header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5741
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6650
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10557

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20139117
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125365
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210419
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125741
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124238
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114303
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116650
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115309
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110557
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113914
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113618
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096645
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099852
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096855
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095256
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20097122
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20097147
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096532
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098823
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084908
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712384
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076388
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066826
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056319
Na japonistykę!Arkard29.08.200526189
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057536
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519990
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510720
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511059
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056813
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059431
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054533
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058619
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057855
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510155
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510904
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519673
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059087
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058443
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511836
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057559
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20047034
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048962
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048654
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048411
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045898
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317787
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034697
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039078
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200368383
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20039044
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310993
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027696
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025006
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027151
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025905

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS