096
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115665
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201111187
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20114233
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113801
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096885
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200910266
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097118
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095632
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20097520
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20097717
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20097007
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20099266
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085149
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712779
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076597
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067062
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056472
Na japonistykę!Arkard29.08.200526857
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057891
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200520536
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510999
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511290
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057084
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059877
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054731
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058826
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058075
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510443
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200511248
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520017
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059425
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058673
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512029
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057712
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047293
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20049487
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048961
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048746
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046045
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200318217
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034840
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039359
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200369149
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039259
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200311336
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027918
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025155
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027319
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026069

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS