header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5357
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 9887
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6213

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138365
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20124972
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.20129995
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125357
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124023
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114062
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116213
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20114974
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.20119887
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113623
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113452
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096409
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099484
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096484
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095014
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20096719
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20096771
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096107
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098280
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084665
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200711836
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076094
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066551
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056078
Na japonistykę!Arkard29.08.200525111
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057110
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519322
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510439
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510790
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056589
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059028
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054301
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058305
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057624
Dubbing do de?Michał Durys23.07.20059828
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510480
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519293
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20058767
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058129
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511533
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057302
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046777
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048683
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048138
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048183
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045684
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317347
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034518
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20038594
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200367222
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038740
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310592
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027398
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024820
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20026941
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025669

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS