header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 6188
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 11569
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 7210

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20139792
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125688
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201211199
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20126188
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124513
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114568
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20117210
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115767
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201111569
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20114313
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113857
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20097057
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200910796
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20097180
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095749
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20097720
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20097911
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20097149
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20099416
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20085201
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712884
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076653
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20067132
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056509
Na japonistykę!Arkard29.08.200527053
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057995
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200520698
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200511112
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511348
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20057171
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200510058
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054784
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058885
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058127
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510519
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200511409
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200520139
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059502
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058729
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200512072
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057746
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047356
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20049592
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20049058
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048900
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046078
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200318302
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034875
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039441
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200369346
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039309
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200311469
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027972
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025183
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027353
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026106

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS