header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6286
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5432
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10013

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138540
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125050
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210061
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125432
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124066
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114107
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116286
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115050
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110013
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113661
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113482
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096452
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099550
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096550
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095065
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096849
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096847
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096174
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098369
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084710
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200711935
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076148
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066615
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056130
Na japonistykę!Arkard29.08.200525342
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057179
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519447
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510485
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510841
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056633
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059110
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054341
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058368
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057665
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059881
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510643
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519365
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058833
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058195
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511590
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057350
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046825
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048727
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048266
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048226
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045727
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317419
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034547
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038806
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367459
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038793
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310668
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027451
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024859
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20026981
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025714

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS