header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5304
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6152
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 9804

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138238
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20124918
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.20129952
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125304
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20123997
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114035
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116152
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20114930
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.20119804
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113600
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113425
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096379
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099449
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096441
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20094993
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096688
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096727
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096064
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098216
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084642
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200711759
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076058
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066523
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056052
Na japonistykę!Arkard29.08.200524968
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057071
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519204
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510406
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510761
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056566
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20058984
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054276
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058269
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057599
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059782
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510396
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519252
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058725
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058094
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511499
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057274
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046748
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048652
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048070
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048159
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045658
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317292
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034498
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038359
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367068
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038705
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310554
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027366
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024800
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20026919
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025644

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS