header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10263
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5596
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6461

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138838
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125204
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210212
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125596
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124145
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114202
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116461
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115176
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110263
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113772
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113543
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096556
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099684
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096703
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095161
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096984
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096998
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096323
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098578
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084795
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712145
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076262
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066716
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056223
Na japonistykę!Arkard29.08.200525748
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057371
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519691
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510596
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510944
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056714
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059270
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054426
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058496
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057755
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510008
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510776
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519494
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058954
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058315
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511697
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057459
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046926
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048818
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048424
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048315
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045807
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317557
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034612
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038949
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367952
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038911
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310834
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027575
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024922
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027058
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025804

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS