header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 6555
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 5674
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 10407

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.20138979
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20125279
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201210310
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20125674
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20124190
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20114253
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20116555
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20115244
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201110407
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20113832
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20113578
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20096607
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.20099776
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20096787
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20095207
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.20097046
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.20097074
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20096422
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.20098680
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20084847
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200712270
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20076322
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20066779
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20056267
Na japonistykę!Arkard29.08.200525986
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20057458
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200519860
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200510651
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200510990
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20056758
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.20059347
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20054481
Czarne charakteryMizuniak24.07.20058558
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20057809
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200510070
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200510842
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200519574
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.20059021
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20058379
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200511759
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20057504
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20046977
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.20048899
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.20048554
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.20048359
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20045856
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200317640
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20034653
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.20039016
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200368159
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.20038982
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200310917
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20027634
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20024967
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027102
ZupkaMateusz Nowak24.08.20025857

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS